Varus Equin - Tratament Metoda Ponseti - Picior stramb congenital
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Varus Equin - Tratament Metoda Ponseti - Picior stramb congenital
|
Musafir |
#12016-11-07 19:43Copii au nevoie de ajutor,incetati sa va ganditi doar la buzunarul vostru, sistem de corupti,cel mai putred sistem de sanatate. |
|
| |
|
Musafir |
#22016-11-07 20:09Pentru ca i-mi pasa. |
|
| |
|
Musafir |
#32016-11-07 20:10Pentru cai-mi pasa |
|
| |
|
Musafir |
#42016-11-07 20:33Am semnat aceasta petitie pentru ca varusul equin este o conditie medicala ce poate fi tratata cu o metoda extrem de facila si poate da sansa unui copil la o viata normala. Metida Ponseti trebuie cunoscuta si implementata in sistemul sanitar din Romania, pentru a fi practicata CORECT de catre ortopezii pediatrii! Cu cat mai multi cunosc despre aceste lucruri cu atat mai multi copii vor avea sansa sa duca o viata normala si sa aibe activitatile unui copil normal. Da-ti o sansa la o viata normala copiilor cu diagnosticul varus equin! |
|
| |
|
Musafir |
#52016-11-07 21:24Pt ca acesti copii au dreptul la o sansa! |
|
| |
|
Musafir |
#62016-11-07 21:30Fetita mea are valum vargum aductum si med.ortoped mi a luat banii de pomana ca nu vad nici o diferenta si are aproape 4lunite si nici nu stiu unde sa ma duc cu ia la alt medic ce kkt |
|
| |
|
Musafir |
#72016-11-07 21:35Am in copil cu acest diagnostic!!! |
|
| |
|
Musafir |
#92016-11-07 22:20Pt binele copiilor,, pt ca ei sunt fiinte nevinovate |
|
| |
|
Musafir |
#102016-11-07 23:21Am semnat aceasta petitie ,fiindca bebelusa mea de 7 luni este are aceeasi problema.Facem tratamentul pe cand avea doar 5 zile de viata.Eu stau in Franta,legat de costuri ,spitalul asigura 100% +taxiu la dispozitie daca doresti,si stai mai departe de spital sau nu ai masina.Asigurarea de sanatate iti acopera costurile.Aici nu am ce comenta.Dar legat de masajul si pansarea picioruselor,sunt zile in care prinzi stagiari ,care nu sunt atenti si iti panseaza gresit piciorul sau chiar kinetoterapeuti cu experienta. |
|
| |
|
Musafir |
#112016-11-08 01:47Pt eficientizarea banilor publici si ajutorarea parintilor care se afla in astfel de cazuri cu copilasii lor ... |
|
| |
|
Musafir |
#122016-11-08 05:43Ma aflu si eu in aceeasi postura si sunt total deacord cu tot ce ati scris.va multumim |
|
| |
|
Musafir |
#132016-11-08 06:44Pt ca am un baietel cu varus equin si nu am beneficiat de orteze gratuite sau compensate |
|
| |
|
Musafir |
#142016-11-08 06:45pentru a da o mana de ajutor |
|
| |
|
Musafir |
#152016-11-08 08:03Va invitam pe grupul de facebook Info varus equin Poate va putem ajuta cu informatii. |
|
| |
|
Musafir |
#162016-11-08 08:04Pentru sanatatea tuturor copilasilor. |
|
| |
|
Musafir |
#172016-11-08 08:14Toți copii merită ce este mai bun! |
|
| |
|
Musafir |
#182016-11-08 08:31Am semnat pt ca este necesar. In mod firesc aceste lucruri trebuie sa se intample fara petitii, insa din pacate in aceasta tara traim. |
|
| |
|
Musafir |
#192016-11-08 14:31Pt. ca si eu am un copilas nascut cu aceasta afectiune,si stiu ce inseamna si ce costuri suporta parintii acestor copii! |
|
| |
|
Musafir |
#202016-11-08 18:45Bună seara, am un caz asemănător, băiețelul meu in vârstă de 3 luni s-a nascut cu aceasta problema.Acum prin orteze incercam sa ne recuperam dupa ce am eliminat ghipsul. O seara binecuvântată!!! |
|
| |
|
Musafir |
#212016-11-09 02:29Pt ca este necesară o schimbare in bine in aceasta țara !!!! Si aceasta ar fi una din milioanele de schimbări in bine care trebuie făcute in România ! |
|
| |
|
Antonia |
#222016-11-09 09:11Prin semnarea acestei petiții , îmi exprim nu doar dorințele si speratele , ci deasemenea si pozitia acordată prin lege ,ca cetățean al unui stat de drept! imi doresc o practica uniformă , medici specializați si competenti ,si nu in ultimul rand, îmbunătățiri la nivelul serviciilor medicale de orice forma si de orice tip !!!
|
|
| |
|
Musafir |
#232016-11-09 12:21Copii in special ar trebui sa aibe dreptul la sanatate Gratuit !!!! Locuim in Suedia si beneficiem de tot de ce are nevoie copilul in sistemul medical gratuit inclusiv orteza Ponsetti ! Sper sa poata face o schimbare aceasta petitie ! |
|
| |
|
Musafir |
#242016-11-10 08:08Am o fetiță cu acest diagnostic |
|
| |
|
Musafir |
#252016-11-10 08:13Pentru că am si eu fetița cu această problemă. La anul o să fie operată. |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie