Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post


Musafir

#28

2013-09-16 14:44

Iata mesajul meu catre CCR:


Stimata Curte Constitutionala,

Va rog sa aveti in vedere ca cetateanul suporta destule taxe si impozite, astfel incat una suplimentara sau majorarea celor existente nu va avea alt efect decat sa "aseze" in insolventa multi dintre concetatenii mei, incl. dintre bucuresteni.
Cantonarea in padocuri a cainilor comunitari capturati, incl. dupa perioada de de sterilizare si dupa cea de potentiala adoptie, greveaza sever bugetele locale, fapt care induce o reactie a edililor in a-si echilibra balantele financiare!

As fi preferat ca acesti bani, destinati supravietuirii maidanezilor (asa vor iubitorii de caini) in adaposturi, daca ar fi existat excedentar in bugete, sa fi fost directionati catre copiii si batranii institutionalizati, caci alocatia zilnica de hrana este azi net depasita de contravaloarea alocatiei subzistentei oricarui animal.

Pe de alta parte, ideea tampita de adoptie a cainelui si relocarea lui in proximitatea unui bloc permite ca sa fim evitati de prieteni care vor sa vina in vizita, obstructioneaza accesul altor concitadini pe alei catre varii obiective din zona, incl. cel al copiilor catre scoala din apropierea imobilului.

Asadar, proiectul legislativ fiind deja contestat, va rog sa luati in considerare argumentele mele privind neinterzicerea eutanasiei si interdictia relocarii maidanezilor tot in spatiul public!

Raspunsuri

#34

#48 Re:

2013-09-16 19:26:49

#28: -

Sa inteleg ca cei care adopta cainii maidanezi, daca nu-i tin in apartamentul lor este posibil sa-i tina pe linga bloc?  In cotet? Doamne fereste, pai si eu iubesc porcii si in cazul asta adopt un purcelus, ca tot animla eset, si-l tin in cotet, pe linga bloc.

Vai de noi ca altfel nu mai stiu ce sa zic. Minte avem, prostie ne mai trebuie.