Spunem NU noului proiect de lege al reorganizării rezidenţiatului

ANONIM

/ #65 Anonim

2013-10-12 16:10

Dragilor,care cunoasteti medici mai invarsta..........intrebati si voi cum era inainte,facultatea 6 ani si apoi un stagiu de doi ani,cei de la minister vor sa revina.Acum eu ca medic nu am tupeu sa merg la un medic din generatiile mai noi,am un copil si-l duc la un pediatru pregatit pe vremea cand se facea stagiu 2 ani dupa facultate.Nu-mi spune-ti voi mie ca ati facut practica in facultate cata se face in stagiu,adica numai practica.Daca vi se par multi ani de stagiu.......treceti granita,acolo unde "cainii umbla cu covrigi in coada" Din practica mea am avut colegi,medici destul de invarsta,cu practica multa si cand au plecat din tara s-au intors cu coada intre picioare,nu este totul asa roz afara,doar financiar,atat.Eu zic ca cine vrea sa practice medicina o practica ca-i place ceea ce face si nu alearga pentru bani.Voi cand ati dat la medicina nu stiati ca aceasta meserie trebuie sa-ti placa nu se face pentru bani?Pt bani faceti dreptul,faceti-va notari sau orice altceva dar nu medici.O ZI BUNA SI NU VA MAI AGITATI CA ORICUM VA FI CUM VOR DECIDE CEI DE SUS NU NOI .