Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-04 20:25

Romania trezestete !!!

Musafir

2013-09-04 20:27

in fiecare zi trebuie sa merg cu frica pe strada din caza cainilor ... care se reped la tine intr-o fractiune de secunda

Musafir

2013-09-04 20:30

Eutanasiere tuturor cainilor fara stapan, dublata apoi de obligativitate sterilizarii cainilor cu stapan (exceptie cei cu valoare chinologica) si sanctionarea drastica a celor care abandoneza animale in spatiul public ar putea rezolva intr-un timp scurt si eficient si cu costuri considerabil mai mici decat solutiile propuse de ONG-uri, problema cainilor vagabonzi.

Musafir

2013-09-04 20:31

Dupa parerea mea si pentru caini este un chin mai mare sa fie flamanzi decat eutanasiati.

Musafir

2013-09-04 20:32

Nu inteleg de ce iubitorii de caini sunt mai incisivi si-si apara drepturile mai bine decat noi, care cu siguranta suntem mai multi decat ei.Cum stiu iubitorii sa iasa in strada si sa se revolte asa ar trebui sa iesim si noi, ca o contraforta si sa-i alungam aruncand cu rahati de caine in ei!!!! Nu urasc cainii, am unul chiar acasa cu care se joaca fetita mea in fiecare zi, insa cei de pe strazi clar trebuie eutanasiati!!!!

Musafir

2013-09-04 20:33

Luati masuri!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-04 20:33

Musafir

#358 Re:

2013-09-04 20:34

Musafir

2013-09-04 20:36

Eu am câine la Breaza, un ciobănesc superb, ce pozește cu prețul vieții, vila de acolo (e hrănit și îngrijit de un vecin, pt. că nu sunt toată ziua acolo)!
La Constanța am un câine de vânătoare (acolo îl țin, pt că sunt vânător de Constanța, și îl țin acolo din lipsă de posibilități la mine acasă) un câine din rasa vijlă maghiară!
Dar mă bat cu iubitorii de animale jigodioase, maidaneze, care nu fac altceva decât îi hrănesc cu resturi de mâncare care le rămân prin casă! Și cu asta se consideră IUBITORI...!
Asta nu e considerată grijă față de animale!
E bătaie de joc!
Ca să fiu înțeles bine! Cine vrea să înțeleagă! Că și așa mă fac criminal..... etc.!
Vreau și susțin eutanasierea câinilor vagabonzi, maidanezi, sălbatici, cum vreți voi să-i spuneți!
Cei de rasă n-au nici o vină!

Musafir

2013-09-04 20:37

Iubesc câini mai ales cand îi port iarna pe post de manusi. Iubiţi câinii vagabonti ? Ce vă reţine sa îi adoptaţi şi sa fiţi responsabili pentru ei? Pentru un copil de la orfelinat se cheltuie 240 ron pe luna pentru o javră nenorocita 450 ron, unde este omenia, viaţa unui animal este mai valoroasa ca a unui om ? Poate copilul ala ajungea un nou Brancusi, Eminescu, etc avea toata viaţa în fata , dar i-a fost curmată cu bestialitate de o fiara eliberata pe strada de o grasa infecta care vorbea cu seninătate de moartea micuţului. Pe individa aia aş pune-o sa se uite la trupul sfârtecat al micuţului, care a îngrozit un medic legist , şi sa rămână cu imaginea lui pe viaţa.

Musafir

2013-09-04 20:37

daca n-ar exista maidanezi liberi pe strazi,n-ar exista victime muscate sau fugarite de aceste patrupede

Musafir

2013-09-04 20:41

sa dea Domnul si mai ales domnii de la Bucuresti alesi sa ne reprezinte si sa aiba urechea plecata la doleantele noastre, sa faca in asa fel incat cazul din parcul tei sa fie ultimul de care mai auzim cu oameni muscati si omorati de maidanezi!

Musafir

2013-09-04 20:41

in 10 zile ar fi mai bine

Musafir

2013-09-04 20:43

avem dreptul la siguranta!

Musafir

2013-09-04 20:43

Sper ca aceasta problema

Sa se resolve cat mai repede si sa nu se mai repete aceasta tragedie niciodata fie ca e vorba de un copil sau un adult.pacat ca a trebuit sa moara un inger de copil nevinovat ca sa se faca ceva.sper sa se resolve din toata inima ptr ca si eu am copil si nu imi pot imagina durerea din sufletul parintilor lui ionut,sa le dea dumnezeu puterea sa treaca peste acesta tragedie

Musafir

2013-09-04 20:51

STATUL AR TREBUIA SA IA MASURI CA DEJA SA AJUNS PREA DEPARTE CU CAINI DE PE STRAZI!!!
o mama

2013-09-04 20:53

au murit oameni sfasiati de caini vagabonzi,caini care nu au ce cauta pe strazi.acolo am ajuns incat sa moara un copil sfasiat de caini in parc?cei de la "cutu-cutu" si alte fundatii de doi bani,mari iubitori de animale(vorba vine!)care baga bani seriosi in buzunare din "protejarea"cainilor vagabonzi au mers la iml sa vada cam cum arata cadavrul unui copil sfasiat de o haita de caini flamanzi?sa incerce sa-si imagineze fiecare cam cum ar fi daca pe masa aia de autopsie,sfartecat in bucati,ar fi propriul copil,pe care l-au asteptat 9 luni cu bucurii si emotii,pe care l-au urmarit crescand zi de zi,pentru care au facut planuri,pe care si l-au imaginat adolescent,adult,om la casa lui...........si pe care il pun in mormant la 4 ani.........
problema cainilor vagabonzi la noi in tara este GRAVA si nu mai poate fi rezolvata cu castrarea si adoptia.deci,autoritatile locale,strangeti cainii existenti pe strazi,starpiti-i si apoi,hai sa mai discutam despre adoptii.da,cand in adaposturi vor fi 10 caini,da,la aceia le vor gasi stapan.dar la cateva sute de mii de caini,este exclus.haideti sa mai construim ceva spitale,gradinite,camine pentru varstnici si sa nu mai cheltuim bani publici pe hrana hoardelor de caini vagabonzi.am un copil mic si nici nu vreau sa ma gandesc cam ce as face si cui as pune pistolul la tampla daca s-ar intampla ceva de genul asta cu copilul meu.deci un DA hotarat pentru eutanasiere imediata.
oameni buni,sa ne trezim,daca sunt castrati,cainilor le va fi in continuare foame,ei devin animale salbaticite,care au instinctul de haita si care pleca la vanatoare.deci,solutia este radicala,din pacate.tocmai am mai auzit o ineptie la tv,cum ca pentru asta trebuie facut referendum.deci,hai sa mai aruncam niste bani pe apa sambetei...........

Musafir

2013-09-04 21:04

raul trebuie taiat de la radacina. este trist ca se va face un masacru canin dar este mult mai grav cand mor oameni din cauza acestor "frumoase patrupede"
trist dar adevarat!

Musafir

2013-09-04 21:07

RUSINE GUVERNANTILOR PENTRU POLITICA DE GENOCID DUSA PRIN TOATE MIJLOALELE..ROMANIA TREZESTE TE!!

Musafir

2013-09-04 21:08

Taxe ,inregistrati, amendati si cei fara stapan eutanasiati.Suntem disperati de caini.De ce mai vreti referendum,dati drumul la legi si puneti-le in aplicare.

Musafir

#371 Re: Re: termen

2013-09-04 21:08

#14: - Re: termen

nu este mult 30 de zile...inchipuieti ca  toti maidanezi sunt prinsi astazi si dupa 30 de zile daca nu-i adopta nimeni sunt eutanasiati. si gata sa terminat cu cainii maidanezi... dar traim in Romania si acest lucru nu este posibil( intr-o zi sa-i prinda pe toti) dar intr-un an DA!!!!!!!!!!!

daca stai bn sa te gandesti e bn si asa decat deloc.

Musafir

2013-09-04 21:15

cred ca imi voi construi un arc cu sageti si voi face practica pe caini sa vad cine sau ce lege ma va condamna   sau ar trebui sa exersez pe politicienii astia de tot rahatul,,,

Nae

#373 Judecatorul criminal Zegrean

2013-09-04 21:22

Ce parere credeti ca are judecatorul ZEGREAN de la Curtea Constitutionala despre moralitatea uciderii de catre caini a copiilor, pt ca atunci cand s-a pus problema eutanasierii cainilor comunitari a spus ca e "sub demnitatea umana".

Musafir

2013-09-04 21:22

vreau sa dispara caini de pe strazi..

Musafir

2013-09-04 21:28

Toti cei care adopta cainii sa fie evidentiati, cnp, adresa, etc, asa incat daca animalul adoptat ucide un OM sa fie raspunzator de moartea acestuia si condamnat pentru crima.

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook