DREPTATE PENTRU ASISTENȚII PERSONALI – SPORUL DE RISC ESTE UN DREPT, NU O FAVOARE!de!
Comentarii
#402
Sunt si eu asistent personalTeodora Tanasa (Satulung, 2025-07-14)
#414
SOȚIA ESTE ASISTENT PERSONAL.Aurelian Andrei (Tomsani, 2025-07-14)
#418
Sunt asistent personal,pt fiica mea și nu mi se respta dreptul la gradația corespunzătoare vechimei in muncaToader Maria (Pitesti, 2025-07-14)
#421
Drepturile asistenților au fost încălcate.Muncim 24 din 24 de ore cu un salariu de mizerie fără sporuri , fără gradații, fără nimic.Moale Anișoara (Piatra Neamț, 2025-07-14)
#426
Pentru dreptatea persoanelor cu handicap!Alexandru Vasile (Iepuresti, 2025-07-14)
#439
Sunt asistent personal și avem dreptul!!!!!!Gabriella Chiorean (Cehu Silvaniei, 2025-07-15)
#442
Pt a introduce sporul condițiilor vătămătoare saupericuloaseIoana Miron (Iasi, 2025-07-15)
#444
Semnez pentru drepturile asistentului personal care ne-au fost luate!Neagu Gabriela (Măgureni, 2025-07-15)
#448
Sunt asistent personal și doresc spor de risc.Plugaru Daniela (Iași, 2025-07-15)
#449
Sunt asistent personalDenisa-Valentina Anița (Baraolt, 2025-07-15)
#453
DreptateMaria Elena Stancu (Sat Cornu De Jos comuna Draganesti.jud.ph, 2025-07-15)
#455
Semnez pentru drepturile asistentilor personali si apartinatorii acrstora pt toate drepturile care se cuvin prin lege.iuliana Ripanu (DEVA, 2025-07-15)
#459
Sporul de riscIFTODE ADINA Iftode (Galati, 2025-07-15)
#468
Doresc ca persoanele cu dizabilități sa fie tratate ca atare și respectateMaria Andrei (București, 2025-07-15)
#471
Și eu sunt asistent personalAlina-Petronela Moraru (Iași, 2025-07-15)
#474
ANACodrea Ana (Turnu Magurele, 2025-07-15)
#475
Vreau dreptate.Adolfina Popovici (Bistrița, 2025-07-15)
#478
CristinaCristina Daniela (Dorohoi, 2025-07-15)
#485
Sunt și eu asistent personal.Ancuța Sorinela Mahu (Piatra Neamț, 2025-07-15)
#490
Nu mi se pare normal sa taie niște bănuți de la oamenii necăjiți.Pitea Gabriela Lenuta (Turda, 2025-07-15)
#491
Drepturile asistentului personal !!!Ion Simionescu (Brăila, 2025-07-15)
#495
Pentru o lume și un viitor mai bun pentru copilașii noștri 🙏Cred în schimbare in mai bine pentru că se poate și niciodată no să-mi pierd speranța și credința pentru că dacă vrem ,se poate .Împreună putem sa construim o lume mai buna cu credință în Dumnezeu și putere de la divinitate .Doamne ajuta-ne 🙏🙏🙏Anamaria Martocian (Copalnic Manastur, 2025-07-16)
#496
Sporul de risc este un drept,nu o favoare!Simona Dianu (Brasov, 2025-07-16)
#497
Mă privește în mod direct. Sunt asistent personal.Pop Laura (Bistrița, 2025-07-16)
#498
Asistentii personali ai persoanelor cu handicap grav muncesc 24 ore din 24 pe salariul minim pe economie ,fara spor de vechime ,fara nici un fel de sprijin din partea autoritatilor cee ce este o mare nedreptate la adresa lor .Janetta Toanca (Constanta, 2025-07-16)
#511
Nu mi se pare normal să se ia de la aceste persone, in loc să se ofere mai mult ajutor! Să ia din pensiile speciale al parlamentarilor, nu de la oamenii de rând!Beatrix Akkerman (Cluj, 2025-07-16)
#514
Sunt o persoană cu dizabilități va rog sa fiti umani!Petra Sabo (rozica774@gmail.com, 2025-07-16)
#516
SemnezSimona Donoiu (Pietrosani, 2025-07-16)
#518
Prea multă nedreptateToma Guraliuc (Flamanzi, 2025-07-16)
#525
Noi persoanele cu dizabilități de 35 ani am fost prea umiliți și batjocoriți într-un cuvînt marginalizatiStelian-Ioan Creta (Turda,jud.Cluj, 2025-07-17)
#527
Sunt asistent personal iar sporul de risc este un drept, si nicidecum o favoare!Mihai Gabriel Capsa Togan (Piatra Neamt, 2025-07-17)
#531
Sunt asistent personal al copilului meu/devenit adult cu handicap grav. Numai eu știu ce înseamnă să nu poți ieșii din casă...de ani de zile!Corina Costandache (Brașov, 2025-07-17)
#533
Sunt AP.Alexandra Pirvu (Bucuresti, 2025-07-17)
#539
Radica TalposRodica Talpos (Timisoara, 2025-07-17)
#542
Îmi doresc drepturile G motGabriela Mototolea (Bucuresti, 2025-07-17)
#559
Suciu ElenaSuciu Elens Suciu Elena (Iasi, 2025-07-19)
#567
OpreaOprea Ana (Vulcan HD, 2025-07-20)
#572
Ca sunt asistent personal și suntem clasa cea mai nedreptățiți din România,este tare greau sa fii parintele unui tânăr cu handicap grav,,ne- au luat sporul de vechime, de condiții grele,numai avem nimic,sa le fie rușine,tot de la nou vrea sa ia.Claudita Cristache (Bucuresti, 2025-07-21)
#573
Sunt asistent personal si ne sacrificam viata pentru copilului,pe un salariu de mizerieAnisoara Suhan (Tudora, 2025-07-21)
#575
Sunt asistent personalElena Andreea Ciapsa (Deva, 2025-07-21)
#581
Asistentii personali sunt cei mai discriminati salariati din Romania!Marius Mototolea (Galati, 2025-07-23)
#585
Sunt asistent personal SI suntem defavorizati SI ignorati . Nu Le pasa la nimeni de cei care au grija de personane cu handicap gravMadalin Constantin (Ploiesti, 2025-07-24)
#588
Semnez pentru că este unul din drepturile luate pe nedreptArmanu Adriana (Piatra Neamț, 2025-07-25)
#592
Sunt asistent personalMihaela Chisnoiu (Constanța, 2025-07-26)