Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 17:59

Scrie un comentariu...
Vreau sa traiesc decent, fara javre in jurul meu, care sa-mi puna viata mie sau apropiatilor mei in pericol!

Musafir

2013-09-05 17:59

pentru eutanasiere!

Musafir

2013-09-05 18:02

cei care vor caini pe strada sa aiba soarta celor muscati si omorati

Musafir

2013-09-05 18:02

iubesc animalele mult dar copii sunt mult mai importanti.sunt parinte si ma gandesc cu groaza la inceperea scolii deoarece avem de trecut prin locuri cu caini maidanezi si ne temem.de cand am aflat tragedia parintilor care au ramas fara copilul lor de 4 ani din cauza cainilor am ajuns sa fiu de acord ca acei caini care nu isi gasesc stapan sau nu sunt luati in grija unei agentii sau organizatii sa fie eutanasiati.

Musafir

2013-09-05 18:05

Sustin eutanasierea cainilor vagabonzi.

Musafir

2013-09-05 18:06

Sustin eutanasierea in termen de max 7 zile si pedepsirea exemplara a iresponsabililor care elibereaza cainii adoptati. Totodata, cei care au adoptat caini in apartamente de bloc sa fie obligatii sa ii tina in lesa. Doamne ajuta!

Musafir

2013-09-05 18:08

ajunge cu asa zisii iubitori de animale care nu iau pe semnatura lor in spatiu aceste animale si le da drumul in strada unde devin agresivi.sper ca tragedia care s-a intamplat cu acest copilas nevinovat sa convinga opinia publica ca sterilizarea sau reteritorializarea acestor caini nu rezolva problema.trebuie luata urgent o masura radicala in privinta acestor caini pentru ca a devenit o problema de interes national.ar trebui ca toate organizatiile care sustin ca protejeaza animalele sa isi ceara scuze public fata de parintii lui ionut pt ca o parte din vina e si a lor.parerea mea e ca nu putem pune mai presus viata unui caine decat a unui copil.

Musafir

2013-09-05 18:12

sunt multi caini fara stapan,dar sunt si cu stapani,care ii tin dezlegati si fac rau.Ar trebui amenzi mari stapanilor.

Musafir

2013-09-05 18:16

Sustin aceasta petitie chiar daca am si iubesc animalele.
Viata si siguranta noastra si a celor dragi are proioritate.

Musafir

2013-09-05 18:18

Se vorbește mult în România despre problemele existente și nu se rezolvămai nimic! Nu se găsesc soluții sau este acea stare de ”lasă-mă să te las” și nu suntem tenace pentru a-i face să răspundă pe aleși. Numai eu știu cu ce frică trec pe lângă haite; cum merg unii copii la școală neînsoțiți... Până când și de ce au ascultare cei cu protecția animalelor? Oamenii ce trebuie să facă? Iubesc animalele, dar nu e normal să trăim ca în sălbăticie!...

Musafir

2013-09-05 18:20

foarte buna initiativa

Musafir

2013-09-05 18:22

Dumnezeu a creat omul sa conduca animalele si nu invers!

Musafir

2013-09-05 18:24

Da, sunt pentru eliberarea Bucurestiului de sub stapanirea cainilor vagabonzi. Iubesc animalele, am un caine in curte, dar asta nu inseamna ca pot fi de acord sa sacrificam oameni - copii, femei etc. Guvernantii ar trebui sa faca un exercitiu de imaginatie si sa se gandeasca ca in locul copilului ucis putea fi copilul lor, al rudelor, putea fi oricare persoana draga lor si atunci poate s-ar trezi la realitate si nu am mai trai intr-o tara bananiera, o tara unde cainii fac legea iar "oamenii" profita si se imbogatesc folosind fel de fel de pretexte tip ONG si sustinand ca iubesc cainii. Daca ii iubiti nu-i veti lasa pe strada, ii veti adopta,vaccina,hranii si atunci puteti spune ca sunteti iubitori de caini.

Musafir

#739 Re:

2013-09-05 18:25

#7: Pătrunjelia -

De acord!!! Daca vroia cineva sa adopte, o facea deja, nu mai avea nevoie de inca 30 zile. Solutia cea mai rapida e cea mai eficienta in conditiile care sunt.

Musafir

2013-09-05 18:27

Civilizatie inseamna ratiune si echilibru iar solutiile irationale ale iubitorilor de animale au conduz la situatia complet haotica de azi care este inacceptabila

Musafir

2013-09-05 18:32

Moarte cainilor maidanezi ! Daca nu e personal ma ofer voluntar la eutanasiere !!!
user

#742 Re:

2013-09-05 18:32

#7: Pătrunjelia -

hai k esti proasta dute-n pula mea

Musafir

2013-09-05 18:35

Este cea mai mare bataie de joc; pentru politicienii nostrii sunt mai mult cainii decat oamenii.DIN PACATE ASA VOTAM ASTA PRIMIM......

Musafir

2013-09-05 18:39

Timpul pentru adoptie ar trebui redus la 7 zile sau maxim 15 zile! 30 zile este prea mult in comparatie cu numarul cainilor!!

Musafir

2013-09-05 18:41

sunt deacord cu eutanasierea canilor comunitari,lasati liberi pe strada.daca se poate si mai devreme de 30 de zile,deja sunt prea multi si prea agresivi,am fost muscat de maidanezi,zilnic merg cu bicicleta la serviciu,si am fost atacat aproape saptamanal de maidanezi.

Musafir

2013-09-05 18:42

Sunt un iubitor de animale insa doar daca acestea nu atenteaza la viata si integritatea oamenilor

Musafir

2013-09-05 18:48

cainii fara stapan sa fie eutanasiati domnule caci nu mai ai loc de ei in tara asta .

Musafir

2013-09-05 18:48

Sunt iubitor de animale dar sunt de acord cu aceasta petitie.

Musafir

2013-09-05 18:53

EUTANASIERE!!! Oamenii sa faca diferenta intre a fi iubitor de caini si a constientiza ca aceste animale au devenit o problema pentru societate. Atata timp ca datorita omului s-au inmultit in mod exagerat, lucru care nu se intampla in mod natural cu nici o vietate datorita selectiei naturale, atunci tot omul trebuie sa intervina pentru a aduce in limite normale populatia "cainilor comunitari" ASTA TREBUIE SA PRICEAPA IUBITORII DE ANIMALE! E un fenomen scapat de sub control in care ratiunea trebuie sa fie mai presus de sentimente. Si inca ceva pentru "iubitorii de animale"...de ce trebuie ca eu, sau oricine altcineva sa calc in rah.t pe strada, de ce trebuie sa ma intorc cu purici pe sosete dupa ce duc gunoiul, de ce trebuie sa umblu cu inima impietrita pe strada de teama haitelor de caini, de ce sa ocolesc toate resturile de mancare si de oase carate cu grija in pungulite de acei "iubitori de animale" care de altfel in propria lor casa vor sa aibe curat si ingrijit, dar care ne obliga pe noi restul sa suportam toata mizeria asta pe strazi, in jurul caselor si blocurilor, mai ales ca nu mi-a fost dat sa vad vreun proprietar de caine strangand dupa ce si-a facut nevoile potaia!
PS: sunt biolog, iubesc natura, iubesc animalele dar asta nu inseamna ca nu pot vedea limpede o situatie reala si ca nu pot lua o decizie rationala

Musafir

2013-09-05 18:55

Sunt locuitor al orasului Hunedoara. Si orasul nostru este plin de caini maidanezi, sunt haite peste tot si ne ameninta de nu se poate iesi din bloc uneori. Sa fie amendati toti cei care ajuta la proliferarea lor, care ii hranesc dar nu ii iau acasa. Amenzi usturatoare celor care iubesc cainii fara sa le asigure un adapost adecvat, in curte sau apartament. Adaposturile pentru caini sa fie sustinute material de iubitorii de caini maidanezi.

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook