Demite-L pe Ponta!


Musafir

/ #727

2015-07-15 16:57

Ponta si guvernarea PSD trebuie sa-si continue viata in alta parte pentru ca-s incompetenti, indolenti si corupti. Trebuie sa-i lase pe altii.
Ponta a preluat guvernarea dupa criza si stam cu excedent bugetar mare de parca n-am avea ce face cu banii. Pai, in tara asta trebuie facute urgent investitii publice masive in infrastructura, in educatie si-n sistemul de sanatate. Daca nu construiesti cand ai bani, cand te poti imprumuta ieftin si cand ai la dispozitie o gramada de fonduri europene, n-o s-o mai faci niciodata. A imprastia banii de investitii la popi, la pensionari si la alte pomeni electorale inseamna ca guvernul asta n-are nicio treaba cu administrarea tarii si nici nu va avea vreodata. Nu-mi spuneti despre pensionari ca-s amarati si altele asemanatoare... daca nu vor fi locuri de munca si daca tara nu se va dezvolta, cat timp se vor mai putea plati pensii?!

Brasovul are o pista realizata cu bani imprumutati care este finalizata, dar constructia aeroportului este in continuare blocata in tot felul de comisii parlamentare de catre PSD. Deja e blocata de prea mult timp. Brasovul si, implicit, tara rateaza multe posibilitati de dezvoltare si multe investitii din cauza asta.

Kilometrii de autostrada realizati in ultimii ani sunt de calitate indoielnica, iar de studii de fezabilitate ne-am saturat, nene! Suntem tara cu cele mai multe si mai costisitoare studii de fezabilitate din lume pe cap de locuitor.

In sfarsit, Ponta este un politician de rahat, cu un caracter indoielnic, e un mediocru cu papagal, un individ care n-a performat in niciun domeniu. N-are viziune, n-are vointa de-a face lucruri de bine. Tot partidul lor e o haita de "lupi"... social-democratia e in regula, dar PSD-ul asta antisocial ar trebui scos in afara legii. Si celelalte partide au gunoaiele lor, dar la astia e un sistem ca la mafia italiana. Ne-au saracit pe toti.