Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 20:02

Si eu am fost muscata de un caine,in Bucuresti sector 4 str.Inului in zona Martisor.Am sunat la primarie sect.4 si mi s-a raspuns ca o sa-l ridice si acum dupa 7 ani cainele se afla tot acolo si intre timp a mai muscat si alte persoane si chiar copii ,o scoala fiind la 50m.
Primarului Piedone il pasa prea putin de lucrurile serioase.In parcul Copiilor sunt sute de caini,dar a fost renovat.

Musafir

2013-09-05 20:03

FARA PREA MULTE COMENTARII ,TREBUIE REZOLVATA PROBLEMA ASTA URGENT .AVEM COPII CARE LE ESTE FRICA SA MEARGA PE STRADA DIN CAUZA CAINILOR VAGABONZI.NICI INTR-O TARA EUROPEANA NU VEZI CAINI PE STRADA ,RAR SUNT SI CEI CU STAPAN ,AM AJUNS TARA CAINILOR ,SE ALOCA MAI MULTI BANI PENTRU CAINI DECAT PENTRU COPII ,RUSINE!

Musafir

2013-09-05 20:05

Cu amendamentul ca termenul de 30 de zile sa fie redus la 7.
nimitzul

#779 Acum!

2013-09-05 20:08

30 de zile inseamna uitare si ingroparea problemei! Nu 30 de zile! Acum!
Cluci

2013-09-05 20:08

Poti sa ai grija de cate javre vrei dar sa le ti an curte anchisi sunt hodorogi care tin un card de javre an loc sa adopte un copil.oare cum poate sa treaca mama copilului peste nenorocirea asta? Daca era un copil al unui prlamentar poate se rezolva treaba mai repede.ami pare rau si de maidanez dar mai rau de copii nevinovati lipsiti de aparare an fata lor. Sunt deacord eutanasierea la toti maidanezi fara stpani

Musafir

2013-09-05 20:13

Faceti ceva oameni buni!!! Treziti-va ca ne mananca cainii pe toti!!!

Musafir

2013-09-05 20:16

Rasturnare PERICLOASA ..de valori : In Romania...cainii sunt numiti ,,caini -COMUNITARI "..iar copiii....sunt numiti..,,copii ai STRAZII " ! ? !
cristina

2013-09-05 20:18

sunt detinatoarea unui caine,de talie destul de mare,dar in momentul in care am decis sa il luam,am facut-o cu toata responsabilitatea.nu sunt de acord cu aceste haite,care sunt la orice colt de bloc,strada,etc
trebuiau luate masuri cu foarte mult timp in urma.nu trebuia sa se intample aceasta tragedie.nu am copii,dar nu as vrea sa fiu in locul parintilor.durerea va ramane vesnic.sper ca celalat copilas sa poata trce peste aceste momente tragice din viata lui.
Cluci

2013-09-05 20:18

Bai aia cu violu.nu sa te muste sa te mutileze sa dea domnu ca apoi esti ferita si de viol. Nu te.a antrebat nimeni daca vrei sa fi muscata de cani sau violata. Violatear caini sa te violeze de tampita!

Musafir

2013-09-05 20:20

Problema este mult mai grava in cazul persoanelor alergice la seruri (din care categorie fac parte si eu), persoane pentru care vaccinul antirabic si antitetanos poate provoca soc anafilactic si deci moartea!

Musafir

2013-09-05 20:21

Iubeste-ti aproapele, nu fiarele!!!!!!!!!!!

Musafir

2013-09-05 20:25

Nu sunt de acord cu termenul de 30 zile. Trebuie imediat şi toţi câinii vagabonzi
UN OM, NU UN CAINE

#788 Parere-intrebare

2013-09-05 20:26

Ce fel de oameni suntem?? Incotro ne indreptam?

Ma doare cand vad un homeless in varsta,care doarme vara si iarna la mine sub scara, in timp ce cainii au padoc contruit pe banii nostri!!!

Cine se face vinovat de situatia actuala?
NOI TOTI SUNTEM VINOVATI ca lasam sa se intample si suntem nepasatori !!!

CE FEL DE OAMENI SUNTEM????
SAU SUNTEM CAINI???

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-09-05 20:31

Musafir

2013-09-05 20:32

Iubesc animalele,dar mai mult iubesc copii,oamenii.Pacat ca in Romania 2013 trebuie sa moara un copilas,sa se intample o nenorocire pt ca cei care stau pe scaune de sute de euro si care cerseau votul nostru sa faca ceva.Eu ca mama de fetita care am asteptat-o 13 ani ,daca mi se intampla mie va jur eu ma duceam la cei responsabili si muream cu ei de gat,muscam din ei cum a fost muscat acest copil.

Musafir

2013-09-05 20:33

putea fi unul din copii mei,ai tai , ai vostri

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-09-05 20:33

Musafir

2013-09-05 20:34

:(
silviu covaci

#794 de ce 30 de zile ????!!!!

2013-09-05 20:36

trebuie sa fie , neaparat, un roman mai destept decat altii sa inventeze lucruri neinvetate !! Daca tot ala va fi rezultatul, adica eutanasierea celor fara de stapan, de ce trebuie sa platim atat de multe zile pt. ingrijirea lor ? da, stiu..va ganditi ca trebuie timp pt. a incerca sa-i dati spre adoptie...corect, dar daca altii pot rezolva mai repede, noi de ce trebuie sa fim considerati mai fraieri si mai putin priceputi? Daca activitatea va fi frumos reglementata si bine gandita si ordonata, stapanul unui caine va sti precis unde se poate duce pt. a-si gasi animalul ! Se va sti care sunt adaposturile si unde se afla si te duci acolo in 1-2 ore !!! Care-i problema ???!!! Oricine are un catel se va informa despre aceste adaposturi si isi va gasi imediat prietenul ! Chair daca animalul lui s-a ascuns si nu a ajuns inca la adapost, o fotografie, numele, descrierea, microcipul s.a. pot oferi administratiei adapostului --cel mai apropiat de zona locuintei---date ce vor permite anuntarea proprietarului imediat ce animalul este adus acolo ! Si daca are microcip, i se gaseste proprietarul si daca ar fi dus in SUA ! Doar ca trebuie ca un om sa gandeasca asa ceva , sa faca niste norme si altii sa le respecte ! ce-i asa greu ??!!! Ia microcipati animalele si veti stii in, aproape, orice moment unde e si ce face prietenul vostru !!!

Musafir

2013-09-05 20:37

Am semnat
svetlana

#796 câinii maidanezi

2013-09-05 20:39

Și eu am adoptat maidanezi și i-am îngrijit, dar când cei de pe străzi devin un pericol pentru viața oamenilor, cu toată părerea de rău, nu avem dreptul să punem viața lor în primul plan.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-05 20:39

DE OBICEI CINE DA CU PARUL DE PAR VA FI OMORAT

2013-09-05 20:43

ANTRADEVAR CAINII DEVIN VIOLENTI CAND SUNT BATUTI SAU ANFOMETATI,,, DAR EXISTA POSTURI SPECIALE PT ACESTI CAINI ...DACA CINEVA VA PUBLICA CATI BANI ALOCA STATUL PT ACESTE FUNDATII ,,CATI ANGAJATI AU ACESTE FUNDATII (CARE FAC DOAR SA MANACE ACESTI BANI) ATUNCI VETI ANTELEGE A CUI ESTE VINA...DIN ITALIA SE TRIMIT ANUAL CATEEVA TONELATE DE HRANA PT CAINI ..UNDE SUNT?CATE FUNDATII DIN STRAINATATE SUSTIN ACESTE FUNDATII DIN ROMANIA PT AJUTORAAREA CAINILOR? OAMENI BUNI CINE STRIGA OMORATI ACELA ESTE VINOVAT DE MOARTEA COPILULUI PT CA NU AU AJUNS BANII ACOLO UND ETREBUIE.. DE OMORAT CAINII AU OMORAT E ADEVARAT DOAR CA ERAU F.. MULTI CAINI CU STAPAN....E ADEVARAT CAINELE ACELA CE A OMORAT TREBUIE TINUT ANCHIS .SAU SA MA IERTE DUMNEZEU.... EU NU POT DECIDE O CRIMA ..DOAR CA ACEL CAINE E UN PERICOL PT UMANITATE.... DAR NU PUTEM UCIDE 1000 CAINI PT 5.CAINI VIOLENTI..

Musafir

2013-09-05 20:44

Trebuie pus capat pentru totdeauna acestei situatii periculoase. Este inadmisibil oriunde te duci sa te lovesti de caini fara stapani, unii chiar inhaitati.
Propunerea mea ca situatie de urgenta, un loc de cateva hectare imprejmuit de un gard inalt de cel putin 3 metri unde sa fie adunati toti cainii vagabonzi pana la promulgarea unei legi care sa puna capat acestei situatii.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-05 20:46

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook