Petitieonline.com

Desființarea Scuarurilor Rutiere tip bordură de pe DN1 - Stop Accidentelor și Tragediilor!

Comentarii

#1401

Vreau să se desființeze scoarurile.

Macrea Razvan (Brasov, 2024-09-26)

#1407

Nu vad rostul tehnic al acestor borduri. Nu aduc nici un beneficiu traficului, dimpotriva. Banuiesc ca au fost gandite pentru protectia pietonilor insa nu cred ca este o solutie buna, intrucat se ingusteaza foarte mult carosabilul in dreptul lor, se creaza curbe stranse care sunt dificile pentu masinile de mare tonaj.

Marius Sin (Brasov, 2024-09-26)

#1419

Vreau siguranta in trafic pentru toata lumea!

Calin Tobescu (Brasov, 2024-09-26)

#1438

Sunt foarte multe accidente. Chiar și eu era sa intru intr-un scoar.

Andreea Biciin (Brasov, 2024-09-26)

#1455

Semnez pentru că și familia mea foloseste fiarte des acesta rută.

Irina Bica (2024-09-26)

#1456

Sunt de acord cu aceasta petitie

Ferencz Ferdinand (Sankt Augustin, 2024-09-26)

#1466

Cu lacrimi scriu cât de rău îmi pare pentru ce s-a întâmplat atunci, într-adevăr niciun copil nu merita să-și piardă părinții, si nici părinții viata din cauza acestor greșeli ..

Diana Bumbu (Brasov, 2024-09-26)

#1469

Ca viitor șofer, sunt conștient de pericolul iminent reprezentat de prezența pe carosabil a acestor scuaruri. De aceea, sunt întru totul de acord cu desființarea acestora.

Teo Marin (Galați, 2024-09-26)

#1471

Semnez pentru ca sa nu se mai întâmple accidente rutiere in care lumea isi pierde viața

Alex Nicola (Bucuresti, 2024-09-26)

#1476

Vreau sa se oprească tragediile de pe aceasta șosea prea bine știuta pentru aceste nenorociri.

Flavia Zamfir (Slobozia, 2024-09-26)

#1482

Semnez pentru că doresc o schimbare în bine, într-o țară care nu pune pe primul loc siguranța cetățenilor săi . Am șoferi de meserie în familie și doresc să știu faptul că drumurile din România nu sunt un pericol pentru viața lor .

Trifan Isabella (Braşov, 2024-09-26)

#1484

TM

Trifan Manuela (Brașov, 2024-09-26)

#1493

Am puerdut oameni dragi in accidente in aceasta zona

Daniela Visan (Bucuresti, 2024-09-26)

#1508

Aceste scoaruri sunt cele mai periculoase din țară, nu există bătaie de joc mai mare la adresa celor care tranzitează acest drum.
Este oricum o rușine națională acest drum DN 1 Sibiu-Brasov

Alina Ioana Borcan (Brașov, 2024-09-26)

#1510

Sunt de acord cu tot ce ai spus mai sus. Sunt complet inutile si incurca deosebit de mult traficul, iar in unele zone sunt foarte prost semnalizate si devin mai greu de evitat. Nu cred ca ma tii minte, facusem meditatii la biologie la un moment dat, dar e irelevant acum. Condoleante si sper sa reusesti sa faci o schimbare ce ar putea salva vieti. Spor in toate si ai grija de tine!

Radu Alexandru Vaida (Brasov, 2024-09-26)

#1548

Doresc desfintarea scuarurilor rutiere !

Alexandra Grancea-Vlad (Făgăraș, 2024-09-27)

#1555

Sunt total revoltat de faptul că NIMENI nu ia atitudine în această privință deșii anual se pierd ATÂTEA vieți . Au trecut atât de mulți ani decând au fost făcute aceste MALEFICE refugii , unele dintre ele total fără sens și nici un factor de decizie nu reușește să-și asume semnarea unui ordin conform căruia acestea să fie desființate .

Ovidiu Mihai Negrilă (Brașov, 2024-09-27)

#1562

Doresc sa nu mai fie accidente

Ecaterina Stroe (2024-09-27)

#1565

Sunt extrem de periculoase acele scoare

Adriana Bolocan (2024-09-27)

#1576

E Necesar!

Ancuta Traistaru (Ghimbav, 2024-09-27)

#1595

Semnez această petiție ,pentru desființarea scorurilor de pe DN 1 ,deoarece au avut loc multe evenimente tragice soldate cu victime omenești .

Victoria Gociman (Sfântu-Gheorghe, 2024-09-27)

#1599

Sustin initiativa

Ioana Carina Tepelus (corbu, 2024-09-27)