Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Marina

#291 Re: Re: Am o intrebare ..

2013-09-04 17:46

#275: - Re: Am o intrebare ..

Dar nu mi-ai raspuns la intrebare. Ce te face sa crezi ca eu daca eu nu am copii de exemplu nu simt la fel? Crezi ca eu nu as omora acea haita de caini care au omorat copilasul? Crezi ca nu ma pot pune in pielea lor? Ce te face sa crezi ca intelegi ce e in inima altora sau in inima mea doar prin prisma ca nu am (inca) un copil? Nu e vorba de frustrari, e vorba ca se fac niste delimitari clare intre oameni: Aia care au copii - deci simt mai mult decat ceilalti si aia care nu au copii - nu pot intelege sentimentul, nu pot sa te pui in pielea lor. Nu stiu, nu inteleg conceptul asta si mi-i se pare putin stupid. Asa in nota personala,mi-a murit mama la 13 ani. Prin urmare sunt obisnuita oarecum cu moartea si resimt putin mai amarnic pierderea unei mame, unui copil cand mai aud in stanga si in dreapta sau la televizor. Sentimentul pentru mine este acelasi: ca un om a murit. Un copil nu-si va mai trai viata. O familie va fi pe deplin distrusa, toata viata, uitandu-se in spate cum ar fi fost daca, si multe alte considerente de genul.

Raspunsuri

elisa

#303 Re: Re: Re: Am o intrebare ..

2013-09-04 17:59:48

#291: Marina - Re: Re: Am o intrebare ..

Iti raspund eu Marina! O femeie care nu a mai fost mama ( indiferent ca a nascut sau infiat copilul) isi poate imagina ce simte o mama care isi pierde fiul...dar in proportie de maaaxim 10%. cand vei fi mama , si iti doresc din suflet sa ajungi sa traiesti aceasta fantastica experienta, sper sa iti aduci aminte de acesta intamplare si sa vezi cat de diferit vei simti. vei vedea totul intr-o lumina diversa! acum e imposibil sa intelegi.


Musafir

#309 Re: Re: Re: Am o intrebare ..

2013-09-04 18:15:51

#291: Marina - Re: Re: Am o intrebare ..

marina calmeaza te! "Ce te face sa crezi ca intelegi ce e in inima altora sau in inima mea doar prin prisma ca nu am (inca) un copil?" nu vreau sa inteleg ce e in inima ta, si nici nu pot... discutia e despre cu totul altceva, citeste comentariile anterioare... toate daca poti si vei intelege si intrebarea mea. Sunt si oameni pe aici care sustin ca viata unui caine e mai presus de cea a unui om si eu nu sunt deacord. si sa incheiem dialogul aici pt ca nu nici locul nici momentul...