Desființarea Scuarurilor Rutiere tip bordură de pe DN1 - Stop Accidentelor și Tragediilor!
Comentarii
#1401
Vreau să se desființeze scoarurile.Macrea Razvan (Brasov, 2024-09-26)
#1407
Nu vad rostul tehnic al acestor borduri. Nu aduc nici un beneficiu traficului, dimpotriva. Banuiesc ca au fost gandite pentru protectia pietonilor insa nu cred ca este o solutie buna, intrucat se ingusteaza foarte mult carosabilul in dreptul lor, se creaza curbe stranse care sunt dificile pentu masinile de mare tonaj.Marius Sin (Brasov, 2024-09-26)
#1419
Vreau siguranta in trafic pentru toata lumea!Calin Tobescu (Brasov, 2024-09-26)
#1438
Sunt foarte multe accidente. Chiar și eu era sa intru intr-un scoar.Andreea Biciin (Brasov, 2024-09-26)
#1455
Semnez pentru că și familia mea foloseste fiarte des acesta rută.Irina Bica (2024-09-26)
#1456
Sunt de acord cu aceasta petitieFerencz Ferdinand (Sankt Augustin, 2024-09-26)
#1466
Cu lacrimi scriu cât de rău îmi pare pentru ce s-a întâmplat atunci, într-adevăr niciun copil nu merita să-și piardă părinții, si nici părinții viata din cauza acestor greșeli ..Diana Bumbu (Brasov, 2024-09-26)
#1469
Ca viitor șofer, sunt conștient de pericolul iminent reprezentat de prezența pe carosabil a acestor scuaruri. De aceea, sunt întru totul de acord cu desființarea acestora.Teo Marin (Galați, 2024-09-26)
#1471
Semnez pentru ca sa nu se mai întâmple accidente rutiere in care lumea isi pierde viațaAlex Nicola (Bucuresti, 2024-09-26)
#1476
Vreau sa se oprească tragediile de pe aceasta șosea prea bine știuta pentru aceste nenorociri.Flavia Zamfir (Slobozia, 2024-09-26)
#1482
Semnez pentru că doresc o schimbare în bine, într-o țară care nu pune pe primul loc siguranța cetățenilor săi . Am șoferi de meserie în familie și doresc să știu faptul că drumurile din România nu sunt un pericol pentru viața lor .Trifan Isabella (Braşov, 2024-09-26)
#1484
TMTrifan Manuela (Brașov, 2024-09-26)
#1493
Am puerdut oameni dragi in accidente in aceasta zonaDaniela Visan (Bucuresti, 2024-09-26)
#1508
Aceste scoaruri sunt cele mai periculoase din țară, nu există bătaie de joc mai mare la adresa celor care tranzitează acest drum.Este oricum o rușine națională acest drum DN 1 Sibiu-Brasov
Alina Ioana Borcan (Brașov, 2024-09-26)
#1510
Sunt de acord cu tot ce ai spus mai sus. Sunt complet inutile si incurca deosebit de mult traficul, iar in unele zone sunt foarte prost semnalizate si devin mai greu de evitat. Nu cred ca ma tii minte, facusem meditatii la biologie la un moment dat, dar e irelevant acum. Condoleante si sper sa reusesti sa faci o schimbare ce ar putea salva vieti. Spor in toate si ai grija de tine!Radu Alexandru Vaida (Brasov, 2024-09-26)
#1548
Doresc desfintarea scuarurilor rutiere !Alexandra Grancea-Vlad (Făgăraș, 2024-09-27)
#1555
Sunt total revoltat de faptul că NIMENI nu ia atitudine în această privință deșii anual se pierd ATÂTEA vieți . Au trecut atât de mulți ani decând au fost făcute aceste MALEFICE refugii , unele dintre ele total fără sens și nici un factor de decizie nu reușește să-și asume semnarea unui ordin conform căruia acestea să fie desființate .Ovidiu Mihai Negrilă (Brașov, 2024-09-27)
#1562
Doresc sa nu mai fie accidenteEcaterina Stroe (2024-09-27)
#1565
Sunt extrem de periculoase acele scoareAdriana Bolocan (2024-09-27)
#1576
E Necesar!Ancuta Traistaru (Ghimbav, 2024-09-27)
#1595
Semnez această petiție ,pentru desființarea scorurilor de pe DN 1 ,deoarece au avut loc multe evenimente tragice soldate cu victime omenești .Victoria Gociman (Sfântu-Gheorghe, 2024-09-27)
#1599
Sustin initiativaIoana Carina Tepelus (corbu, 2024-09-27)