Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

#526 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solut

2013-09-05 10:00

#522: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie p

El nici macar nu stie sa scrie corect gramatical, ai pretentii cam mari de la impertinentul asta de doi bani. Multi sunt curajosi din spatele tastaturii.

Dar haide totosi sa ma cobor la minte ta:

Bai cetatene turmentat, OLIGOFRENULE, ANALFABETULE, invata sa scrii inainde de a da lectii de viata altora. Te-a mai corectat cineva pe aici si te corectez si eu, poate acum o sa-ti intre in capul ala sec.. "a sti" este la infinitiv, forma exprimata de tine se scrie cu DOI DE I. Prostule. Si sa nu indraznesti a da vina din nou pe greseli de tipar. Retardatule.

Musafir

2013-09-05 10:00

A curs prea multa cerneala pe tema asta ca sa ne mai racim gurile de pomana. Mai bine trecem la fapte, fara nervi.

Musafir

2013-09-05 10:03

Moarte cainilor maidanezi !!!

Musafir

2013-09-05 10:04

bani de vaccinuri nu se dau spitalelor ,dar ONG-urilor folosesc banii alocati pt.controlul cainilor cum..?.,ca astia(cainii) tot pe strazi sunt.Noi oamenii suntem in masura sa controlam aceasta situatie,nu asteptam o minune din partea animalelor.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

Musafir

Sunt de acord cu eutanasierea cainilor nesupravegheati sau fara stapan si doresc sa se intample acest lucru cat mai curand posibil.
Daca asteptam ca politicienii nostri sa i-a vreo decizie curajoasa si ferma in acest sens curand,sunt convins ca nu se va intampla nici in urmatorii 24 de ani.
Va multumesc.

Musafir

2013-09-05 10:05

si eu am ciine acasa si sunt responsabile de el are toate vaccinurile facute si sta in curte liber afra din curte este cu lant si bornita

Musafir

2013-09-05 10:07

Trebuie exterminati cat mai repede!
cristina
Musafir

2013-09-05 10:08

Buna ziua,

Sunt o mama cu doi copii si recunosc, iubesc animalele, eu insumi avand animale, doi caini si doua pisici. Insa, este o mare diferenta in a avea grija de un animal si a te preocupa de soarta lui (adica de tine si de membrii familiei) si a fi indolent in ceea ce priveste soarta fiarelor de pe strazi si a le lasa sa circule nestingherite pe strazi!!!!
La un moment dat nesimtirea asta ne va afecta pe toti. Cati dintre noi mai are curajul de-a mai circula, astazi, pe drum, ziua in amiaza mare, fara sa mai vorbesc de noapte cand colcaie pe strazi precum viermii si iti este frica sa mai iesi macar sa arunci gunoiul!!!!
Eu insumi si baiatul meu cel mare am fost atacati de caini vagabonzi, nici nu iesisem bine din lift, cand acestia care se adapostisera in scara blocului ne-au atacat sa un sunet! Baiatul meu atunci nu avea decat doi anisori. Cand ai un animal te preocupa soarta lui, ii dai sa manance, il deparazitezi, il tii in lesa il scoti la anumite ore si il plimbi, si nu afirmi in gura mare, citez: Mai bine pe strazi unde mananca ceva decat in adaposturi unde ajung sa se manance unii pe altii! V-as intreba eu pe voi, chiupurile va declarati iubitori de animale (salbatice), cum ramane cu copiii nostri, cu soarta noastra, devenim carne pentru ei, ca oricum n-au ce manca? Atunci, de ce n-am aduce si restul animalelor salbatice care traiesc in paduri, gen lupi, ursi (ursoaicele care sunt cele mai periculoase), mistreti, rasi, serpi, etc. Doar si acestea au drepturi, nu?!
Eu va propun sa mutam habitatul lor aici, in oras sau la tara. Haideti sa ne lasam mancati pentru ei. Ce mi-e oras, ce mi-e la tara. Tot aia e! Pentru ca bestii sunt peste tot.
Voi, cei care va declarati iubitori de animale aveti idee cata suferinta poate simti un parinte care isi duce copilul la spital si-l interneaza, ii face operatii, si-i promite ca totul va fi bine, cand stie ca de fapt il minte si ii vor ramane semne pe fata si pe corp?! Ca va ramane cu sechele! Unii nu mai au nici macar norocul asta. Eu personal i-as lua de pe strazi si i-as eutanasia si o spun in cunostinta de cauza, mai ales ca m-am confruntat personal cu asemenea bestii, cand animale din propria mea gradina au fost macelarite, cand eu, copiii mei, cand parinti de-ai mei am/au fost atacati!!!
Ce-ar mai fi de adaugat?
Sa luam atitudine!!!
Altfel, vom deveni precum carnea din galantare pentru ei!

Multumesc,

Musafir

2013-09-05 10:08

Cainii maidanezi dau o imagine de tara din lumea a treia Romaniei. Viata copiilor e prioritara!

2013-09-05 10:09

Musafir

2013-09-05 10:11

Inainte nu eram de acord cu eutanasierea cainilor comunitari.
Dar dupa ce am auzit si vazut atatea cazuri tragice mai ales ultimul caz care s-a soldat cu moartea unui copil sunt de acord.Sunt prea multi caini maidanezi!
Dar trebuie trasi la raspundere autoritatiile si OnG-urile care nu si-au facut treaba.
Trebuie trasi la raspundere si nenorocitii aia care arunca puii si cainii pe strazi.
Iar parlamentarii sa nu doarma si sa o legislatie clara pt protectia animalelor.Adica cainii vagabonzi sa fie luati imediat de pe strazi,sterilizati,deparazitati si dati spre adoptie. Cei care iau in adoptie sa fie pe baza de CNP(Buletin de identitate)si daca nu pot/vor sa-i mai intretina sa aduca imediat la asociatia de caini.

Musafir

2013-09-05 10:11

Termenul sa fie mult mai scurt! maxim 3-7 zile pentru adoptie. Costurile de intretinere pentru 30 de zile sunt mult prea mari si nu ni le permitem !

Musafir

#539 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o s

2013-09-05 10:15

#530: Cetateanul Turmentat - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solut

te rog mai intai sa inveti sa scrii in romaneste si apoi sa vii sa iti dai cu parerea. Educatia conteaza, de aia nici nu suntem prea civilizati in Ro - iar tu faci parte dintre cei care dovedesc lipsa de civilizatie.

Musafir

#540 Cetatean Turmentat

2013-09-05 10:16

|Faci ce faci si tot mitocan esti...Chiar crezi ca stilul asta da mai multa valoare celor opinate de tine ? Sau esti doar un frustrat care n-are unde se certa ? Daca ai o opinie, spune-o fara sa-i ataci pe cei care au o alta opinie. ...Si , te rog, in spiritul celor sustinute de tine, raspunde-i celui care te-a intrebat ce-ai face daca ai avea invazie de sobolani in casa?

2013-09-05 10:20

Musafir

2013-09-05 10:25

Nu e normal ca in 2013 in Romania - care se vrea o tara Europeana - sa se intample asa ceva. Mor copii si adulti pentru ca nu-stiu-ce asociatie a drepturile animalelor se opune eutanasierii sau stiu-eu-care primarie nu e in stare sa-i tina sub control. Ii rog sa comenteze (daca au curaj sau tupeu sau ce vor ei) cele intamplate zilele trecute in parcul Tei. Iubesc cainii - am doi acasa - dar iubesc mai mult oamenii.

Musafir

2013-09-05 10:28

Este singura varianta din pacate la acest moment...

Musafir

2013-09-05 10:44

AVEM DREPTUL LA VIATA NORMALA, DECI ANIMALELE PARASITE TREBUIE SA AIBE STAPAN SAU SA FIE UTILE SOCIETATII CIVILIZAT NU LASATE IN VOIA SORTII IN STRADA SA ATACE COPII , BATRANI SI TINERI CARE NU SE POT APARA DE VIOLENTA LOR, LUATI O DECIZIE NORMALA PANA NU SI PROPRII VOSTRI COPII VOR TRECE PRIN ASA CEVA.

Musafir

2013-09-05 10:45

Speram sa se rezolve cat mai urgent cu acesti caini maidanezi! Incepe anul scolar! Copiii nu au siguranta pe strada, trebuie insotiti mereu din cauza cainilor care sunt peste tot...Nu este deloc bine ce se intampla!

Musafir

2013-09-05 10:47

Ciinele este un animal domestic, deci trebuie sa aiba un stapin care sa il tina in casa/curte si care sa raspunda pentru el.  Nu se mai poate cu ciinii astia.

Musafir

2013-09-05 10:53

Toti primarii trebuie sa ia o hatarare in privinta scaderii numarului de caini de pe strazi!!!! Nu se poate trai in acest fel, sa ne gandim cate boli transmit acestia. Copil nevinovat a cazut prada acestor fiare...

2013-09-05 10:53

eu

#549 Re:

2013-09-05 10:57

#499: -

Legea din 2002 a fost anulata de legea din 2008. In acest moment eutanasierea cainilor fara stapan este ilegala in Romania.

Musafir

2013-09-05 10:57

...