Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 16:21

Sint iubitoare de animale, (caine am si eu), dar sustin "Suta la Suta" aceasta petitie de eutanasiere a cainilor maidanezi din Romania si doresc pedeapsa severa acelor ONG'uri sau fundatii,(aparent) iubitori de animale, care nu si-au pastrat CUVINTUL de RESPONSABILITATE in fata Legii.
Va multumesc pentru ACT"ul Uman pe care-l faceti, hotaritor si necesar pentru imaginea acestei tari ROMANIA.
Aprob si semnez; Mary Karma, Canada.

Musafir

2013-09-05 16:25

Fratele meu cel mare a fost muscat de un caine turbat. Stiu ce inseamna chinul unui copil muscat de caine turbat, asa cum imi imaginez chinul unui suflet nevinovat muscat si chinuit de haitele ce ne inconjoara.
Exista o singura rezolvare a problemei: EUTANASIE.

Musafir

2013-09-05 16:26

De 20 de ani așteptăm dispariția de pe străzi a maidanezilor. De cîte ori se întâmplă o nenorocire din pricina lor, se agită spiritele, se promite rezolvarea situației și apoi se așterne liniștea, că așa e în România. Sper ca de această dată să vedem măsuri concrete și să constatăm dispariția maidanezilor de pe străzi.

Musafir

2013-09-05 16:27

Rusine celor care guverneaza aceasta tara!

Musafir

2013-09-05 16:32

Pina cind toti alesii nostri nu-si vor face treaba cu simt de raspundere nu numai sa caute sa se imbogateasca si sa fure cit mai mult si nimeni nu-i trage la raspundere cu pedepse drastice noi vom avea de suferit, de trait in mizerie, avind scoli care se darama pe elevi, copii flamanzi, dezbracati si desculti si noi sclavi in tara noastra

Musafir

2013-09-05 16:38

Fara fiica mea nu imi inchipui viata. Nu pot nici macar sa imi inchipui ce simt parintii aceia loviti de soarta si de nemernicia oamenilor. Cred ca este greu, sau chiar imposibil de descris in cuvinte. Si eu sunt fericitul "parinte" al unui animalut de companie pe care il consider membru al familiei mele. Totusi, asa nu se mai poate. Semnez petitia cu convingere si cu durere in suflet pentru toti copiii si adultii ce nu au apucat "ziua de maine".

Musafir

2013-09-05 16:39

Sa dureze mai putin de 30 zile !!! Sunt deajuns maxim 5 zile!!! Primesc mancare pt 30 zile din munca noastra!!!

Musafir

2013-09-05 16:44

Susțin cu toată credința și eutanasierea tuturor celor care au atentat si si-au însusit avuția produsă de poporul român, începând cu 1948 si până in 1989 când la-au omorât, nemernicii care au executat ordinele lui ivan și ale lui sam. Printre ei vreau să dau câteva nume dar le scriu cu literă mică la început pentru că nu merită nici măcar scris numele cu literă mare : băsescu, iliescu, constantinescu, roman, ciorbea, tăriceanu-popescu, stolojan, isărescu, blaga, udrea, videanu, onțanu, negoiță (și/și), anastase, năstase, gioană, mimiștrii toți fără excepție, parlamentarii toți fără excepție, miliardarii toți fără excepție. Să rămână cei care au muncit și nu au băgat mâna în buzunarele poporului și în gâtul celor care au îndurat. În aceiași categorie trebuie să-i aliniem și pe cei care cică ne reprezintă în Parlamentul UE, nu pe noi ne reprezintă și doar propriile lor buzunare și afaceri murdare, ca și eba-agramata și nătânga.
adi

2013-09-05 16:45

ar trebui dusi toti maidanezi in parlament ,s-äi manince pe lichielele alea cä nu fac nimic pt tarä asa am scäpa mäcar de hoti din romänia.

Musafir

2013-09-05 16:54

corect ar fii, ca animalul sa fie evaluat, pentru ca nu toate animalele sunt potrivite pt adoptie si cele agresive si bolnave sa fie eutanasiate imediat. Iar presa sa nu lanseze campanii populiste si iresponsabile.

Musafir

2013-09-05 17:08

Hmm... Sincer, mi se pare stupid sa ceri bani pentru o astfel de petitie! Imi pare ca si cum ai vrea sa faci bani din moartea acelui suflet nevinovat de copil... Trist... Am semnat aceasta petitie, crezand ca e o treaba reala si pertinenta... Constat ca un "destept" a considerat cazul ca e loc si de o mica afacere! Rusine!

Musafir

2013-09-05 17:12

Sa demonstram ca Romania nu este o groapa de gunoi unde ne mananca cainii . Ma alatur celor care vor o Romanie unde sa nu-ti fie frica sa iesi in parc sau pe strada cu copilul . E foarte dureros ce sa intamplat .

Musafir

2013-09-05 17:16

suntem un popor atat de slab incat si cainii ne fac,ce pretentii sa mai avem de la noi,ne meritam soarta ce o avem

Musafir

2013-09-05 17:18

NU 30 de zile. 10 zile calendaristice

Musafir

2013-09-05 17:20

Eu am un catel in varsta de 7 ani, vreau sa sustin acesta petitie pentru ca stiu ce inseamna sa iubesti un caine ca pe propriul copil dar si sa intelegi ce poate deveni un asemenea caine cand devine salbatic.
Deasemenea recomand persoanelor care nu inteleg aceste lucruri sa urmareasca documentarele despre haitele de lupi.
Ma uit cu uluire la ce declaratii fac anumite persoane care sunt alesi sau angajati la diverse autoritati ale statului. Domnilor va rog sa adoptati cele mai simple solutii, credetima sunt cele mai viabile: ADOPTIE LA OAMENI RESPONSABILI SAU EUTANASIERE DUPA 15, 20, 30 DE ZILE. Macar asa se mai justifica si acele sume colosale care sunt alocate autoritatilor care trebuie sa faca aceste lucruri.
Va mutumesc pentru spatiul acordat

Musafir

2013-09-05 17:21

sunt de acord cu aceasta petitie....maidanezii nu au ce cauta pe strada exista un permanent pericol ptr toata lumea. Chiar astazi fetita mea, era cat pe ce sa fie muscata de un maidanez in curtea angroului Chirigiu. Am fost speriata de moarte,...

Musafir

2013-09-05 17:24

Nu mai vrem sa fim "mancati" de nimeni , nici de cainii fara stapani si nici de guvernanti, nici noi si nici copiii sau nepotii nostrii.
ioana

#718 Re: You are shame to EU!

2013-09-05 17:27

#32: Finnish citizen - You are shame to EU!

Shut the f... up! I'm tired of foreigners like you who have no idea what I'm talking about! I don't care about your unfair judgement! You told me about blood of the dogs in our hands? What about blood  people in your hands, mother fucker!! You are such an idiot you don't get the idea: many people in our country, DIE and they are eaten by hungry dogs!  What about if your child would have died in such conditions? What about if your child  would have become dog food? Don't tell me about other EU countries which euthanize stray dogs in 5-10 days if no one comes to take it. Euthanasia is legal and is not like killing dogs with a cudgel. Other countries don't raise children and stray dogs together! DON'T COME IN MY COUNTRY IF YOU DONT'T LIKE IT (I DON'T LIKE YOU TOO!!!) AND DON'T TELL ME WHAT SHOULD I DO! YOU DON'T LIVE HERE AND YOU HAVE THE RIGHT TO SAY NOTHING!!!! I LIVE HERE AND I WANT MY COUNTRY WITHOUT STRAY DOGS! ROMANIA IS NOT A JUNGLE! You, idiot, think we are happy by killing animals? Well, we are not! We only want to survive. There are people dying because the government did not give them money for medication. There are people starving! A human life is worth more than anything in the world. Our rescueorganizations only steal the money and do nothing! One of the dogs that killed little boy belonged to Caleidoscop rescueorganization, which left it on the street. It was a violent dog! And there are many like it in the street!!!! A child was killed and they say are not responsible! The gouvernement, the NGO aren't responsible. Than who? What the fuck do you want from romanian citizens? We are desperate. We only want to live in safety and not to bury our children torn by dogs. And if you want to express your ideas, go to the rescueorganizations and ask for your money. Don't accuse desperate people who see euthanasia as the only solution. Believe me, they are desperate! In this situation I can only say that you are shame because you  aren't in our situation. You don't even have the intellectual capacity to understand us. We are human beings, not dog food!

Musafir

2013-09-05 17:40

pacat ca cei ce "sustin" animalele nu reusesc sa gaseasca o solutie pentru ele.... Daca ar fi fost castrati si dusi in adaposturi ar fi avut si ei o viata mai buna putin, dar si noi!

Musafir

2013-09-05 17:43

sunt pentru eliminarea tuturor animalelor care circula liber in oras:pisici si caini.Sun pentru pedeapsa penala ,privare de libertate pentru cei ce au caini si ii plimba prin oras fara lesa si fara botnita,la puscarie cu acesti posesori de caini.

Musafir

2013-09-05 17:47

sper ca copii din romania sa fie in siguranta fara maidanezi.

Musafir

2013-09-05 17:47

Un caine fara stapan devine fiara! Sa i iubesti nu inseamna sa le pui mancare in fata blocului.Trebuie sa ai grija de el ducindu-l la veterinar cind e bolnav,punindu-i zgarda anti -capuse,vaccinindu-l,etc.Adica sa fii responsabil fata de acel caine daca pretinzi ca-l iubesti.Adopta-l sau lasa sa fie eutanasiat,injectia nu doare,umilintile care le indura pe strazi dor,frigul,bataile cu pietre si atunci devine fiara care ne ataca si ne omoara! Iubitori de animale,nu fiti ipocriti,faceti ceva ceva,ADOPTATI-I!

Musafir

2013-09-05 17:53

Vreau ca autoritatile sa ia masuri in privinta asta si de asemenea doresc ca eutanasierea lor sa fie legiferata printr-o ordonanta de urgenta a Guvernului. Nu vreau sa mai contribui cu bani la bugetele locale, pe care sa mi-i manance ONG-urile si pe deasupra sa mai traiesc cu frica atunci cand ma duc la magazin seara pt o paine sau cand merg cu bicicleta.
Diana

2013-09-05 17:54

Cine ii iubeste asa mult, sa-i ia acasa, sa doarma bot in bot cu ei dar cu conditia sa-i castreze. Nu sa-i hraneasca in parcuri si pe strazi de dobitoci ce sunt , sa se faca tarle de caini peste tot, sa faci slalom printre rahati si sa-ti fie teama sa treci pe lg ei ! Daca nu le convine atunci la crematoriu cu ei!

Musafir

2013-09-05 17:58

nu mau cresteti caini,cresteti Copii si dupa aceea "iubitorii de animale "sa comenteze faceti ceva bun pentru societate nu sex oral prin bai

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook