Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 18:58

cuvintele sunt de prisos!!!vrem fapte ,,,nu vorbe!!cainii au fost si sunt pe tot globul....dar nu-i lasa sa se inmulteasca.o tara civilizata asa face.am ajuns hrana la caini.ce ne-a mai ras?

Musafir

2013-09-05 19:00

Nu trebuie sa ii mai slabim de acum inainte pe acesti ilustri conducatori care de 25 de ani poarta aceasta natie la marginea prapastiei.Trbuie sa continuam pasnic si crestineste sa le amintim ca detin functiile pe care le detin pentru a ne sprijini, iar nu spre a distruge vietile noastre si a copiilor nostri.Aratati-ne ca va pasa!Incepeti de undeva!
Eutanasiati toti cainii maidanezi stimati conducatori!E simplu.

Musafir

2013-09-05 19:08

daca era copilul primarului,senatorului,deputatului,judecatorului,senatorului,notarului,parlamentarului,securistului sau al tuturor imbuibatilor care ne conduc si se imbogatesc din asta ,era altceva,dar ei nu ,au copiii trimisi la scoli particulare,si nu aici ,in tara asta de cacat pentru ei,ci la londra paris berna,apoi se intorc si din generatie in generatie ,ne conduc pe noi.prostii,inccultii si saracii,care nu stim sa ne educam sau protejam copii ca ei....dumnezeu sal aiba in paza pe acest ingeras mic ,si de acolo de sus sa vegheze sa nu lase sa se mai intimple o alta tragedie....

Musafir

2013-09-05 19:09

Imi pare rau! Sunt animale care actioneaza din instinct! Dar copii si oamenii din jurul meu sunt mai importanti!

Musafir

2013-09-05 19:12

Suntem satui de atatzia caini / haite

Musafir

2013-09-05 19:12

Acesta ar fi un pas mic dar destul de important pentru a incerca cel putin sa devenim o tara cu adevarat civilizata !

Musafir

2013-09-05 19:14

Omul are prioritate, nevoie de siguranta vietii, libertate si sanatate.

Musafir

2013-09-05 19:14

Cea mai buna solutie !!!

Musafir

2013-09-05 19:16

Condoleante familiei micutului Ionut.Sa va ajute bunul Dumnezeu sa nu va pierdeti credinta si speranta in omenire!

Trebuie URGENT EUTANASIATI toti cainii maidanezi.
Nu mai putem sa ne lasam copiii la mila cainilor, pentru ca nu au mila.Nu cunosc compasiunea.Nu aduc niciun folos omenirii.Traiesc doar pentru a-si satisface nevoile primare .Sunt asemeni politicienilor.Daca pe cei din urma nu ii putem extermina pentru ca sunt deghizati in fiinte umane , pe caini TREBUIE sa ii exterminam.
Doar ca pentru a-i extermina trebuie sa facem apel la rudele lor apropiate-politicienii.Ne vor ajuta oare?

Musafir

2013-09-05 19:17

o tara de rahat. De la Nadlac incolo nu vezi caini vagabonzi, nici macar morti in sant! Votam din spatele calc sub nickname si atat. In strada fratilor. Da-ti 10 lei pe cap de caine si intr-o luna nu mai exista nimic pe strazi.
Nume de user

#761 Re:

2013-09-05 19:21

#7: Pătrunjelia -

ce, nu te a satisfăcut nicunul?

Musafir

2013-09-05 19:21

Am 2 catelusi, stau la casa, nu la bloc, ii vaccinez, deparazitez si toate celelalte necesare lor. Cand plec de acasa spre gara, spre piata centrala, spre zona Mioritei, am grija sa am in poseta o felie de paine pt cazul cand vine pe langa mine unu- doi ... maidanezi.

Musafir

2013-09-05 19:22

EU prefer să fiu muşcată de câine, decât violată de un om!

Musafir

2013-09-05 19:23

SA IES CU COPILUL IN PARC INTR-O CUSCA CA SA POATA STA MAIDANEZII LINISTITI SA SE JOACE SI COPILUL SA PRIVEASCA NU??? CEVA DE GENUL : MARS CUTU CA TE MUSCA ALA MIC??? SUNTETI PREA TAMPITI VOI CEI CARE VA IMPOTRIVITI VA DORESC CU PARERE DE RAU SA VI SE INTAMPLE VOUA,SA VA DEVOREZE CU SANGE RECE PROPRII COPII SI APOI VA ASTEPTAM SA COMENTATI IN CONTINUARE.NU POT SA CRED CA UNII DINTRE VOI SUNTETI DISPUSI SA ALEGI VIATA ACESTOR JAVRE IN SCHIMBUL VIETII UNOR INGERASI NEVINOVATI.HALAL OAMENI SUNTETI VOI CA NU GANDITI NU NOI CEI CARE VREM SA TRAIM NORMAL INTR-O TARA CIVILIZATA FARA SA NE FIE FRICA SA IESIM SEARA LA MAGAZINUL DIN COLT SA CUMPARAM O PAINE.
ALIS

#765 PRO-EUTANASIERE

2013-09-05 19:24

SA IES CU COPILUL IN PARC INTR-O CUSCA CA SA POATA STA MAIDANEZII LINISTITI SA SE JOACE SI COPILUL SA PRIVEASCA NU??? CEVA DE GENUL : MARS CUTU CA TE MUSCA ALA MIC??? SUNTETI PREA TAMPITI VOI CEI CARE VA IMPOTRIVITI VA DORESC CU PARERE DE RAU SA VI SE INTAMPLE VOUA,SA VA DEVOREZE CU SANGE RECE PROPRII COPII SI APOI VA ASTEPTAM SA COMENTATI IN CONTINUARE.NU POT SA CRED CA UNII DINTRE VOI SUNTETI DISPUSI SA ALEGI VIATA ACESTOR JAVRE IN SCHIMBUL VIETII UNOR INGERASI NEVINOVATI.HALAL OAMENI SUNTETI VOI CA NU GANDITI NU NOI CEI CARE VREM SA TRAIM NORMAL INTR-O TARA CIVILIZATA FARA SA NE FIE FRICA SA IESIM SEARA LA MAGAZINUL DIN COLT SA CUMPARAM O PAINE.

Musafir

2013-09-05 19:25

Iubesc cainii atata timp cat nu pun viata oamenilor in pericol!

Musafir

2013-09-05 19:26

Sunt de acord cu eutanasierea, iar perioada ar putea fi chiar mai scurta. Este inadmisibil cati bani se cheltuie pentru niste caini, dar pe batrani ii lasa-m sa moara de foame si fara medicamente.

Musafir

2013-09-05 19:34

Consider ca termenul de 30 zile pentru adoptare este enorm si este fixat doar pentru a impiedica mult aplicarea scopului principal al actiunii. De asemenea consider ca acele persoane care vor sa adopte un caine,ar trebui sa fie obligate sa plateasca contravaloarea sterilizarii acestuia facind asfel dovada ca este dornic si are posibilitati de a intretine animalul ,nu il va lasa pe strazi motivind ca a fugit si nu il gaseste. Toti detinatorii de caini si pisici sa fie obligati sa sterilizeze animalele si dreptul de a detine caini si pisici pentru reproducere sa-l aiba doar crescatorii autorizati,care vor face dovada sterilizari puilor la instrainare. De toate aceste actiuni sa raspunda cu functiile primarii localitatilor,sa nu mai fie loc de interpretari pentru a se pasa vina de la unul la altul. De asemenea sanctiunile pentru incalcarea legii sa fie drastice,iar cei care nu platesc amenda in 90 zile sa fie obligati la muinca in folosul comunitatii o perioada de 6 luni refuzul ducind la privarea de libertate pentru acea perioada. Numai cu sanctiuni drastice se poate face ceva util si asa au facut toate statele civilizate unde legile se respecta apoi se comenteaza.

Musafir

2013-09-05 19:39

Am semnat!

Musafir

2013-09-05 19:46

Cainii fara stapani sa dispara.

Musafir

2013-09-05 19:52

Sper DIN TOT SUFLETUL,ca aceasta initiativa va avea totusi un rezultat !!
Va spun drept ca nu sunt sigura de asta.

Musafir

2013-09-05 19:55

recent muscat de ciine

Musafir

2013-09-05 19:56

este cea mai buna decizie cu eutanasierea maidanezilor ,de ce trebuie sa asteptam sa mai moara cineva ca sa se poata lua o decizie.tot parlamentul este de vina pentru oamenii care au murit pana acum ucisi de caini,nu sunt in stare sa ia o decizie,daca copilul lor patea asa ceva se hotara imediat.

Musafir

2013-09-05 19:56

...
da

#775 da

2013-09-05 19:57

da

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook