Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-05 02:15

Nu numai ca sustin eutanasierea ciinilor fara stapin dar cer si pedepsirea tuturor asociatiilor de protectia animalelor pentru toti cei care au fost muscati de ciini fara stapin.

Musafir

2013-09-05 02:35

DNA sa verifice cum au fost cheltuiti banii de3 la primarii si CINE SE ASCUNDE in spatele acelor ONG care au preluat cainii.MASCARICIUL de primar din CONSTANTA are bani ptr.Carnaval in Mamaia dar ptr.cainii maidanezi si cersetorii care umplu strazile municipiului nu gaseste.Consider ca banii ptr,ajutorul social ptr.cei care nu muncesc ar putea fi folositi ptr.eradicarea acestor fenomene.

Musafir

2013-09-05 02:58

Nu mai putem trai laolalta cu canii,vrem sa nu avem frica cand iesim cu nepotii in parc, ca-i mananca cainii.Groaznic !
Catalinul

#429 Re:

2013-09-05 02:59

#412: ANONIM -

Cainii fara stapan reprezinta o mare problema, iar acest lucru nu poate fi negat de nicio persoana cu bun simt. DA, doresc sa traiesc civilizat, sa pot merge linistit pe strada sau pe bicicleta fara teama ca voi fi atacat de caini, si sa pot plimba copiii in parc fara teama ca pot ramane fara ei. Consider ca acestea sunt niste cerinte fundamentale care nici nu ar trebui puse in discutie intr-o tara civilizata. Pentru a ne civiliza si a putea trai in siguranta trebuie aplicate masuri DURE. Respectam LEGEA atata timp cat ea e dreapta si apara interesele cetatenilor. INSA DACA LEGEA E STRAMBA ATUNCI TREBUIE SCHIMBATA.

In afara de caini, atat tu cat si Cetateanul Turmentat ati amintit si de oamenii care pot face rau altor oameni, si ati intrebat daca se doreste si eutanasierea acestora. In unele cazuri DA, imi pare rau sa o spun, insa acest lucru este necesar (de exemplu in cazul celui care a ucis-o pe japoneza luata din aeroport, sau in cazul inaltei tradari). Pedepse foarte aspre ar trebui aplicate in cazul violurilor si agresiunilor de orice fel. Nu sunt de acord ca un sofer care omoara din culpa sa scape 'cu suspendare'. De asemenea nu sunt de acord ca inchisorile sa 'asigure' cazare si masa pe banii nostrii (si asta la niste sume pe cap de detinut mai mari decat cele alocate pentru batrani in azile sau pentru copii in centrele de plasament), ci cred ca ar trebui ca detinutii sa fie pusi la munca, sa aduca ceva util societatii.

Cred ca ar trebui inteles ca drepturile si libertatile fiecarui cetatean se pot intinde atata timp cat nu afecteaza drepturile si libertatile altuia. De exemplu orice cetatean este liber sa adopte caini, sa fie responsabil pentru ei si sa-i tina in casa, insa nu poate sa-i creasca intr-un spatiu comun (in scara blocului sau langa bloc) deoarece acest lucru ii afecteaza pe ceilalti. DREPTUL FIECARUIA LA O VIATA DECENTA ESTE SFANT SI NU TREBUIE INCALCAT DE ALTCINEVA!

TOATA STIMA pentru ADEVARATII stapani de caini, care sunt RESPONSABILI in privinta animalelor!

Musafir

2013-09-05 03:35

eutanasiere, fara doar si poate.

Musafir

2013-09-05 04:30

Sunt satula de cainii liberi de pe strazi de care sa te feresti permanent si pentru care nici un primar nu face nimic ca sa castige electorat.

Musafir

2013-09-05 04:41

Trebuia asta facut cu multi ani in urma ....

Musafir

2013-09-05 04:59

eu sunt deacord sa i omoare pe toti iar pt cei care sustin drepturile animalelor si in special al maidanezilor nu le asi deranja intimitatea dintr o camera c vero 10 maidanezi ,,, as vrea sa vad dupa ,, fericirea de pe chipurle lor

Musafir

2013-09-05 05:06

Iubesc cainii dar mai dragi i-mi sunt oamenii

Musafir

2013-09-05 05:15

nimeni nu poate adopta o haita de caini , fiindca sunt prea putini oameni care au foarte multi bani si-i pot intretine.

Musafir

2013-09-05 05:19

cainii fara stapan sunt un pericol public!!!
miracle

2013-09-05 05:34

Rog adaugarea in titlul petitiei si a intregii clase politice cu un termen de maxim 2 zile! Cine vrea un politician sa si-l ia acasa impreuna cu 5 caini la pachet!

Musafir

2013-09-05 05:47

Singurul meu comentariu este ca as reduce perioada la 10 zile.

Musafir

2013-09-05 05:49

Cu toate ca exista lege in acest sens, aceasta nu se aplica. Sper din tot sufletul ca macar acum sa se tina cont de dorinta cetatenilor.

Musafir

2013-09-05 05:51

Doresc sa traiesc intr-o tara civilizata, cu reguli de conduita stricte, unde forta de coercitie a statului sa fie mult mai vizibila.

Musafir

2013-09-05 05:59

Probabil multi ati vazut reactiile MARILOR "iubitori de animale" cand veneau hingherii sa ridice caini...cum tipau,loveau...cum se duceau si infundau bani sa le inapoieze "paznicul" de masina sau locuinta...pe toti acestia ar trebui sa-i mustre constiinta,ei sunt cei mai mari vinovati,criminali! Si ei ar trebui eutanasiati daca se mai impotrivesc! Eu propun eutanasierea dupa 48 de ore ( ca in America)
Dumnezeu sa-l aiba in paza sa pe micutul Ionut,iar familiei lui sa le dea multa putere! :(

Musafir

2013-09-05 06:06

Sper ca aceasta petitie sa ajunga pe masa celor cu putere de decizie si sa tina cont de pericolul pe care il reprezinta acesti caini si nu de cate voturi vor pierde

Musafir

2013-09-05 06:12

Sunt pentru eutanasierea tuturor cainilor maidanezi! Iti este frica sa mergi pe trotuare din cauza cainilor care stau la panda pe sub masinile parcate! As vrea sa ii vad pe iubitorii astia de animale mergand la 9 seara prin cartiere, singuri sau cu copiii lor de mana, sa vedem daca mai au curaj sa apere javrele.

Musafir

2013-09-05 06:17

Trebuie facut ceva odata!

Musafir

2013-09-05 06:19

sa incepem de aici civilizarea tarii si sa continuam, eliminind din conducerea tarii si javrele politicianiste, la fel de nocive.

Musafir

2013-09-05 06:21

trebuie rezolvat fara sa se foloseasca argumente de genul " caini maidanezi hraniti cu carne de copil" sau cu poze care infatiseaza caini care isi arata coltii...si mai cred ca se pot semna nenumarate petitii, treaba se va rezolva atunci cand va trebui, nu cand vrem noi; da, sunt de acord cu eutanasierea lor, decat sa-i vad schiloditi, morti, in curs de putrefactie pe marginea drumurilor, sau otraviti cu stricnina prin parcari si parcuri, exemplele pot continua..

Musafir

2013-09-05 06:24

sper ca petitia aceasta sa aiba un impact...am semnat atatea petitii in aria cercetare, programe de cercetare care au ramas fara raspuns, incat mi-e lehamite

Musafir

2013-09-05 06:25

sa fie caini cu stapan, care nu sunt cu stapani sa nu fie pe strazi, poate in padure dar nu pe strazi.

Musafir

2013-09-05 06:25

Este o situatie de extrema urgenta pentru rezolvare.Si la Focsani este la fel de neschimbata ,iar la periferia orasului trebuie sa supravietuim printre haitele de maidanezi,chiar cu plata impozitelor la zi.Sper sa se scimbe ceva cu asta!

Musafir

2013-09-05 06:39

...DA!

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook