Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Bogdan Toparceanu

#20 Pentru presedintele Curtii Constitutionale

2013-09-03 11:05

Felicitari, domnule Augustin Zegrean! Pe mainile dumneavoastra este sangele victimelor cainilor comunitari! Sper sincer sa patiti si dumneavoastra ce a patit ultima victima a maidanezilor, copilul acela de patru ani. Nu copiii dumneavoastra, nu cineva din familie. Chiar dumneavoastra! Sa traiti groaza de dinaintea mortii simtindu-va membrele si corpul sfasiate de caini! Poate aceasta imagine va place mai putin, decat, va citez ”...sa ne imaginam un camp plin de caini ce sunt omorati cu batele!” Oricum, eutanasierea nu asta inseamna!

Raspunsuri

Popescu Daniela

#118 Re: Pentru presedintele Curtii Constitutionale

2013-09-04 08:48:01

#20: Bogdan Toparceanu - Pentru presedintele Curtii Constitutionale

Da, corect, in tarile CIVILIZATE si unde se aplica legea eutanasierea nu inseamna un camp plin de caini ce sunt omorati cu batele DAR din pacate in Romania asa se procedeaza, din motive subiective si pur criminale. De ce sa eutanasiezi acel caine intr-un cabinet veterinar cu injectia la indemana, fara sa sufere? Nuuuuu, hai sa-ti arat atunci o gramada de oameni care ii otravesc cu furadan, oameni care ii impusca, oameni care ii lovesc cu lopata, tarnacopul, picioarele si o gramada de morti cumplite, care, imi pare rau, nici celui mai mare dusman al meu nu i-as dori asa ceva niciodata!

Si haideti sa va mai spun o chestie. Cand eram mica am avut un caine maidanez care il tineam langa bloc. Dupa un an si ceva mi-i l-au luat hingherii. L-am cautat eu si cu sora-mea disperate in acea zi si apoi am decis sa mergem la adapostul unde stiam ca sunt cainii luati de hingheri de pe strazi. Mi-am recunoscut cateaua si am dorit sa mi-o iau inapoi. Chiar o aveam ca sprijin si pe mama mea care vroia sa-l adopte, de data asta in casa si nu m-au lasat aia de acolo. M-au tot dus cu zaharelul si pe mine si pe parintii mei la telefon si in persoana ca a treia zi sa aflu ca au eutanasiat-o. Spune-mi tu mie, este drept ce s-a intamplat? Adica mica fiind, vroiam eu si parintii mei sa o luam acasa din locul ala ingrozitor 3/3 si sa-i ofer un camin adevarat si mi-a negat acest drept, a trecut peste dorinta mea si a parintilor mei si au eutanasiat-o. Prin urmare, daca voi credeti ca acei caini care sunt dusi la adaposturi sunt asa de usor de "Luat" inapoi va inselati amarnic. Ii eutanasiaza rapid. Si uneori nu cu cele mai bune metode posibile ci in niste chinuri greu de descris


Musafir

#1262 Re: Pentru presedintele Curtii Constitutionale

2013-09-14 18:18:01

#20: Bogdan Toparceanu - Pentru presedintele Curtii Constitutionale

"Urarea" Dvs. este complet nerealista! Nu spun ca ar fi necrestineasca, insa pur si simplu nu se poate inatmpla NICIODATA.

Presedintele curtii, ca si multi alti demnitari, primari de sector, ministri sau pur si simplu " baieti destepti", idsi folosesc averile considerabile tocmai ca sa se izoleze complte de realitatea neplacuta a Bucurestiului contemeporan. Ei si apropiatii lor nu risca sa fie rapiotisi si violati, impuscati in cap cu pistolul cu gaze, sau atacati de haitele de maidanezi. Nu se deplaseaza niciodata pe jos sau fara bodyguarzi, iar cind coboara din masina, o fac intr-un mediu securizat, curat si frumos! Ei nu risca nici sa calce in kk de caine, nici sa inspire praf si aer poluat, nici sa fie sfasiati de caini. Asa ca nu va simti niicodata groaza respectiva ...

fr

#1398 Re: Pentru presedintele Curtii Constitutionale

2013-10-08 23:38:39

#20: Bogdan Toparceanu - Pentru presedintele Curtii Constitutionale

In conditiile in care ii doresti unui om o asemenea soarta ma vad nevoit sa consider ca esti dement. Nu mai spun ca nu prea pricepi ce inseamna eutanasia, in raport cu uciderea asistata.

Alexandra

#1438 Re: Pentru presedintele Curtii Constitutionale

2013-11-01 09:14:01

#20: Bogdan Toparceanu - Pentru presedintele Curtii Constitutionale

Eutanasierea la noi i8n tara inseamna mai rau de atat. informati-va. banii se fura si cainii sunt omorati in cele mai crude moduri pentru ca ideea lor este sa ii chinuie bine inainte. copilul nu a fost muscat de caini, asta e doar o manipulare. a fost gasit pe terenul dusmanului cel mai mare al tatalui cu care s a judecat in trecut, iar tatal a uitat sa precizeze. chiar nu va spune nimic? este doar un mare circ pentru a manipula populatia. si functioneaza pentru ca voi permiteti.a fost facut in primul rand pentru a atrage atentia de la proiectul Rosia Montana. apoi pentru a fura 300 euro pentru fiecare caine!!!!! 300 DE EURO!!!!! ROMANIA, TREZESTE-TE!!!