Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 13:53

siguranta si viata unui copil e mai importanta
eu

#627 Re: Re: Re: Despre oameni

2013-09-05 13:53

#103: Marius - Re: Re: Despre oameni

Da, in Biblie nu scrie in niciun rind al unui vreunui verset sa iubesti animalul (cainele, in special, ca acela era dresat si in acele vremuri) ca pe tine insuti. Scrie insa sa-ti iubesti aproapele ca pe tine insuti. Si tot asa, cei plin de omenie fata de cainii de pe strazi, luati Biblia verset cu verset si vedeti daca scrie undeva ca cel ce iubeste cainii mai mult decit pe oameni, semenii sai, este bina placut lui Dumnezeu. Asa ca lasati "omenia" sinonima cu refularea, dementa si ipocrizia de-o parte si haideti sa facem ca Bucurestii sa devina un oras fara haite de caini si fara excrementele lor dezgustatoare aflate la fiecare pas pe toate strazile, parcurile si trotoarele. Orasul a fost, este si va fi totdeauna al oamenilor.

Musafir

2013-09-05 13:55

NU se poate sa traim printre caini (sau alte animale) si sa ne consideram societate civilizata. Iar daca sanatatea si viata pierduta de semenii nostri din cauze atat de banale precum a acestor caini, care au invadat orasele datorita impotentei administrative, nu ne trezeste si nu ne determina sa luam masuri elementare de protectie, atunci nu alcatuim nici macar o societate, ci suntem haite de oameni care exista printre haite de caini!

Musafir

2013-09-05 13:57

Sustin eutanasierea in termen chiar mai scurt, 7 zile

Musafir

2013-09-05 13:58

Decizia de a eutanasia cainii maidaneji nu trebuia luata abia dupa ce un om, in special un copil, a platit cu viata!!!

Musafir

2013-09-05 13:58

Regret mult ce s-a intamplat cu acel ingeras de 4 ani. Iubesc mult animalele si sunt stapana unei pisici. Candva imi doream un catel, iar ani de zile am avut grija de cainii din jurul blocului cand eram copil. Niciodata n-am fost muscata de un caine si nu- mi este frica de maidanezi. Dar ceea ce s-a intamplat nu trebuie sa se mai intample. Autoritatile sunt de vina, nu animalele pana la urma. Sunt insa se acord cu eutanasierea cainilor bolnavi, agresivi si batrani si a celor care raman neadoptati. Trebuie sa ne aliniem in randul tarilor civilizate.

Musafir

#632 Re: Amintiri din copilarie. Pentru cetateanul turmentat si alti impotrivitori care au postat pe aici

2013-09-05 14:01

...

#633 Re:

2013-09-05 14:03

#7: Pătrunjelia -

Cred ca ceasul tau biologic este cu siguranta Q&Q.

Unii au Audemars Piquet, altii Longines...al tau e clar Q&Q.

...

#634 Re: Re:

2013-09-05 14:04

#11: Musafir - Re:

Sunteti cumva frati de suferinta?

Musafir

2013-09-05 14:05

Si eu am fost muscata in cimitirul Andronache. Zona este groaznica si in afara cimitirului, pe toate stazile care duc la cimitir. De obicei ma duc cu taxiul si plec cu taxiul de frica maidanezilor care sunt in haite.

Musafir

#636 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este

2013-09-05 14:09

Musafir

2013-09-05 14:09

La cit de multi ciini sunt in Bucuresti, eu personal i-as omori ca pe tintarii sau mustele ce imi intra in casa noaptea. Poate ca sunt dur, desi nu as vrea sa fiu asa, dar cred ca situatia a iesit de sub control, odata ce intr-un singur an si eu am fost muscat de trei ori, pe bicicleta, de maidanezi, iar in medie, saptaminal, trebuie sa ma feresc de vreo haita care vine sa ma atace. Nu aveam nimic cu ei pina sa fiu muscat, insa, acum, cind ma gindesc ca pot sa muste, sau chiar sa omoare un om, incerc o satisfactie reala atunci cind piciorul meu reuseste sa loveasca un bot care se apropie de el ca sa il muste.

Musafir

2013-09-05 14:10

De vreo 24 de ani sunt in strada acești câini , nu se face nimic, nimeni nu ii adopta, toți iubitorii de câini știu sa ii apere pe retelele de socializare, dar domnilor cati câini ați adoptat? Sunt iubitoare de animale , dar îmi hranesc câinii si am grija de ei, eutanasierea este soluția, iar referendum-ul dlui Oprescu peste o luna de zile? Sa fim seriosi...cati copii trebuie sa mai moara pt a se face ceva rapid???

Musafir

2013-09-05 14:11

Poate EUTANASIEM si POLITICIENII,ce parere aveti ??

Musafir

2013-09-05 14:12

Iubesc caiinii dar ce se intampla in tara la ora actuala este alarmant , autoritatile nu pot actiona din cauza ,,iubitorilor de caiin" care cica au grija de ei dar numai pe hartie cred ca orice cetatean de buna credinta trebuie sa i a act si sa participe la aceasta decizie! Mai important sunt copiii nostrii!!!!

Musafir

2013-09-05 14:14

iubesc animalele,dar sunt de parere ca sunt prea multi caini fara stapan pe strazi.sunt flamanzi si periculosi.drumul nepotelei mele de la scoala spre casa trece exact pe langa un loc unde stau multi caini fara stapan.am si eu caine si pisici dar nu ies din curte.

Musafir

2013-09-05 14:17

Iubesc animalele, dar mai mult IUBESC OAMENII!
...

#643 Re: bogdan

2013-09-05 14:19

#500: - bogdan

Bai handicapatule care esti!

Nu toti iubitorii de animale fac asta! Nu ne mai tot baga in aceeasi oala cu babele nebune de langa bloc sau casa care ii hranesc dar nu-i adopta! Am peste 5 caini acasa, asta nu inseamna ca sunt toti pe langa bloc si nu am grija de ei!!!! Crezi ca noua, care au caini nu le pare rau de ce s-a intamplat in cazul copilului? Crezi ca nu sunt iubitori de animale cu copii si caini in casa si nu au fost oripilati despre ce se intampla in Bucuresti si nu numai?

Ia termina cu prejudecatile, gandeste putin cu capul ala, ca esti prost de puti.

Musafir

2013-09-05 14:20

doamne ajuta sa scapam de maidanezii care zi de zi fac victime umane!!!!!!!!!!!!!
dor de civilizatie
Musafir

#645 Re: Re:

2013-09-05 14:22

#633: ... - Re:  

Te dai interesant cu cunostinte pe care nu le stapanesti cum trebuie.

Ai auzit ceva de un Audemars... dar pana aici, Piguet s-a transformat in Piquet, ca un Piaget, un Robert Dubuis sau un Vacheron Constantine sunt dintr-o alta galaxie...

Cel/cea caruia i-ai raspuns cu atata deferenta bascalioasa a postat poate cu prea multa vehementa, dar care a venit din preaplinul neputintei ultimelor decenii de indolenta si furt si adancirea inexorabila a unei crize care intr-un stat de drept ar fi fost rezolvata in cel mult un mandat electoral !

Asa ca il/o inteleg pe deplin, domnule ceasornicar !

dor de civilizatie

#646 Re: Re: bogdan

2013-09-05 14:26

#643: ... - Re: bogdan 

Si dvs, domnule puncte puncte, nu va considerati atacat, pentru ca faceti parte din cei 1% care nu fac cele mentionate.

Musafir

2013-09-05 14:30

moarte criminalilor

Musafir

2013-09-05 14:31

Cu ce este mai presus un caine decat orice alt animal ? E mai destept ? Poate... si calul e destept si pentru asta nu apare nici o problema de moralitate cand trebuie sacrificat pentru carne ! Alte animale pot fi sacrificate fara nici o problema, pentru ca sunt comestibile, iar cand vine vorba de un caine de pe strada care musca si omoara oameni, este o crima ! Nu au ce cauta niste animale salbatice in orasele dintr-o tara civilizata ! Nu se poate sa fie pusi cainii mai presus decat oamenii !!!

Musafir

2013-09-05 14:34

cu cat mai repede...cu atat mai bine

Musafir

2013-09-05 14:35

Domnilor , cresc caini de cand ma stiu . Practic nici nu am amintiri din viata fara un caine-n casa . Dar asta-i altceva . Faptul c-am semnat petitia nu inseamna absolut deloc ca nu as fi iubitor de animale ( in mod special iubitor de caini ) . Dar fenomenul cainilor maidanezi a atins cote apoteotice si are consecinte din ce in ce mai grave .
Mi-e mila de sarmanele animale , insa - daca pun rational in balanta - avem o societate umana , strazi , sosele , alei , blocuri , ce ne apartin . Nu-s nici oamenii de vina pentru asta , nu-s nici animalele . Este un fapt . Insa este evident ca impreuna nu avem loc .
Repet , cresc caini . Si mi-i iubesc . Mi se pare total aberanta legea ce-mi impune castrarea cainelui ca sa avitam ..... "fecundarea maidanezelor" . Este o ineptie demna de Uganda sau Burundi . Si nici macar acolo nu auzim despre oameni ucisi de animale . Eu cainele mi-l monitorizez , il controlez , il educ ( nu doar il hranesc , cum fac dementele astea de cara din casa galeti intregi de paine si resturi pentru cainii comunitari ) . Cainele meu nu se va imperechea decat cu o catea de rasa sa si cu stapani cu discernamant ce vor stii ce sa faca cu cateii rezultati din monta respectiva . Eu am MASCUL , nu .... "Fetitz" .

Revenind la subiectul ce ne aduna sub aceasta petitie , sustin categoric eradicarea totala a acestui fenomen ce-a devenit absolut incontrolabil . Nu in ultimul rand , este un fenomen ce arunca asupra Romaniei o umbra de rusine .

SEMNEZ PETITIA PLIN DE CONVINGERE !

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook