Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 22:05

Este prea mult 30 de zile de ce sa cheltuie banii noștri pt niște javre care ne mai si omoara? Ar trebui eutanasiati pe loc, iar pt cei care i-au câinii iar apoi ai abandoneaza in strada le-as da niște amenzi usturatoare
Ramona

2013-09-05 22:07

Da sustinem EUTANASIEREA !!!!

Musafir

2013-09-05 22:27

daca nu vor fi eutanasiati cred ca vom ajunge sa-i otravim,trebuie luata o masura!

Musafir

2013-09-05 22:28

Este inadmisibil ca intr-o tara europeana a sec. XXI un copil sa fie mancat pur si simplu de haitele nebune de caini.Ce fac politicienii nostri ? Nu stiti decat sa va certati pentru ciolan si sa ne umiliti ! Indolenti si nesimtiti asta sunteti. Faceti legi clare, neinterpretabile si ganditi-va la oameni!Rusine sa va fie!!!

Musafir

2013-09-05 22:33

Daca doriti ciini luatii acasa

Musafir

2013-09-05 22:37

Sunt de 10 ani in ITALIA si nu am vazut nici in cel mai mic sau mare oras in care am fost in aceasta tara aceasta problema cainilor fara stapan.
Livica

#832 Re: Re: In completare..

2013-09-05 22:43

#64: - Re: In completare..

Alo!Romania?

Buna seara,in primul rand sunt un iubitor al vietii in sine (orice forma de viata) si pentru inceput as vrea sa nu mai degenerati aceste discutii in care fiecare isi expune o parere in amenintari stupide care nu isi au locul aici si acum.

In al doilea rand as vrea sa subliniez faptul ca Romania este o tara foarte frumoasa,dar cu multe probleme

Cainii maidanezi sunt una din problemele acestei tari;sunt parinte,sunt om si sunt si iubitor de tot ce misca in jurul meu si nu imi place sa judec oamenii sau animalele pentru nu stiu ce vina,dar,drag popor roman,nu este posibil asa ceva,este prea mult,trebuie facut ceva cu acesti caini care din multe motive ajung inapoi pe strada si indiferent de unde te-ai afla,fie ca e zi fie ca e noapte,poti fi o posibila victima!

Sper ca o sa incetati sa fiti inumani unii cu altii si sa va ganditi bine la faptul ca suntem oameni toti cei care suntem pe acest forum,poate multi dintre voi chiar parinti,si sa ne gandim la o solutie care sa ne faca sa ne simtim in siguranta vizavi de acest fenomem numit caini maidanezi.

Livica

#833 Si inca ceva

2013-09-05 22:48

As vrea sa mai adaug ceva si o spun cu parere de rau dar nu este in regula ca doar atunci cand se intampla o nenorocire ca asta sa luam masuri si sa fim solitari unuii cu altii,tocmai de asta as vrea sa vad rog,ba chiar va implor,si sper ca vorbesc in numele tuturor romanilor cand zic ca ar trebui sa iesim in strada in mitinguri organizate si sa protestam nu o zi nu doua ci cat este nevoie pana cand cineva ne va auzi si ne va asculta.
Suntem oameni,avem drepturi,suntem o majoritate pe acest pamant si asta ar trebui sa conteze!

Noapte buna Romania!

Musafir

2013-09-05 23:11

Am fost si eu muscata de un caine maidanez in Pitesti..am avut destul de mult de suferit....
Lacrima Islanda

#835 Cainii maidanezi

2013-09-05 23:15

sunt de 3 ani in Islanda si nu vezi pe strada nici un caine...chiar cainii cu stapan daca musca pe altcineva sunt luati de la stapani si omorati...nu exista problem in aceasta privinta. cand ma gandesc la lucrurile astea imi e rusine ca sunt din Romania...

Musafir

2013-09-05 23:15

Din cauza numarului foarte mare de animale salbatice grupate in haite despre care am aflat ca s-ar numi "caini" propun reducerea perioadei de adapostire la 14 zile. Nu vreau sa platesc intretinerea lor timp de o luna.

Musafir

2013-09-05 23:19

Am si eu in curte catel pe care il iubesc mult...dar niciodata nu s-a dat la cineva sa muste..am avut altul un caine lup care a muscat si am scapat de el...nu a fost nevoie sa muste pe altii....nu se poate asa ceva...
Fku

#839 No comment

2013-09-05 23:27

Ce sa mai spun.. ce vad eu ca va caracterizeaza este ignoranta, nepasarea, cretinismul, instinctul de turma si multe altele, cat de ignorati puteti sa fiti incat pana acum nu ati reusit sa depasiti stadiul de om primitiv? Intelg ca nu va duce mintea la mai mult, inteleg ca nu avem de la cine sa cerem mai mult, niste omani de rahat care din pacate fac si tara asta de rahat. Aveti impresia ca daca iubim animalele suntem prosti, sau pe langa subiect? V ainselati dragi concetateni mai putin inzastrati, in primul rand ce drept aveti voi sa decideti moartea cuiva? In al doilea ratati subiectul principal, plodul ala a murit din vina asa zisei bunici, pe care 40 minute a pasat-o catusi de putin de cica nepotul ei, dati vine pe cine nu se poate apara pentru el? Imi e rusine ca sunt roman, regret ca am avut ghinionul sa ma nasc intr-o tara cu asa oameni jegosi ca voi. CAND VETI FI CAPABILI SA GASITI ALTA SOLUTIE DECAT "HAI SA OMORAM" ATUNCI SA VA NUMITI OAMENI CARE GANDESC SI POT MAI MULT!! JEGOSILOR
fuk

#840 Re: Si inca ceva

2013-09-05 23:30

#833: Livica - Si inca ceva

Sunteti ce aratati, niste ignoranti, va numiti oameni? buna gluma, sa va numiti oameni atunci cand solutiile gasite de voi sunt mai evoluate de omul preistoric, deocamdata faceti doar parte din turma, fara idei proprii, fara nimic, veti merita tot ce veti pati de acum incolo, si va doresc la toti ceea ce doriti si voi acum!

Musafir

2013-09-05 23:31

Cati copii mai trebuie sa moara ca sa inteleaga toata lumea ca animalele nu au ce cauta libere pe strada? Cine-i iubeste asa de tare, sa-i ia de pe strada si sa le puna botnita.

fku

#842 Re:

2013-09-05 23:31

#834: -

Iti imaginezi ce drama:)), toti am fost muscati o data in viata de un caine idioato, si nu am iesit sa omoram cainii

Fku

#843 Re: Re: Re: In completare..

2013-09-05 23:33

#832: Livica - Re: Re: In completare..

Iubitor al viatii? Sa nu mai fim inumani? Si cum se numeste dupa tine Sf.Petru a omora in masa niste animale nevinovate?

Livica

#844 Calmitatea e solutia

2013-09-05 23:34

Nu mai fi asa suparat pe oamenii care sunt pro acestei decizii,poate sunt parinti,poate au avut evenimente neplacute cu aceste animale,nu ii mai judeca ca esti la fel daca faci asta si mai gandeste-te ca daca ai fi fost in locul parintilor acelui copil ai fi innebunit pe loc daca ai fi fost nevoit sa treci prin ce-au trecut ei,asa ca esti un pic revoltat degeaba!
Fku

#845 Re:

2013-09-05 23:34

#828: -

Jegosi mai sunteti, efectiv nu va duce mintea la mai mult de a omora, scarbe ca voi de oameni nu am intalnit niciodata

rhea

#846 Urare

2013-09-05 23:35

TUTUROR DE AICI VA DORESC DIN SUFLET SA AVETI ACEEASI SOARTA CA CEI PE CARE CU ATATA INVERSUNARE II DORITI MORTI! Sa va dea Dumnezeu ce dati si voi acum!!
jad

#847 Re:

2013-09-05 23:37

#805: -

Probabil asa vorbea si mata de tine, si uite inca traiesti

Musafir

2013-09-05 23:37

Crezi ca daca jignesti pe cei care nu mai vor caini pe strazi vei obtine ceva? Inseamna ca n-ai inteles nimic. A MURIT UN COPIL NEVINOVAT, MANCAT DE CAINI!!! SE AUDE PANA IN SUFLETL TAU? Eu ma cutremur cand vad pozele ingerasului care nu mai este! Putea fi copilul meu in cosciugul ala acum.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-05 23:38

Musafir

2013-09-05 23:39

Sa nu mai facem "plozi". Frumos mai vorbesti. Daca si parintii tai gandeau tot asa, poate ca acel copil mai era inca in viata si acum dormea linistit in patutul lui, in loc sa zaca fara suflare la doi metri sub pamant.

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook