Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-05 23:40

2013-09-05 23:42

Livica

#853 Re: Re:

2013-09-05 23:42

#845: Fku - Re:

De ce ne faci jegosi?pentru ca vrem siguranta copiiilor nostri in parcuri,pe strada,etc?

Din punctul meu de vedere nu as dori asa ceva,iti dau cuvantul meu ca daca ar exista o sulutie nu as dori moartea nimanui dar in romania acest subiect (cainii maidanezi) a fost luat de prea mult timp si de prea multe ori in deradere in ciuda faptului ca s-au intamplat atatea cazuri nasoale incat lumea a ajuns la disperare incat ii vrea cu orice pret eutanasiati.

Crede-ma ca daca s-ar putea,nu as opta pentru asa ceva niciodata,daca ar exista un adapost unde sa ii ia si sa ii tina pe toti as fi perfect de acord,dar din pacate este doar un vis care nu se poate concretiza.

Gandeste-te la cati copii nu au ce manca si cata saracie si lipsa de educatie e printre oameni,si apoi gandeste-te si caini!!!

2013-09-05 23:47

Musafir

2013-09-05 23:48

Faptul ca copilul n-a fost supravegheat nu inseamna ca aveau cainii liber la muscat. Suntem in mijlocul Bucurestiului, nu in padure, sa ne asteptam sa fim mancati de fiare salbatice. Daca era in jungla, da, dar era in parc cu fratele mai mare. Nu exista justificare pentru aceasta drama cumplita. Cainii nu au ce cauta pe strazi. Nu-mi face placere sa ma gandesc la o solutie radicala, dar aici s-a ajuns din cauza voastra, a celor care pretindeti ca-i iubiti. Daca i-ati fi iubit, in 20 de ani gaseati o solutie sa le oferiti un trai decent, nu sa-i lasati vagabonzi pe strazi, morti de foame, de sete si de boli. N-aveti justificare si acum doar o masura radicala mai poate rezolva situatia in care s-a ajuns.

2013-09-05 23:49

2013-09-05 23:52

Musafir

2013-09-05 23:54

Ciudat cum recurgi mereu la jigniri atunci cand nu mai ai argumente. Dar de fapt asta faceti toti. Halal iubitori si aparatori de animale, ii lasati sa moara in strada si pe urma va oripilati la gandul eutanasierii. Mai bine sa se chinuie, nu-i asa? Mai bine sa faca pui care sa fie calcati de masini, nu? Si sa continue sa existe acolo, ai nimanui, ca sa dormiti voi noaptea impacati ca...de! ati dati o felie de salam unui caine azi si asta inseamna ca ati facut o fapta buna!
Livica
Musafir

#859 Re: Re: Re: Re:

2013-09-05 23:58

#857: fff - Re: Re: Re:

In primul rand prin faptul ca ma injuri dovedeste ca esti un oarecare care stie sa scrie atat,ca textul plin de injuraturi denota o varsta si o experienta de viata cu mult sub asteptari,dar am sa iti raspund la intrebare.Da,am donat si la adapost,am donat si la copii,am donat si la saraci,am ajutat cu multe lucruri multi oameni care nu au dar cum esti plin de prejudecati o sa sari repede sa ma injuri,si imi permit sa fac o suta de copii si sa ii ingrijesc,nu am zis moarte cainilor,asta m-ai auzit zicand?am zis solutie pentru ca toata lumea sa fie in siguranta,si daca ma intrebi si ma pui sa pun in balanta viata omului vs cea a cainelui,te las pe tine sa alegi dar fara injuraturi de doi bani daca poti!

eu

#860 Re:

2013-09-06 00:09

#711: -

Nu a cerut nimeni bani pentru aceasta petitie, este rezultatul muncii unor voluntari. Va rog, daca cineva v-a cerut bani pentru aceasta petitie sa nu ii dati.

Ne puteti contacta prin mesaj privat sau postand direct pe pagina noastra aici.

https://www.facebook.com/Cainii.maidanezi.pericol.public?bookmark_t=page

Musafir

2013-09-06 00:21

Avem mai multi caini decat oameni!! Faceti ceva!!!!
Diana

2013-09-06 00:27

Haideti sa facem toti ceva. Sa mergem la miting maine, de la 19.30, ca sa determinam autoritatile sa faca ceea ce trebuiau sa faca de mult timp - sa adune toti cainii de pe strazi! Iar cei care-i iubesc vor avea astfel posibilitatea s-o si dovedeasca, adoptandu-i responsabil si ducandu-i acasa, unde daca vor sa muste, sa-i muste pe cei care-i ingrijesc.
Diana

2013-09-06 00:32

Daca facem un calcul simplu, aproximativ 65 de mii de oameni sunt necesari pentru a adopta toti cainii. Unde sunteti, domnilor si doamnelor cu iubire de animale? Iata, aveti sansa sa-i salvati, sa nu moara, sa nu se mai chinuie bolnavi si infometati pe strada. In afara de a va oripila, altceva mai stiti sa faceti? Se pare ca nu, ca daca erati in stare sa va puneti iubirea in practica, acum Ionut visa ingerasi in patul lui, in loc sa fie printre ei.

2013-09-06 00:47

2013-09-06 00:48

Diana

2013-09-06 00:57

Cu tristete o spun, dar momentul in care se putea rezolva ceva cu sterilizarea cainilor a trecut de mult. Sa ma ierte cei de fata, dar cainele musca cu dintii, nu cu ce i se inlatura la sterilizare... Cainele nu are ce cauta pe strada. Cainele sta in casa, daca vreti, sau in curte, unde nu poate ajunge sa ma muste. Tocmai pentru ca e animal si nu are discernamant, il iubesc dar sunt constienta ca are capacitatea de a-mi face rau. Si atunci am grija sa nu fiu in preajma lui. Dar ce fac atunci cand nu am de ales? Atunci cand nu pot iesi din scara blocului pentru ca afara e un caine agresiv care ataca de cum te vede? Invit un iubitor de animale sa-l adopte. Sau sa se ofere sa fie muscat in locul meu. Un targ cinstit, nu credeti?

Musafir

2013-09-06 01:55

maidanezii trebuie sa dispara din spatiul public.nu se mai poate.

Musafir

2013-09-06 02:04

Ce sentimente ai avea fata de ciini cind ti-ai privi copilul sfisiat si fara suflare?

Musafir

2013-09-06 02:07

Ce sentimente ai avea fata de ciini cind ti-ai privi copilul sfisiat fara suflare?
Javrele de pe stada nu sunt ciini sunt un pericol public intilnit doar in Romania.
Pentru persoanele sarace si fara adapost nu se gasesc fonduri, se gasesc doar pentru javre ca.... nu pot spune daca au mincat ceva. Banii au alte destinatii.

Musafir

#870 Re: Re: Re: Re:

2013-09-06 02:24

mars in mortii matii tu de jegos (jegoasa) .....si mars si cu cainii de pe strada......daca ar fi dupa mine i-as omori cu buldozerele si apoi i-a arde.....VOTEZ "DA" LA REFERENDUM PT OMORAREA CAINILOR VAGABONZI !!!!!

Musafir

2013-09-06 03:11

Am facut doua sesizari scrise si verbale nenumarate autoritatilor locale, reclamatii ramase fara vreun efect.
Ma bucur sa constat ca sunt oameni care se gandesc si la alti oameni.
Va multumesc pentru implicarea d-voastra!

Musafir

2013-09-06 03:36

Fiecare câine trebuie înregistrat si plătit in funcție dacă este sau nu castrat si amendați cei care nu se supun legii..asta pe trei ani...in USA dacă ai un câine de rasa cu risc ca un pittbul, ciobanesc german, dalmatian si alte multe rase considerate periculoase asigurarea casei te poate refuza ...ar fi cazul ca si România sa se normalizeze...cred ca si datorită maidanezilor așa-zisi tinuti in adaposturi se urmărește tot o cale de furat legată de numărul lor...

Musafir

2013-09-06 03:42

cred ca este prea mult 30 zile.suficient este 3-5 zile.
Este un timp rezonabil pentru revendicare
zorro

#874 Re: Urare

2013-09-06 03:48

#846: rhea - Urare 

eu imi fac singur dreptate , pana acum am omorat 7 cu masina

tot ce prind pe drum in raza de actiune se duce dracu .

nu ma opresc pana nu omor 100

rambo

#875 Re: Re: Re: Re:

2013-09-06 03:55

jegule , eu imi fac dreptate singur

ai omor pe acolo pe unde ai prind.

sunt din Constanta si mi-am propus ca in maxim 30 zile in zona unde stau sa nu mai vad un maidanez.

pana acum am omorat 7(in 2 zile) dar ce i adevara pe drum cu masina

consider ca si pisicile ar trebui omorate , stii tu victime colaterale

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook