Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

o mama

/ #367

2013-09-04 19:53

au murit oameni sfasiati de caini vagabonzi,caini care nu au ce cauta pe strazi.acolo am ajuns incat sa moara un copil sfasiat de caini in parc?cei de la "cutu-cutu" si alte fundatii de doi bani,mari iubitori de animale(vorba vine!)care baga bani seriosi in buzunare din "protejarea"cainilor vagabonzi au mers la iml sa vada cam cum arata cadavrul unui copil sfasiat de o haita de caini flamanzi?sa incerce sa-si imagineze fiecare cam cum ar fi daca pe masa aia de autopsie,sfartecat in bucati,ar fi propriul copil,pe care l-au asteptat 9 luni cu bucurii si emotii,pe care l-au urmarit crescand zi de zi,pentru care au facut planuri,pe care si l-au imaginat adolescent,adult,om la casa lui...........si pe care il pun in mormant la 4 ani.........
problema cainilor vagabonzi la noi in tara este GRAVA si nu mai poate fi rezolvata cu castrarea si adoptia.deci,autoritatile locale,strangeti cainii existenti pe strazi,starpiti-i si apoi,hai sa mai discutam despre adoptii.da,cand in adaposturi vor fi 10 caini,da,la aceia le vor gasi stapan.dar la cateva sute de mii de caini,este exclus.haideti sa mai construim ceva spitale,gradinite,camine pentru varstnici si sa nu mai cheltuim bani publici pe hrana hoardelor de caini vagabonzi.am un copil mic si nici nu vreau sa ma gandesc cam ce as face si cui as pune pistolul la tampla daca s-ar intampla ceva de genul asta cu copilul meu.deci un DA hotarat pentru eutanasiere imediata.
oameni buni,sa ne trezim,daca sunt castrati,cainilor le va fi in continuare foame,ei devin animale salbaticite,care au instinctul de haita si care pleca la vanatoare.deci,solutia este radicala,din pacate.tocmai am mai auzit o ineptie la tv,cum ca pentru asta trebuie facut referendum.deci,hai sa mai aruncam niste bani pe apa sambetei...........

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook