Petitieonline.com

Cerem Prefecturi Suceava o campanie de sterilizare gratuita a tuturor câinilor și pisicilor, adăpostirea acestora și controalele regulate privind desfășurarea adăposturilor deja existente

Comentarii

#1

Sunt multe animale abandonate și maltratate!

Bostiog Lavinia (Bruxelles, 2023-05-22)

#2

Why

Kurt Bicke (Voorde, 2023-05-22)

#3

Semnez pentru ca doresc o lume mai buna ,atat pentru noi oameni cat di pentru aceste suflete.
Va multumesc !

Mihaiela Horga (Suceava, 2023-05-22)

#7

Fenomenul animăluțelor abandonate noaptea, pe furis, e in creștere. Nu exista nici un fel de temere de lege sau moral legat de acest aspect. Trebuie sa se și facă ceva in acest sens nu numai promisiuni și vorbe!

Elena Grigoroaia (Falticeni, 2023-05-22)

#12

Iubesc animalele ❤️

Cristina Ursaciuc (Suceava, 2023-05-22)

#14

A sosit momentul ca animalele să aibă dreptul de a trăi sănătoși, fericiți, liniștiți și iubiți așa cum ar trebui. Împărțim aceeași planetă .

Bianca Gherase (Chania, 2023-05-22)

#19

Cănii merita o șansa

David Costinescu (Brodina, 2023-05-22)

#21

Să se facă gratuit o campanie de sterilizare

Cristina Cajvan (Suceava, 2023-05-22)

#26

Semnez petiția pentru campania de sterilizare a câinilor și pisicilor gratuit.

Borza Maria (Dumbrăveni, 2023-05-22)

#27

Îmi pasă

Pintescu Maria (FALCAU, 2023-05-22)

#28

Este nevoie de aceasta campanie.

Mihaela Giosanu (Suceava, 2023-05-22)

#29

Am și eu pisici și nu am reușit decât ua sa sterilizez

Mariana Cucoranu (Suceava, 2023-05-22)

#30

Este foarte costisitoare sterilizarea animalelor si este imposibil ca un om sa își permită din propriul buzunar sa sterilizeze animalele de pe străzi. Faceți o schimbare!!! Animalele nu pot vorbi dar sigur ne vor multumi.

Ioana Ciuraru (Suceava, 2023-05-22)

#35

Campanii gratuite de sterilizare a cainilor si pisicilor de rasa comuna si controale regulate in Adapostul Public Suceava

Nicoleta Vascovici (Suceava, 2023-05-22)

#37

Consider ca:
- sterilizarea este cea mai buna soluție
- animalele trebuie adăpostite
- activitatea adăposturilor trebuie verificata deoarece am văzut nereguli

Catalin Dode (Frasin, 2023-05-22)

#39

Iubesc animalele

Daniela Morosanu Moroșanu (Frasin, 2023-05-22)

#40

S-au înmulțit câinii vagabonzi și au devenit un pericol pentru copii si pentru noi toți.

Apete Tuca (Gura Humorului, 2023-05-22)

#41

De modul în care trăiesc animalele, suntem doar noi oamenii responsabili!!!

Alexandra Brăteanu (Frasin, 2023-05-22)

#42

Este nevoie neapărat de așa ceva

Elena Popescu (Argel, 2023-05-22)

#45

Empatie

Claudiu Cuciureanu (Frasin, 2023-05-22)

#50

De fiecare dată când merg in românia vara, văd multe animale pe stradă, fără stăpâni, slabe, călcate, etc
Și cred că ar fii timpul să se schimbe situația, să poată avea și ei o șansă, să fie și ei iubiți și îngrijiți.
Tata mi-o spus intr-o zi ; dacă noi suntem bine și iubiți, de ce nu pot fii și ei.
Și cred că toată lumea ar trebuii să audă asta.
Fiecare animal are o inimă și sentimente, iar din păcate suferă din cauza noastră.

Amalia Schipor (bruxelles, 2023-05-22)

#52

Sterilizarea gratuita la caini si pisici

Andrei Mitric (Vicovul de Sus, 2023-05-22)

#53

O comunitate civilizată presupune să aibă persoane cu autoritate oficială care arată prețuire, interes și preocupare pentru bunăstarea animalelor, mai ales pentru cele abandonate de oameni.

Ozana Radu (Iasi, 2023-05-22)

#59

M-am saturat sa vad animale moarte si chinuite

Irina MACARENCO (Milano, 2023-05-23)

#60

I-mi pasa de animale.

Saplizkis Rodica (Herzlia, 2023-05-23)

#61

Imi pasa. Ma doare si sufar sa vad animale abandonate, maltratate, flamande.

Matei Elena (Suceava, 2023-05-23)

#63

Imi pasā de animale, au nevoie de ajutorul nostru a tuturor oamenilor care iubesc aceste necuvsntatoare sunt suflete care trebuiesc protejate.

Mihaela Orhean (Frasin, 2023-05-23)

#67

Îmi pasă de soarta animalelor și de modul civilizat de viață în Frasin

Doina Popa (Bucuresti, 2023-05-23)

#68

Iubesc animalele

Carmen-Elena Blanar (Suceava, 2023-05-23)

#69

Nu toți își permit sterizarea animalutelor!

Elena Iwanusesi (Suceava, 2023-05-23)

#76

Animalele fără stăpân trebuie protejate! Nu este vina lor!

Andreea Drelciuc (Suceava, 2023-05-23)

#78

Îmi pasā

Elisaveta Rodica (Dublin, 2023-05-23)

#82

Pentru o țară mai civilizată cu respect pentru animale și mediul înconjurător.

Teodora Pruteanu (Ipotești, 2023-05-24)

#83

Vreau sa vad o achimbare

Iustin Rosca (Frasin, 2023-05-24)

#88

Pentru ca animalele nu au un alt rai.

Bianca Pisoschi (Suceava, 2023-05-24)

#92

Pentru sterilizarea gratuită a animalelor.

Miruna Dumitrița Murariu (Suceava, 2023-05-24)

#93

Detin animale abandonate, cresc o rasa de câini care necesita atenție speciala, avem nevoie de drepturile ce le conferă legea atât ca crescători cât și ca oameni simpli ce adoptăm .
Avem nevoie de sprijin și subvenții.
Avem nevoi superioare cei ce deținem mai multe patrupede de reduceri și pe plan medical.
Exista doar legi dar nu și drepturi..

Sava Iacoban (Cajvana, 2023-05-24)

#95

Animalele merita o șansă

Ana-Maria Bolohan (Suceava, 2023-05-24)

#99

Animalele au nevoie de noi

Cezar George (Suceava, 2023-05-24)

#101

Eliminarea eutanasierii animalelor.

Marius Medvichi (Suceava, 2023-05-24)

#102

Iubesc animalele și am adoptat o cățelușă ,,programată" la abandon. Plus, am salvat o pisică a străzii.

Mihaela Dumitraș (Suceava, 2023-05-24)

#104

Semnez pentru sterilizarea gratuită a câinilor și pisicilor pentru a nu mai fi atâtea abandonuri

Codreanu Alexandra-Ionela (Suceava, 2023-05-24)

#106

Sunt foarte mulți câini fără stăpân prin oras

Tudorel Aioanie (Suceava, 2023-05-24)

#108

Sa ajutam animalele, sa fie copiii si locuitorii orasului mai protejati de asaltul acestor animalute care se inmultesc si devin o problema asupra comunitatii.

Vasilica Ficiuc (Suceava, 2023-05-24)

#113

Sunt f multe suflete abandonate.

Doina Marginean (Suceava, 2023-05-25)

#114

este o barbarie ce se intampla in acest judet cu animalele nesterilizate din curtile oamenilor si de pe strazi.

Electra Semenciuc (suceava, 2023-05-26)

#115

Aceste animale nu au nici o vina. Nu trebuie sa moara mii de pui, din cauza incapabilitatii oamenilor. Oameni, care au capacitatea sa gandeasca….

Alisa Zvorici (Suceava, 2023-05-26)

#118

Sterilizarea gratuită a animăluțelor din Suceava.

Dana-Madalina Boghian (Suceava, 2023-05-28)

#120

Deja este prea de tot!!! Doar omorât,iar și iar,dar până când ne va mai rabdă Dumnezeu???

Ildiko carmen filip (Cluj-Napoca, 2023-05-30)

#121

Consider că sterilizarea câinilor și a pisicilor, cu sau fără stăpân este soluția ideală pentru a opri înmulțirea lor necontrolată, în felul acesta evitându-se cât mai mult, atât suferința lor....cât și a noastră ca stăpâni și cetățeni ai acestui oraș.

gratiela grădinaru (Suceava, 2023-05-31)

#124

E singura soluție pentru a mai scădea puțin suferința din astă lume.

Emanuela Baciu (Târgu Mureș, 2023-06-02)

#125

Doar asa oprim abandonul de animale

Loredana Cornaci (Suceava, 2023-06-03)

#127

Sunt nevinovate

Mariuta Mazilu (Frasin, 2023-06-06)

#128

Sterilizarea gratuită a câinilor și pisicilor.

Iuliana Niga (Frasin, 2023-06-07)

#129

Iubesc animalele si cred ca asa se va opri inmultirea lor si marirea numarului de animale fara adapost

Iulia Dorcescu (Tunari, 2023-06-07)

#130

Animalele au nevoie de ajutorul dumneavoastră și al nostru! Sunt iubitoare de animale și consider că sterilizarea lor este NECESARĂ! Împreună putem stopa înmulțirea lor și ușuram suferința acestora!!! Vă mulțumesc și sper că veți pune pe lista priorităților această URGENȚĂ DE STERILIZARE A TUTUROR ANIMALELOR, CU SAU FĂRĂ STĂPÂN! Lidia Șuleru

Lidia Șuleru (Constanța, 2023-06-15)

#131

Animalele au dreptul la viață, iar sterilizarea ar duce la împiedicarea înmulțirii necontrolate

Ana Maria Morosanu (Iasi, 2023-06-15)

#138

Sunt prea multe animale abandonate, maltratate ei ucise cu cruzime.

Diana Sergheev (Suceava, 2023-08-30)

#139

Mă doare sufletul de sufletele astea amărâte, care nu au nici o vină!!!!

Doina Mihăilă (FALTICENI, 2023-09-01)

#140

Din punctul meu de vedere sterilizarea este singura modalitate de a stopa fenomenul câinilor fără stăpân. Deasemenea este imperativ necesar ca autoritățile sa asigure aplicarea legii sterilizării și microciparii câinilor CU stăpân.

Georgeta Craciun (Suceava, 2023-09-06)

#141

Imi pasa de saracele animale

Marcel Cuzec (Siret, 2024-02-16)

#145

Iubesc animalele și le vreau binele

Mihaela Sasu (București, 2025-05-01)

#150

Vreau nu mai existe animalutze fara stapan, supuse de cele mai multe ori unor chinuri de neimaginat😭😭😭😭🙏🏿🙏🏿🙏🏿🙏🏿❤❤❤❤

Alexandru Marcu (BUCURESTI, 2025-07-02)