Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 06:40

l-as lasa pe tatal acelui copil sa de-a o lege in acest sens...............batem moneda pe civilizatie si pe dezvoltare dar nu ne uitam ca ne napadesc niste chestiuni care ne cam tin in loc..........eutanasierea este ceva legal, uman si tehnologic, lucru care indiferent de ce spun anumiti oameni partizani sau nu unor ONG-uri (organizatii păpătoare de bani publici si europeni care ar TREBUI sa ne ajute pe proiectele cistigate). Orasele pierd mult datorita indiferentei si vai vezi Doamne iubirii de animale.

Musafir

2013-09-05 06:44

Iubitorii de animale nu sunt aceia care lasa cainii liberi pe strazi sa aiba altii grija altii de ei.

Musafir

2013-09-05 06:47

STOP MAFIEI MAIDANEZILOR.EUTANASIEREA IMEDIATA...........SAU EXPORT IN ..........

Musafir

2013-09-05 06:48

sunt de acord, trebuie luata masuri. suntem in anul 2013, ce naiba doar nu o sa ne manance cainii pe strada,..

Musafir

2013-09-05 06:51

Sustin petitia
Dan

#456 pt iubitorii de animale

2013-09-05 06:55

in afara de faptul ca este o dovada de lipsa de civilizatie si igiena sa cresti animale pe strada (si sobolanii au suflet, pe ei de ce ii exterminam) este necinstit fata de un suflet pe care pretinzi ca-l iubesti sa ii arati afectiune si ulterior il lasi in strada. Luati-i in casa si rezolvati ambele probleme. Sau se Muta mizeria de pe strada in casa si mai bine o lasati la afara sa o suportam toti? Tot asa iubiti si oamenii?

Musafir

#457 Si noi avem un baietel

2013-09-05 07:04

Nu zic ca nu iubim animalele. Am avut in casa 2 catei. Nu am renuntat la ei pentru ca a aparut Alex baietelul nostru(3,6ani) ci au murit, accident auto si al doilea nu stiu din ce cauza. Nu vreau sa-mi fie frica atunci cand ies cu Alex afara. Daca eutanasierea este singura solutie atunci: OK!

Musafir

2013-09-05 07:13

Traiesc vremelnic într-o tara unde animalele sunt la mare pret si în consecinta sunt foarte bine îngrijite. Totusi, la o populatie de ca 86 milioane de locuitori se întâmpla 1-2 cazuri pe an în care câinii musca sau chiar omoara copii. În aceste cazuri câinii sunt împuscati pe loc de câtre politistii chemati la fata locului iar proprietarii câinilor sunt amendati cu 5-6.000 de Euro, fara comentarii si cu executarea silita în caz de neplata a acesteia( de fapt în Germania sistemul de colectare a taxelor, impozitelor si a amenzilor catre bugetul statutului este foarte bine pus la punct si în proportie de 98% este respectat fara comentarii). Urmeaza apoi procesele civile dintre partea vatamata si proprietarii câinilor ucigasi,de unde nu scapa asa usor de plata unor daune imense. Daca ati observat, am scris numai si numai de proprietari de câini si câinii lor si nu de"maidanezi" deoarece aici NU exista o asemenea categorie de câini, deci se poate ! Este pacat ca a trebuit sa se ajunga pâna aici dar trebuie trasa odata si odata o linie, a devenit obligatorie aceasta "operatie chirurgicala" dureroasa dar sanatoasa.

Musafir

2013-09-05 07:14

toti caini trebuiesc rapid impuscati ,fara comentarii, in tarile civilizate polizia impusca pe loc toate potaile din jur fara referendum,am copii si stiu ce inseamna sa stai linga copilul tau mort,dar nu pot inzelege durerea cand un copil,ar fi mancat de caini {de al meu]razbunarea mea ar fi urmatoarea caini ar fi o raritate in acel oras, va sriu sincer,DUMNEZEU SA MANGAIE FAMILIA CA NUMAI EL II POATE MANGAIA AMIN!

Musafir

2013-09-05 07:14

30 de zile este o perioada prea mare. Propun 15 zile

Musafir

2013-09-05 07:18

Cainii nu sunt mai presus de viata oamenilor

Musafir

2013-09-05 07:20

Eutanasiere!!!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-05 07:24

Musafir

2013-09-05 07:28

Sunt de acord cu aceasta petitie si asta ca recent am fost inconjurata de o haita de caini, fapt pentru care a trebuit sa-mi las punguta in care aveam caserola cu un as ramas dupa ce am luat masa la serviciu. M-am speriat atat de tare ca ajunsa in fata blocului nu ma mai tineu piciorele sa urc cele trei etaje.

Musafir

2013-09-05 07:28

Am 2 copii (9 si 13 ani)si merg singuri la scoala. Nu merg amandoi la aceeasi scoala (sc. 56 si celalat la un colegiu...renumit din capitala)
Deci, ce ar trebui sa fac, ca sa stau linistita. Ma refer la copilul meu care strabate Bucurestiul ca sa ajunga la scoala si mai ales iarna cand cainii sunt mai agresivi, mai infometati, iar atunci cand vad un copil singur....il ataca.
Sincer nici eu nu pot sa merg la serviciu pe jos, deoarece in zona fostului Spital Caritas si statia de RATB Bdul. Uniri - Octavian Goga, sunt caini maidanezi care misuna in haita.
SUNT DE ACORD PETITIEI!
Andy

#466 Stop Cainilor Comunitarii

2013-09-05 07:30

Eutanasierea tuturor animalelor comunitare indiferent daca sunt cainii,pisici,etc pe strada si in parcuri nu trebuie sa gasim decat oameni si copii frumosi care se joaca ,nicidecum haite de besti infometate gata sa atace sau capuse ,puricii etc Recunosc ca solutia eutanasierii este cea mai extrema dar inteleg ca alta solutie mai blinda nu avem sau nu ne permitem asa ca sa dam drumu la treaba si sa fim siguri ca nu doar noi facem asta dar si alte tari civilizate care au luat aceasi decizie" Eutanasierea" si acum au parcurii mai curate ,turisti mai multi,copii mai fericiti .

Musafir

2013-09-05 07:33

Sa dea parlamentul o ordonanta de urgenta privind problema eutanasieri.cum au procedat in cazul lui blaga...sa le fi e pe constiinta imaginea

Musafir

2013-09-05 07:34

Si in orasele mai mici (ex.Giurgiu) trebuiesc luate masuri privind cainii fara stapan. Am fost in vizita (6 saptamani) in orasul natal impreuna cu copilul meu (patru ani) si am trait intr-un continuu stress din cauza cainilor vagabonti. Locuiesc in strainatate, am vizitat o serie de locuri pe continentul nord-american, dar nu am vazut pe nicaieri caini maidanezi lasati in voia sortii ca in Giurgiu, Bucuresti si alte orase romanesti. Un motiv pt. care am parasit Romania a fost ca nu puteam sa-mi las copilul sa creasca in asemenea mediu primejdios!

Musafir

2013-09-05 07:34

sa fie cu succes aceasta actiune

Musafir

2013-09-05 07:36

Foarte bine faceti eutanasiindui,poate asa isi baga lumea mintile in cap sa ii is acasa daca ii vor.Mult succes va doresc!

Musafir

2013-09-05 07:41

E de ajuns o saptamana ca sa-i adopte cineva.

Musafir

2013-09-05 07:43

fetita mea a fost muscata de antebrat de un caine in iulie in parcul kisseleff.cunosc emotiile unui parinte cand iti vine copilul si te anunta.dar ceea ce s-a intamplat in tei este fara cuvinte...

Musafir

2013-09-05 07:44

Nu este normal ca viata unui caine sa fie protejata si a oamenilor nu.

Musafir

2013-09-05 07:50

Sa scapam odata de cainii astia de pe strazi ca nu mai poti nici sa iesi cu copii in parc... te mananca de viu

Musafir

2013-09-05 07:51

NE IUBIM MAI MULT COPII, DECÂT PE CÂINI
NU PUTEM ALEGE ÎNTRE MOARTEA UNUI OM ŞI A UNUI CÂINE
DUMNEZEU A CREAT OMUL DUPĂ CHIPUL ŞI ÎNFĂŢIŞAREA SA OFERINDUI VIAŢĂ PRIN SUFLAREA SA ŞI APOI A CREAT DOBITOACELE
DIFERENŢA DINTRE OM ŞI DOBITOACE-OMUL ARE SUFLET,DOBITOACELE SUNT DOBITOACE - NU AU SUFLET( NU MERG ÎN RAI SAU IAD,CÂND MOR PUR ŞI SIMPLU DISPAR DEVENIND PĂMÂNT.

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook