Petitieonline.com

DREPTATE PENTRU ASISTENȚII PERSONALI – SPORUL DE RISC ESTE UN DREPT, NU O FAVOARE!de!

Comentarii

#402

Sunt si eu asistent personal

Teodora Tanasa (Satulung, 2025-07-14)

#414

SOȚIA ESTE ASISTENT PERSONAL.

Aurelian Andrei (Tomsani, 2025-07-14)

#418

Sunt asistent personal,pt fiica mea și nu mi se respta dreptul la gradația corespunzătoare vechimei in munca

Toader Maria (Pitesti, 2025-07-14)

#421

Drepturile asistenților au fost încălcate.Muncim 24 din 24 de ore cu un salariu de mizerie fără sporuri , fără gradații, fără nimic.

Moale Anișoara (Piatra Neamț, 2025-07-14)

#426

Pentru dreptatea persoanelor cu handicap!

Alexandru Vasile (Iepuresti, 2025-07-14)

#439

Sunt asistent personal și avem dreptul!!!!!!

Gabriella Chiorean (Cehu Silvaniei, 2025-07-15)

#442

Pt a introduce sporul condițiilor vătămătoare saupericuloase

Ioana Miron (Iasi, 2025-07-15)

#444

Semnez pentru drepturile asistentului personal care ne-au fost luate!

Neagu Gabriela (Măgureni, 2025-07-15)

#448

Sunt asistent personal și doresc spor de risc.

Plugaru Daniela (Iași, 2025-07-15)

#449

Sunt asistent personal

Denisa-Valentina Anița (Baraolt, 2025-07-15)

#453

Dreptate

Maria Elena Stancu (Sat Cornu De Jos comuna Draganesti.jud.ph, 2025-07-15)

#455

Semnez pentru drepturile asistentilor personali si apartinatorii acrstora pt toate drepturile care se cuvin prin lege.

iuliana Ripanu (DEVA, 2025-07-15)

#459

Sporul de risc

IFTODE ADINA Iftode (Galati, 2025-07-15)

#468

Doresc ca persoanele cu dizabilități sa fie tratate ca atare și respectate

Maria Andrei (București, 2025-07-15)

#471

Și eu sunt asistent personal

Alina-Petronela Moraru (Iași, 2025-07-15)

#474

ANA

Codrea Ana (Turnu Magurele, 2025-07-15)

#475

Vreau dreptate.

Adolfina Popovici (Bistrița, 2025-07-15)

#478

Cristina

Cristina Daniela (Dorohoi, 2025-07-15)

#485

Sunt și eu asistent personal.

Ancuța Sorinela Mahu (Piatra Neamț, 2025-07-15)

#490

Nu mi se pare normal sa taie niște bănuți de la oamenii necăjiți.

Pitea Gabriela Lenuta (Turda, 2025-07-15)

#491

Drepturile asistentului personal !!!

Ion Simionescu (Brăila, 2025-07-15)

#495

Pentru o lume și un viitor mai bun pentru copilașii noștri 🙏Cred în schimbare in mai bine pentru că se poate și niciodată no să-mi pierd speranța și credința pentru că dacă vrem ,se poate .Împreună putem sa construim o lume mai buna cu credință în Dumnezeu și putere de la divinitate .Doamne ajuta-ne 🙏🙏🙏

Anamaria Martocian (Copalnic Manastur, 2025-07-16)

#496

Sporul de risc este un drept,nu o favoare!

Simona Dianu (Brasov, 2025-07-16)

#497

Mă privește în mod direct. Sunt asistent personal.

Pop Laura (Bistrița, 2025-07-16)

#498

Asistentii personali ai persoanelor cu handicap grav muncesc 24 ore din 24 pe salariul minim pe economie ,fara spor de vechime ,fara nici un fel de sprijin din partea autoritatilor cee ce este o mare nedreptate la adresa lor .

Janetta Toanca (Constanta, 2025-07-16)

#511

Nu mi se pare normal să se ia de la aceste persone, in loc să se ofere mai mult ajutor! Să ia din pensiile speciale al parlamentarilor, nu de la oamenii de rând!

Beatrix Akkerman (Cluj, 2025-07-16)

#514

Sunt o persoană cu dizabilități va rog sa fiti umani!

Petra Sabo (rozica774@gmail.com, 2025-07-16)

#516

Semnez

Simona Donoiu (Pietrosani, 2025-07-16)

#518

Prea multă nedreptate

Toma Guraliuc (Flamanzi, 2025-07-16)

#525

Noi persoanele cu dizabilități de 35 ani am fost prea umiliți și batjocoriți într-un cuvînt marginalizati

Stelian-Ioan Creta (Turda,jud.Cluj, 2025-07-17)

#527

Sunt asistent personal iar sporul de risc este un drept, si nicidecum o favoare!

Mihai Gabriel Capsa Togan (Piatra Neamt, 2025-07-17)

#531

Sunt asistent personal al copilului meu/devenit adult cu handicap grav. Numai eu știu ce înseamnă să nu poți ieșii din casă...de ani de zile!

Corina Costandache (Brașov, 2025-07-17)

#533

Sunt AP.

Alexandra Pirvu (Bucuresti, 2025-07-17)

#539

Radica Talpos

Rodica Talpos (Timisoara, 2025-07-17)

#542

Îmi doresc drepturile G mot

Gabriela Mototolea (Bucuresti, 2025-07-17)

#559

Suciu Elena

Suciu Elens Suciu Elena (Iasi, 2025-07-19)

#567

Oprea

Oprea Ana (Vulcan HD, 2025-07-20)

#572

Ca sunt asistent personal și suntem clasa cea mai nedreptățiți din România,este tare greau sa fii parintele unui tânăr cu handicap grav,,ne- au luat sporul de vechime, de condiții grele,numai avem nimic,sa le fie rușine,tot de la nou vrea sa ia.

Claudita Cristache (Bucuresti, 2025-07-21)

#573

Sunt asistent personal si ne sacrificam viata pentru copilului,pe un salariu de mizerie

Anisoara Suhan (Tudora, 2025-07-21)

#575

Sunt asistent personal

Elena Andreea Ciapsa (Deva, 2025-07-21)

#581

Asistentii personali sunt cei mai discriminati salariati din Romania!

Marius Mototolea (Galati, 2025-07-23)

#585

Sunt asistent personal SI suntem defavorizati SI ignorati . Nu Le pasa la nimeni de cei care au grija de personane cu handicap grav

Madalin Constantin (Ploiesti, 2025-07-24)

#588

Semnez pentru că este unul din drepturile luate pe nedrept

Armanu Adriana (Piatra Neamț, 2025-07-25)

#592

Sunt asistent personal

Mihaela Chisnoiu (Constanța, 2025-07-26)