Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

guest2

#966 Trezirea!

2013-09-06 08:52

Eutanasierea cainilor este o solutie doar de moment. O sa scapam de caini o perioada si mai tarziu o sa ne confruntam cu aceeasi problema.
Faptul ca s-au inmultit cainii e din vina noastra, ca nu am luat masuri mai devreme. De ce atunci cand avem pui de catei ii aruncam pe strada, deoarece nu sunt de rasa? Solutia ar fi sa ne castram cainele. Acum sunt cabinete veterinare care iti castreaza animalul gratis.
De ce nu luam un caine de pe strada sa il castram? Doar e gratis. Astfel nu se mai inmnultesc si in cativa ani numarul lor va scadea.
Sunt multe persoane care se plang ca au fost muscate de caini, acum au aparut articole ca batranii sunt doborati de caini prin parcuri. As vrea sa stiu si eu, cati din acestia suna sa raporteze acest lucru si sa se ia masuri cu cainele acela?! Foarte putini fac asta!

In loc sa ne lasam manipulati, mai bine ne-am autoeduca sa facem ceea ce trebuie.

Raspunsuri


Musafir

#967 Re: Trezirea!

2013-09-06 08:58:14

#966: guest2 - Trezirea!

Autoeducarea este un proces de durata (la noi, din pacate, foarte lunga). Cred ca solutia imediata este, totusi, eutanasierea celor care raman neadoptati de catrte IUBITORII reali de caini. S-o faca , astfel punand in practica ceea ce doar sustin din vorbe.