Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 12:24

Nu este posibil ca in anul 2013 sa ajungem sclavii unor asazise organizatii ptr apararea cainilor.Avem cca 40000 de copii abandonati in centre de plasament -infiati copii nu caini domnilor care plangeti de mila maidanezilor.

Musafir

2013-09-05 12:24

Luati masuri!!!! Faceti ceva cu cainii vagabonzi,nu doar in Bucuresti ci in zonele limitrofe!!!!

Musafir

2013-09-05 12:29

vreau o Romanie curata, fara cacati de cine, si sigura fara maidanezi care sa ma traga de paltaloni, sa se futa in fata copiilor mei , sa se pise peste tot

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-05 12:32

Musafir

2013-09-05 12:32

.

Musafir

2013-09-05 12:33

Sa se ia masuri mai repede ca se mai im bogatesc si altii din afacerea cu maidanezii.
CUNOSC UN ADAPOST IN COM.CURCANI JUD CALARASI IN URMA CARUIA A CRESCUT UN PALAT SUPERB ASA CUM VEZI PRIN PIPERA.

Musafir

2013-09-05 12:35

In primul rand doresc sa va comunic faptul ca , sunt o mare iubitoare de caini. Imi plac foarte mult sunt animale care iubesc stapanul pana la sacrificiu suprem. Nu am deocamdata un caine deoarece nu am timp sa ma ocup de el, plec dimineata de acasa si vin seara, dar in mod sigur voi avea unul la un moment dat. Dupa cum spuneam mai devreme cainii isi iubesc stapanii dar cand este vorba de caini maidanezi fie ei sterilizati sau nu (fie vorba intre noi sterilizati doar pe hartie)imi este frica daca ma intalnesc cu ei pe starda ,mai ales cu haite .Animale salbatice pentru care se cheltuiesc bani multi pentru hrana si sanatate si padocuri moderne. Ce-ar fi ca acesti bani (vorbind de milioane de eur) sa fie folositi pentru copii nostri pentru sanatatea si pentru viitorul lor sau chiar pentru batranii nostri. Tocmai ce-am auzit la TV ca guvernul nu are bani pentru marirea alocatiei copiilor ptr 2014 .Caini se inmultesc al naibii de repede in cativa ani daca nu ii eutanasiem or sa fie mai multi decat noi oamenii, probabil o sa ajungem sa ne inarmam si apoi care pe care ori noi pe ei ,ori ei pe noi. Sa speram ca se va lua decizia corecta.

Musafir

2013-09-05 12:36

vreau sa dispara acesti caini de pe strazi. Primariile de asta trebuie sa se ocupe URGENT nu ca pana acum, cine doreste sa-o ingrijeasca sa-i ia acasa nu sa le arunce resturi la lasarea serii in parcarile de pe langa blocuri.

sunt animale- da nu am ce spune dar sa le ingrijeasca cine doreste iar pe cele fara stapan sa le ia in grija EDILII LOCALI daca nu sunt in stare sa aplice o serie de programe prin care sa ne apere de mizerie, de pericole si de moarte
Anca PUIU
dor de civilizatie

#584 Re: Oaie fara minte

2013-09-05 12:39

#509: Cetateanul Turmentat - Oaie fara minte 

Daca pana acum am avut o oarecare consideratie fata de argumentele dvs, cu postul respectiv v-ati descalificat inaintea mea si ati intrat in categoria ZOOFIL FARA IUBIRE DE SEMENI.

Auzi aberatie, citez "Foarte bine va fac cainii aia ca va simt cat de buni sinteti. Se mai uita si la fata omului si ce-i in sufletul lui."

Asta-i argumentul suprem al zoofililor - animalul nevinovat, detectorul fara gres al sufletelor omenesti hade, strambe, contorsionate de rautate!

Pai si daca in sufletul omului este doar frica irationala de canide - de exemplu, a fost muscat in copilarie si a ramas cu asemenea sechele toata viata - unde-i rautatea lui in toate astea?!!! Cunosc destule cazuri de oameni pe care cainii ii ataca neprovocati din motivul citat mai sus. Adica daca mie imi e frica de caini din motive care sunt independente de vointa mea, nu am dreptul sa ma plimb linistit pe strazile orasului meu, deoarece au devenit zone dominate de haite de animale teritoriale pe care si le apara cu coltii fata de orice individ necunoscut lor sau caruia ii simt frica - nu rautatea, domnule imbibat de alcool.

Asta inseamna, pe langa altele (imaginea deplorabila, de lumea a 3-a, a orasului, lipsa oricarei igiene etc) asta inseamna privarea dreptului la libera circulatie, domnu' oier (caci vad ca aveti predilectie pentru termenii gen "oaie" si "spirit de turma" cand va referiti la oamenii care va combat subiectivismul)?!!! Imi pare rau daca v-am jignit (nu jicnit, mai treceti pe la scoala cand coborati de la stana).

Musafir

2013-09-05 12:40

Da sustin aceasta solutie ,pentru ca celelalte nu au dat rezultate . Intre copii si caini ,vreau sa traiasca copii.

Musafir

2013-09-05 12:46

Sa fie pedepsiti cei care de ani de zile nu rezolva aceasta problema. Principalul responsabil Sorin Oprescu care doreste doar popularitate si isi bate joc de cetatenii Bucurestiului.
andreea

#587 Atentie!!!!

2013-09-05 12:52

EXISTA MULTI ASA-ZISI IUBITORI DE ANIMALE SALBATICE, CARE IN CIUDA A TOT CEEA CE S-A INTAMPLAT DE-A LUNGUL TIMPULUI, IN CIUDA SUFERINTELOR SI A VIETILOR OMENESTI CURMATE CU BRUTALITATE DE CATRE CAINII MAIDANEZI, SI IN MOMENTUL DE FATA, LE SUSTIN CAUZA SI MILITEAZA PENTRU STERILIZAREA SI APOI LASAREA LOR IN LIBERTATE. SUNT CRIMINALI SI RASPUNZATORI DE TOATA ACEASTA RISIPA OMENEASCA! INSA VORBIM DEGEABA DACA NU SE IAU MASURI! CELELALTE CAZURI AU FOST MUSAMALIZATE! TREBUIE SA IMPIEDICAM CA ACEST LUCRU SA SE INTAMPLE IN CONTINUARE IAR ASTA SE POATE REALIZA PRIN SEMNAREA PETITIILOR SI DACA NU SE POATE ALTFEL CHIAR IESIND IN STRADA CU DREPTURILE OMULUI IN MANA! IN HALUL ACESTA AM AJUNS, INSA OAMENII NU TREBUIE SA MAI MOARA SI SA MAI SUFERE DIN CAUZA INDOLENTEI, PROSTIEI SI NEPASARII!!!!!
emanuela

#588 sustin eutanasierea

2013-09-05 12:54

sunt pt eutanasiere si chiar pt un termen mai scurt de 7 zile calendaristice. Cainii ucigasi sa fie eutanasiati imediat ce sunt prinsi.

Musafir

2013-09-05 12:54

OMORATII.....AVEM COPII SI BATRANII CARE NU MAI AU CURAJ SA IASA DIN CASA. GANDITI-VA CA VINE IARNA SI O SA INEBUNEASCA DE FOAME...........

Musafir

2013-09-05 12:56

30 de zile este prea mult, cel mult o saptamana

Musafir

2013-09-05 12:58

toti cainii fara stapan trebuiesc eutanasiati iar propietarii de caini ar trebui controlati cum au grija de animal. sunt propietari care arunca puii in strada sau chiar animalul de care s-au plictisit....nu mai trebuie sa toleram sa-i scoata afara pe strada sa-si faca nevoile....strazile sunt pline de mizerie....ar trebui niste amenzi mari pentru asa ceva.

Musafir

2013-09-05 13:00

30 de zile ? prea mult, maxim 7 zile ar trebui. O sa vedeti cum vor fura nemernicii de caini(uslasi) care ne conduc

Musafir

2013-09-05 13:00

consider ca 2 saptamani/ 10 zile pentru pastrarea cainilor adunati si nerevendicati/ adoptati sunt de ajuns.

Musafir

2013-09-05 13:02

SA SE FACA IN 3 ZILE NU IN 30 !PENTRU CA ROMINUL ESTE HOT !INVENTEAZA EL CEVA SI MAI IA UN BAN NEGRU DE PE URMA ALTORA !DA ! IN 3 ZILE ! EUTANASIEREA cainilor maidanezi!

Musafir

2013-09-05 13:03

sa dispară toti de pe strada sunt un pericol public, si eu am doi acasa si imi este teama sa ies cu ei afara in parc din cauza ca apar cel putin o haita 2 sa ne atace.... nu este posibil, părinții mei stau in Italia si in fiecare vacanța in care ma duc la ei nu am vazut nici măcar o pisica pe strada, sa nu mai zic de câini ...

Musafir

2013-09-05 13:07

Sa se analizeze durata de neadoptare. Prea mult 30 de zile. Vezi alte reglementari europene!

Musafir

2013-09-05 13:07

30 de zile sun mai mult decat suficiente pentru ca o persoana sa decida daca doreste sa adopte/"salveze" un maidanez. Insa, cu sigurata multi ipocriti acum aparatorii vehementi ai "drepturilor" animalelor, le vor ignora. Apoi, cine va adopta un maidanez sa fie obligat intr-un fel sa raspunda in totalitate de animal.Animalele au drepturi: sa fie adapostite, hranite si ingrijite corespunzator. Este clar ca maidanezii nu beneficiaza de aceste drepturi. Cum este la fel de clar ca eutanasia le-ar scapa de chinurile prin care trec acum(foame, boli. Cred ca multi posesori de caini/pisici pot marturisi ca au apelat benevol la eutanasie ca ultima solutie pentru curmarea suferintei animalului batran si/sau bolnav.

Musafir

2013-09-05 13:08

Nu inteleg, de ce 30 de zile?
Cum se face ca in alte tari termenul de adoptie este de 8, 10 sau 15 zile, iar petitia vine cu propunerea de 30 de zile.
O perioada de maxim doua saptamani e mai mult decat suficienta pentru a adopta un caine (cine doreste.
In rest e vorba de cheltuieli inutile.

Musafir

#599 Ceausescu mort ca un caine

2013-09-05 13:10

Iubesc animalele, iubesc oamnenii, iubesc tot ce ma inconjoara dar pe Ceausescu tot l-am omorat si l-am omorat in prima zi de Craciun, nu vad de ce nu putem scapa odata de aceste animale.
Trist se intampla in zilele noastre si nu trebuie sa acceptam asemenea cruzime.
Declar al doile Auschwitz.
Condoleante parintilor, Dumnezeu sa ne ocroteasca.
Mihai-Galati

Musafir

2013-09-05 13:12

Sunt un iubitor de animale. Tocmai de aceea am si semnat petitia. Daca era vorba de un lup sau un alt rapitor salbatic nu eram de acord cu semnarea petitiei chiar daca ar fi mancat oamenii, dar cainii maidanezi sunt produsul oameniilor civilizati. Daca e un efect secundar al civilizatiei atunci sa ne reparam greselile.