Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post


Musafir

#1394

2013-10-08 15:35

Sincer eu vreau sa ai omoare pe toti pentru ca sunt prea multi si e foarte greu de controlat inmultirea lor sunt de acord sa ai si adopte dar nu orice caine trebuie adoptat ci numai aceia care sunt cuminti si care asculta cei rai sa fie eutanasiati imediat fara a se mai astepta acele zile sunt aducatori de boli pureci turbare etc si daca te musca unu ai de lucru pe la spitale si te costa si o groaza de bani medicamentele + suferinta ma gandesc la omul ala care saracul a pierdut un copil trebuia sa se ajunga acolo pentru o mana de javre ordinare care merg in haita si musca ??? eu zic sa ai extermine pe toti si trebuie sterilizati si cainii care sunt adoptati sau cei de la tara care au caine la curte sa fie sterelizat ca ala daca iese pe poarta si se cupleaza cu o catea iarasi se scapa de sub control inmultirea lor si iarasi ajungem de unde am plecat .pentru cei care ar adopta un caine ok dar trebuie cipat cainele trebuie vaccinat hranit cum trebuie si daca persoana il lasa pe strada sa fie amendata persoana amenda sa fie de 3000 RON + daca cainele a muscat pe cineva in perioada aia sa fie bagat si la puscarie stapanul animalului 3 luni asa as vrea pentru ca daca un copil greseste plateste parintele lui e aceiasi treaba si cu cainele adoptat sa plateasca stapanul lui iar alta lege as da o pentru cei care tin in apartamente mai multi caini am un caz langa blocul meu o baba care are 4 caini si ai tine in casa niste javre de caini nu de rasa jighimele nici nu cred ca ai vaccineaza ca nu are sigur banii pt asa ceva deci si acolo o amenda ceva sa ai usture si in .... ca merita si nu cred ca animalele alea sunt tratate cum ar trebui o paine la un copil amarat nu ar da dar niste javre ordinare rapciugoase ar creste cred ca oricum baba aia e si senila si sunt mai multe de spus .... dar ma rezum

Raspunsuri


Musafir

#1395 Re:

2013-10-08 17:21:57

#1394: -

Bine ca te-ai rezumat caci oricum din insiruirea fara punct si virgule de nonsenuri ce se poate sa se inteleaga?! Cine are rabdare sa citeasca. Am ajuns pana colo cu cititul doar,  ca dupa tine, daca ar fi posibil asa ceva, in 10 ani  nu ar mai fi un caine In Romania. Si am mai citit coada, ca te rezumi. Esti tare omule. Atat de tare ca te poti da singur de perete si tot nu ti se va sparge capul.


Musafir

#1403 Re:

2013-10-09 11:59:20

#1394: -

Ion Ion...esti dus nene