Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-04 19:39

se poate

Musafir

2013-09-04 19:40

Asta e o lume a oamenilor!

Musafir

2013-09-04 19:41

M-am saturat sa ocolesc exremente de caini in fiecare zi pe toate trotuarele pe unde trec. Nu ai pe unde sa te plimbi cu un copil mic de mana ...

Musafir

2013-09-04 19:45

sa faca legea buna
nu trebue referendum
sa verifice fiecare primar din fiecare localitate ciinii fara stapin si sai eliminetrebue oprita emigrarea ciinilor

Musafir

2013-09-04 19:49

Sunt pentru eutanasierea cainilor,deoarece stau intr-un cartier plin de asemenea MONSTRI.

Musafir

2013-09-04 19:49

NU PUTEM PUNE EGAL INTRE COPIII NOSTRII SI CAINI ORICAT DE MULT I-AM IUBI. CAINELE MEU, AISSA, PENTRUCA ESTE IUBIT STA IN CASA CU MINE NU PE STRADA.

Musafir

2013-09-04 19:56

Nu numai maidanezii neadoptati trebuie eutanasiati ci si cei adoptati si reeliberati in strada, simultan cu amendarea descurajanta a faptuitorilor.

Musafir

#333 Saturn - Statiunea Maidanezilor

2013-09-04 19:57

Si Statiunea Saturn e plina de potai

Musafir

2013-09-04 19:57

orasul in care locuiesc este invadat de maidanezi. Vreau sa traiesc intr-un oras civilizat, lipsit de pericole, vreau sa ma plimb alaturi de fetele mele, fara teama ca ni se poate intampla sa fim muscate de maidanezi, vreau sa ma plimb cu bicicleta dar mi-e teama de maidanezi......Sper ca institutiile abilitate in acest sens sa faca ceva cat mai repede posibil...........Nu trebuie sa moara un suflet nevinovat pentru ca in tara asta sa se faca ceea ce trebuie.....

Musafir

2013-09-04 19:59

Animalele trebuie ingrijite dar daca nu au stapan devin animale salbatice.Deci sustin eutanasierea cainilor vagabonzi!

Musafir

2013-09-04 20:01

Cainii vagabonzi trebuiau demult exterminati, ptr. ca orice zi care trece, creste pericolul de a fi atacat eu, mama, tata, sau copii mei. Dar in aceeasi situatie se afla si politicienii nostri. Diferenta mare e ca ei nu merg pe jos si daca au nevoie de ceva comanda ,,on linne'' sau mai bine decat atat au servitori in casa care muncesc la ,,negru''. Asdar pericolul de a fi muscati de cainii vagabonzi e aproape zero.As indraznii sa le cer politicilor sa-si aminteasca faptul ca stau acolo sus (paziti de posibilitatea muscaturilor)votati de cei ce indura toate aceste josnicii, printre care si cainii. Cu stima,respect si speranta ca de data aceasta se va face ceva util in cazul cainilor vagabonzi. P.S. Daca si de data aceasta se va opune vreo personalitate internationala, sugerez de strangere toti cainii la un loc si sa fie dusi acsa la el!!!!!!

Musafir

2013-09-04 20:01

Iubesc animalele, noi avem 2 caini in apartament din care un maidanez luat de pe strada, dar mai tare imi iubesc nepotelul de 2 ani si de cate ori iesim pe strada stau cu inima in gat sa nu se apropie de maidanezii care misuna in toate parcurile. Aceasta este solutia pentru rezolvarea situatiei maidanezilor salbaticiti, flamanzi si agresivi din toata tara impreuna cu legea sterilizarii tuturor cainilor cu proprietar, care nu sunt inscrisi in asociatii chinologice unde poate fi urmarita inmultirea lor.

Musafir

2013-09-04 20:03

iubesc animalele si in special cainii dar, imi iubesc copii. consider ca am ajuns in situatia aceasta tot datorita lipsei de responsabilitate a oamenilor. animalele trebuie protejate, au nevoie de noi dar faptul ca acceptam maidanezii nu inseamna iubire de animale - nu asa duc cainii o viata buna - multi supravietuiesc si se inraiesc.

Musafir

copiii au 42 de lei alocatie ptr caimii se consuma multi mai multi bani ,de ce??????????????????????????????

Musafir

In februarie 2012 am fost muscata de un maidanez chiar langa blocul meu, Am mers la spital si m-am vaccinat antirabic si antitetanos. Mi s-a spus ca daca nu as fi fost asigurata vaccinul m-ar fi costat 800 de lei...

Musafir

2013-09-04 20:04

A venit momentul sa nu-i mai lasam sa decida pentru noi, asa cum vor ei. Trebuie sa-i obligam sa decida cum vrem noi, pentru ca noi i-am trimis acolo, in posturile pe care le ocupa.

Musafir

2013-09-04 20:05

Exista deja lege in acest sens care reglementeaza acest lucru la 7 zile.
Cred ca 30 de zile sunt mai mult decat suficiente.
Precizez ca sunt proprietar de caine.

Musafir

2013-09-04 20:07

Desi sunt iubitoare de ciini , consider ca ce se intimpla in ultimii ani in tara noastra nu mai are decit o solutie (vorbind de ciinii maidanezi )-EUTANASIEREA CELOR FARA STAPIN !!! Aceasta problema e valabila pe intregul teritoriu al Romaniei .

Musafir

2013-09-04 20:08

Este revoltator ca nimeni nu raspunde cu puscarie pentru moartea acelui copil,au murit prea multi si totusi Asa zisi 'Iubareti de animale"castiga mereu,ar trebui sa iesim cu toti in strada pentru acest baietel care a murit si sa cerem pedepsirea vinovatilor , daca as omari un caine mar lua si mar baga in puscarie, dar pentru acest copil care a fost omarat ???cine face puscarie ??????

Musafir

2013-09-04 20:11

sunt de acord cu eutanasierea maidanezilor,fara sa mai asteptam 30 zile.sunt sute de mii de caini vagabonzi in tara asta si romanii prea saraci ca sa mai adopte caini.decat sa mai cheltuim banul public cu intretinerea sutelor de mii de maidanezi,mai bine haideti sa construim gradinite pentru copii si camine de batrani.si sa intram si noi in lumea civilizata,unde nu vezi javrele pe strada .

Musafir

2013-09-04 20:12

multumesc pentru initiativa.

Musafir

2013-09-04 20:17

oare,apuc sa traiesc sa vad si eu bucuresti-ul fara caini,fara iubitori de javre care le da de mincare pe trotuar si mizeria in urma lor,oare apuc sa merg pe strada fara sa ocolesc CACATI de caini,cati din dvs.care duc copii in carut nu a dat cu rotile peste cacatul cainilor,mai departe va las pe dvs sa comentati.semnat nicu ebanca
Un simplu copil de 16 ani scarbit de societate!

#348 Oameni de nimic...

2013-09-04 20:19

Unele comentarii de aici ma fac sa imi fie mai scarba de oameni decat de caini... Oameni buni ganditi si voi putin inainte sa postati un comentariu. GANDITI OAMENI BUNI, FITI REALISTI!
eu

#349 Re:

2013-09-04 20:20

#342: -

Din pacate legea in vigoare in Romania acum interzice eutanasierea. De aceea promovam aceasta petitie care este conforma cu legea trecuta de Senat si blocata in Camera Deputatilor.

Musafir

2013-09-04 20:21

moarte cainilor vagabonzi!

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook