Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Marina

#270 Am o intrebare ..

2013-09-04 17:03

... asa mai curioasa. Care e treaba cu intrebarea asta "Ai copii?". De ce se fac prejudecati si stereotipii la adresa celor care nu au avut, cel putin inca nu au? Ce, sentimentele lor sunt mai prejos? Simt mai diferiti? Sunt imuni la sentimente si nu simt pierderea unui copil, mai ales in cazul de fata acut ca in cazul celor care sunt deja parinti? Ce-s cu stupizeniile astea de intrebari? Marinimia mea fata de copii, dragostea mea fata de copii e nula daca nu am inca un copil de exemplu sau ce sa inteleg ca tot vad aici oameni care intreb din astea? Apoi in cazul oamenilor care adopta cum este? Nu simt nici ei? Ce face sa credeti ca cel care nu are copil nu deplange la fel de mult cazurile astea dramatice? Terminati cu intrebari de genul si raspunsuri "cand o sa ai copii", "nu cred ca ai copii" , "ai copii?"

Raspunsuri


Musafir

#275 Re: Am o intrebare ..

2013-09-04 17:15:31

#270: Marina - Am o intrebare ..

pai cred ca nu ai copii...sentimentele lor nu sunt mai prejos,nici vorba, dar...fie ca sunt ai tai sau adoptati sentimentele fata de COPII TAI sunt mai presus de orice. Ca daca nu ai copii nu poti niciodata sa stii ce simt parintii aia care isi plang acum baietelul, nu poti sa te pui in pielea lor, poti doar sa crezi ca intelegi, si nu e asa, nu intelegi nimic... Oricum nu e locul pt frustrari personale. Eu sunt pt eutanasierea maidanezilor(si am avut mereu "animale de companie" in casa)