VREM BANII INAPOI! JAFUL de la facturile de gaz si curent.
VREM BANII INAPOI! JAFUL de la facturile de gaz si curent. / Anunțuri / ANUNT IMPORTANT pentru ROMANII care vor sa-si recupereze BANII furati / Comentarii
|
pupu1955 |
#1 furt !!!2016-05-16 20:14am sa va arat un furt mascat: To serviciiclienti( )eon-romania.ro Message body Buna ziua, va rog sa verificati facturile : 10816016779/28.12.2015 si 10417820465/24.02.2016. Prima factura am achitat'o cu TVA 24 %. La a doua, factura de regularizare, nu ati tinut cont la scaderea valorilor achitate si ati scazut prima factura cu TVA 20%. Rezulta un minus in defavoarea mea de 6,8 lei. Va rog sa rectificati si sa'mi comunicati noua valoare de achitat( stornati factura si trimiteti factura corecta ptr achitare). Pana atunci imi rezerv dreptul de a nu achita nimic in plus. Sper sa nu trebuiasca sa anunt OPC-ul. Cu respect, Constantin Matei. Anexez copiile celor doua facturi. nici pana azi ( 16.05.2016) nu am primit raspuns la acest mail din 17.04.2016; va dati seama ca daca s'a procedat in acest mod la cateva zeci sau sute de mii de clienti, cat bani au furat ???? adica au facturat si incasat cu tva 24% si au regularizat consumul cu 20%, la aceleasi facturi !!!!!! diferenta de 4% a ramas in buzunarul lor fara fund !!!!! |
|
| |
|
Musafir |
#22016-06-01 04:29Ma numesc Piscu Felicia cu domiciliul in Orasul Zarnest,i Brasov,Srt .,Dr.Tiberius Spirghez .Vreau sa imi recuperez banii achitati .Sa se verifice facturire de gas si current pe ultimile SASE luni . Cu stima si respect ,Felicia Piscu |
|
| |
|
YoMan |
#3 Hotii de la E-ON2016-10-29 11:38M**E E-ON GAZ Romania, cei mai smenari si hoti din Romania care iti cere asa zisa ,,taxa de garantie" ( eu ii spun ,,camata" pentru ca asa e) in cazul in care esti in faza sa iti taie gazul! Cand ti l-a taiat si platesti toate datoriile (inclusiv taxa de reconectare in jur de de 170 RON) tot nu iti da drumul la gaz pana nu platesti acea ,,taxa de garantie in valoare de 370 RON (deci atentie, 370 RON sa dai asa pe degeaba) Nu e specificata aceasta ,,taxa" in nici un contract! Sa nu mai vorbim de ANPC ca le tine partea si nu le face nimic! Exact cum spune omul in acest articol asa am patit si eu la E-ON GAZ! Mentionez ca folosesc doar un aragaz sa imi incalzesc mancare la copii dar acum ,,sta pe tusa"! http://www.bobses.eu/2014/04/22/cum-s-a-pisat-e-on-energie-pe-mine/ |
|
| |
|
Musafir |
#42017-02-22 18:35si energy gaz insala si pacalesc oamenii. |
|
| |
|
Musafir |
#52017-05-27 12:13Daca de confirmare cu adevărat că românii au fost furați cu facturile de gaz doresc banii înapoi. |
|
| |
Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)
2018-01-28 22:20- Date of removal: 2018-01-28
- Motivul eliminării:
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie