Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Marius
Musafir

#117 Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

2013-09-04 08:44

#113: Popescu Daniela - Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

In primul rand, draga doamna, daca au fost sau nu supravegheati acei copii nu mai este relevant. Faptul ca acest lucru se poate intampla, este posibil, indiferent de circumstante, ar trebui sa ne faca sa ne punem mari semne de intrebare. Dupa cum am mai spus, nu traim in jungla sa spunem "este vina parintelui ca nu si-a pazit copilul si de asta a fost mancat de leu". Da, bunica este vinovata, dar asta nu schimba situatia in care ne aflam.. Cine este vinovat daca eu ma plimb pe strada, iar un caine sare de sub o masina si ma musca de picior? cine este vinovat ca haite intregi de caini se strang pe langa blocuri de ti-e si frica sa te apropii? cine este vinovat de strazile pline de rahat de caine?

Trebuie facut ceva acum. Haitele trebuiesc exterminate, iar in prealabil, toti posesorii de caini educati prin rigorile legii. Nu exista alta solutie. Sau mai trebuie sa mai moara inca 10-20 de copii ca sa ne trezim la realitate?

Raspunsuri

Popescu Daniela

#126 Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

2013-09-04 09:17:30

#117: Marius - Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

Eu nu am dat vina complet pe bunica, a nu se intelege gresit. Deplang moartea copilului si imi pare extrem de rau ca s-a ajuns la asa ceva, sincer, oricat as iubi animalele nu ii pun deasupra oamenilor. Dar in cazul de fata, asa a fost. Personal am rude cu copii, nepoata logodnicului meu pe care o ingrijesc ca pe ochii din cap sa nu se loveasca, sa nu plece de langa mine asa mai departe si nu as fi putut sta linistita, in cazul bunicii, sa nu-mi vad nepotii timp de 20 de minute langa mine! Mai ales, daca este sa vorbim despre varsta lor asa de frageda. Eu asa vad lucrurile, nici pe mine nu ma lasau parintii mei nesupravegheata la varsta respectiva. De fapt, nici nu aveam ce pleca de langa ei ! Dar ma rog, asta este alta poveste si nu vreau sa isc aici certuri irelevante.