Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

gata

#601 Re: Re: Oaie fara minte

2013-09-05 13:13

#584: dor de civilizatie - Re: Oaie fara minte

Nu inteleg de ce il baga lumea in seama si se oboseste sa-i raspunda. Nu a facut decat sa aduca injurii si jigniri la adresa fiecaruia, dar pozeaza a fi educat, cand el nici sa scrie corect gramatical nu este in stare.

Musafir

2013-09-05 13:15

Raspunzator pentru aceasta nenorocire cu Ionut = primarul general al capitalei SORIN OPRESCU !

Musafir

2013-09-05 13:16

Cainii maidanezi ar trebui adunati de pe strazi si nu lasati liberi sa muste si sa inprastie cine stie ce boli.

Musafir

2013-09-05 13:21

Primariile sa preia in spatiile si pe cheltuiala lor eutanasierea, sa aiba drept prin lege sa angajeze 4-5 veterninari si personalul aferent. Asa iesim mai ieftin decat afacerea cu firmele veterinare ( unul e chiar parlamentar si decident in cauza!) La fel si florile pentru spatiile vechi, sa fie reinfiintate vechile sere ale ADP.

Musafir

2013-09-05 13:21

de cand am fost muscat ,nu-mi sint dragi,

Musafir

2013-09-05 13:24

eutanasiatii odata, ce atata democratie !!!!!!!!!
din moment ce sunt un pericol la adresa societatii ce mai intrebati toti tembelii????????

Musafir

2013-09-05 13:26

IUBESC ANIMALELE DAR MAI MULT IMI IUBESC COPILUL SI DE ACEEA NU VREAU CA EL SA FIE ATACAT DE CAINI

Musafir

2013-09-05 13:29

cat mai repede..ca o sa dureze mai mult decat credem noi...dar sa vedem masuri.. nu vorbe

Musafir

#609 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen

2013-09-05 13:29

#257: Popescu Daniela - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lun

tanar si neadaptat poate e creierul tau de idioata mai lingetzi in cur catelushii tai dragutzi si stai in lumea ta nu te apuca sa tii lectii de moralitate unor oameni care au avut de suferit dupa urma nepasarii unora sau altora.

Musafir

2013-09-05 13:30

"dragi" politicieni. NU UITATI ca ati fost votati de oameni DIN TOATA TARA!! deci , vrem sa devina lege la nivel national, ca acesti caini sa fie eutanasiati !!nu doar la nivelul capitalei. tragedii se inampla peste tot!!!

Musafir

2013-09-05 13:30

vreau sa moara javrele. anul acesta! toti! copiii si toti oamenii au dreptul la, ghiciti?, VIATA!

Musafir

2013-09-05 13:31

nu putem lasa lucrurile la voia intamplarii...

Musafir

2013-09-05 13:32

Nu primariile!
Iubitorii de animale sa adopte caini, sa-i ia la ei acasa si sa aiba grija de ei!
Nu primariile, nu de banii nostri de taxe! Adoptati iar restul eutanasiati!

Dar asta nu-i deajuns: trebuie castarea cainilor cu proprietar
trebuie amendat la sange abandonul
Trebuie raspundere penala pt proprietarii de caini care o comit.

Musafir

2013-09-05 13:33

Decat un copil mort mai bine un caine!
Nu pot concepe ideea ca un suflet nevinovat si chiar un adult sa-si piarda viata din cauza inconstientei tarii in care traim!Cine isi doreste un caine si il iubeste, sa-i faca un bine si sa-l ia acasa, nu doar sa ii dea de mancare cand are chef, iar in rest sa-l lase in voia sorti--> Facand astfel din oameni tinte vii!!!
Sper ca macar acum sa se faca ceva in aceasta privinta!

Musafir

2013-09-05 13:37

1.Doar ieri ce era sa ma agate un maidanez printre blocuri in timp ce mergeam cu bicicleta pana la piata. Si nu este prima data cand patesc asa. Sunt nevoit sa opresc si sa merg pe langa bicicleta.
2.La tomberonul din cartier trebuie sa fii foarte atent cand duci gunoiul sau treci pe langa tomberon.Risti sa fii atacat de haita de maidanezi care a aparut din senin.
Acestea sunt exemple "fericite" si doar cateva. Rezolvati problema acestor maidanezi care sunt rezultatul nepasarii autoritatilor si mai ales al marilor iubitori de ANIMALE.

Musafir

#616 Re: sa inaintati petitii si pentru altele

2013-09-05 13:37

#287: Julie - sa inaintati petitii si pentru altele

fi-le tu stapan la toti si te ajut eu sa le mai dai de mancare cate un copil de al tau.

Musafir

2013-09-05 13:41

30 de zile este o perioada mult prea lunga la cat de multi maidanezi sunt in Bucuresti, mai stam 3-5 ani cu ei, timp in care continua sa se inmulteasca. Poti sa iubesti animalele doar asumandu-ti integral responsabilitatea pentru ele, altfel esti doar un alt om necivilizat!

Musafir

2013-09-05 13:43

Sunt de acord cu eutanasierea chiar dupa o perioada mai scurta de timp, asa cum permit directivele UE, reducandu-se astfel costurile de intretinere a animalelor in centrele de triere.
Nu este suficient sa existe o lege...este absolut necesar ca ea sa fie si aplicata.
Cinismul celor pe care i-am ales sa ne coduca se reflecta in atitudinea de "strutz"...se fac ca nu vad ca anumite legi nu se aplica.
De exemplu, exista lege care interzice accesul in spatiile publice a cainilor, fara lesa si fara botnita (obligatoriu amandoua) dar nu se aplica decat in cazul in care se face o demonstatie de "vigilenta"...cu desfasurare festivista de forte de ordine , in prezenta "intamplatoare" a televiziunilor si a ziaristilor!
Exista lege care prevede amenzi pentru sanctionarea celor car arunca pe jos mucuri de tigari sau alte diferite ambalaje...efectul este acelasi!

Musafir

2013-09-05 13:43

Locuiesc mai la Vest unpic, dar nu chiar: Praga. E plin de iubitori de caini aici si de cacatii aferenti - semn ca se mai poate umbla unpic la maniere.
Dar TOTI cainii umbla in lesa. In mijloacele de transport in comun urca numai cu botnita.
Sunt si homelesi - au si ei din astia. E regula: fiecare are caine de talie mare, in lesa si cu botnita. Ambii arata jigariti: cum e stapanul, asa si cainele. Dar cainele ala e iubit: cand mananca omul, mananca si cainele. La urma urmei, despre asta e vorba: prietenia dintre om si animal.

Nu cum se practica in Romania: aruncat un os si batut cu pumnul in piept ca numai ei iubesc animalele sau mai grav: haitele de caini contra civilizatiei!

Luati cainii de pe strazi! Daca ii iubiti, ii luati acasa si aveti grija de ei!

cristina buzila

2013-09-05 13:45

Pentru acest sufletel sper sa reusim , sa fie adoptata legea .

Sustin organizarea unui miting(uri).

NUMAI PRIN PRESIUNI VOM REUSI altfel va ramane ,, o stire de presa,,

Musafir

2013-09-05 13:46

Sunt mama. Fetita mea are 1 an si 8 luni. Daca ar fi muscata de un caine, orice caine, as incepe un razboi mondial. Carnea ta, sangele tau, sunt mai importante decat vietile a 1 milion de potai. Si eu am animale, si eu le iubesc. Si as omori si toti porcii care se intituleaza aparatorii animalelor. Cum sa adopti un animal pe hartie? Ori il iei acasa ori, decat sa se chinuie si sa ne chinuie, mai bine sa moara. Am inteles ca in cazul in care omori un maidanez ti se intocmeste dosar penal. Este mai bine sa ne omoare ei pe noi? Nu le doresc celor ce apara aceste fiare decat un lucru: sa fie martori la moartea in chinuri a copilului lor, muscat de maidanezi!

Musafir

2013-09-05 13:49

foarte de acord!!! invit acele asociatii care sustin "maidanezii" la mine in cartier (zona Dr Dazarului-Raul Soimului) la orice ora doresc dansii, daca scapa nemuscati eu ii duc la restaurant... de ce nu vin sa-i ridice ei?? nu am vazut pe nimeni niciodata, nu stiu decat sa protesteze fara motiv, probabil pt a-si justifica fondurile in valuta cerute din afara pt activitatea lor!!

Musafir

2013-09-05 13:50

Doamne ajuta sa nu mai vad nici un caine pe strada!

Musafir

#624 Re: inchizitie?

2013-09-05 13:50

#424: un normal - inchizitie?

esti normal in lumea ta terminatule

Musafir

2013-09-05 13:52

DORESC ETANASIEREA CAINILOR FARA STAPANI. IAR CEI CARE AU STAPANI SA STEA LA CASELE LOR, NU IN SCARILE BLOCURILOR, NU IN PARCUL COPIILOR

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook