Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-04 18:59

Cei care iubesc câinii fără stapân, sa şi-i ia acasa, şi să aibă grijă de ei.
Cum e posibil, să ocrotim câinii vagabonzi şi să lăsăm oamenii să moară în colţii câinilor ?
Cei care au asociaţii de protecţie a câinilor, o fac pentru buzunarul lor, nu pentru câini.
DA ! SUNT DE ACORD SI SUSŢIN EUTANASIEREA CÂINILOR VAGABONZI ! VIAŢĂ PENTRU OAMENI ŞI MOARTE CÂINILOR FĂRĂ STĂPÂNI !

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

elisa

#303 Re: Re: Re: Am o intrebare ..

#291: Marina - Re: Re: Am o intrebare ..

Iti raspund eu Marina! O femeie care nu a mai fost mama ( indiferent ca a nascut sau infiat copilul) isi poate imagina ce simte o mama care isi pierde fiul...dar in proportie de maaaxim 10%. cand vei fi mama , si iti doresc din suflet sa ajungi sa traiesti aceasta fantastica experienta, sper sa iti aduci aminte de acesta intamplare si sa vezi cat de diferit vei simti. vei vedea totul intr-o lumina diversa! acum e imposibil sa intelegi.

Musafir

2013-09-04 19:00

Am ajuns la culmea nebuniei! Sa nu mai poti merge pe strada din cauza ciinilor,care-au drepturi-/
Ciinii au rolul lor,pentru care Dumnezeu i-a creat:
Sa pazeasca,gospodariile stapinilor lor,(adica omul),sa pazeasca oile la stina,dar nu sa hoinareasca pe strazi,sa nu poti iesi din casa.
-Oameni buni,reveniti cu picioarele pe pamint! si nu mai ascultati de toti stricatii la minte,care nu mai fac deosebire intre om si animal.

Musafir

2013-09-04 19:02

imi pare rau dar iubesc mai mult copiii si batranii decat cainii...si din pacate s-a ajuns prea departe si nu avem alta solutie decat eutanasierea maidanezilor...
cu banii care s-au cheltuit sau se vor cheltui...as prefera sa ajutam batranii care-si duc zilele de pe o zi pe alta... imi iubesc mai mult semenii!

Musafir

2013-09-04 19:05

Viata oamenilor e mai importanta decat viata cainilor !!!

Musafir

#307 Re:

2013-09-04 19:07

#304: -

Foarte bine zis.

Musafir

2013-09-04 19:10

Iubesc animale insa ar trebui sa ne gandim si la siguranta noastra. Veneam dimineata pe la ora 3, 30 de la un botez si am trecut pe langa o haita de vreo 16 caini (numarati din departare fara a fi sigura ca i-am numarat pe toti ca erau masini parcate in zona).Aveam inima cat un purice, era suficient ca unul sa latre putin spre mine si va inchipuiti ce final ar fi avut povestea mea. Aveam spinarea rece si senzatia ca sunt in inima padurii,am avut noroc!

Musafir

#309 Re: Re: Re: Am o intrebare ..

2013-09-04 19:15

#291: Marina - Re: Re: Am o intrebare ..

marina calmeaza te! "Ce te face sa crezi ca intelegi ce e in inima altora sau in inima mea doar prin prisma ca nu am (inca) un copil?" nu vreau sa inteleg ce e in inima ta, si nici nu pot... discutia e despre cu totul altceva, citeste comentariile anterioare... toate daca poti si vei intelege si intrebarea mea. Sunt si oameni pe aici care sustin ca viata unui caine e mai presus de cea a unui om si eu nu sunt deacord. si sa incheiem dialogul aici pt ca nu nici locul nici momentul...

Musafir

2013-09-04 19:17

Dumnezeu a trimis un copil nevinovat in aceasta viata , iar voi l-ati condamnat la o moarte oribila (sfasiat de cainii capitalei), sa-l aveti pe constiinta, sunteti vinovati cu totii de moartea sa ingrozitoare:toti cei care dati legi, toti cei care nu le respectati, edilii Bucurestiului si asa zisii uibitori de maidanezi.Sa va fie rusine la toti ,sa platiti cu toti moartea acestui copil.Halal lume in care traim, plina de hoti, sarlatani, ipocriti, dar cu si mai multi prosti.

Musafir

2013-09-04 19:18

Aceste animale sunt un pericol si o rusine pentru aceasta tara,personal sunt pentru eutanasierea tuturor acestor animale .

Musafir

2013-09-04 19:18

Pe 15 sept incepe scoala si copiii din clasele V-VIII vin seara pe intuneric de la scoala deci e urgenta treba! Chiar nimeni nu-si mai aduce aminte acest lucru?
Rog pe toti prietenii mei sa semneze si ei petitia. Sa raman cainii cu stapan dar sa nu mai existe nici un caine pe strada. Nu suntem in stare nici sa ii tinem la azilele de caini ca nu avem bani nici pt salarii si pensii! Haite de caini vagabonzi sunt peste tot si la Sala Palatului si in Cismigiu, si in fata sediului NIKON Sect 1 si pe strazi fie centru, fie in cartiere si stau pe sub masini.... si ataca cand nu te astepti... Stop acestui pericol sunt destule altele in Romania!!!

Musafir

2013-09-04 19:24

foarte multi caini si in curtea spitalelor.... de ex in curtea spit fundeni sunt haite de zeci de caini, foarte agresivi, care se inmultesc in voie hraniti de infirmierele spitalului. muuuuuultele cereri la manager s-au soldat cu niste hingheri amarati care au venit intr-o dim si au ridicat vreo 2 caini mai blanzi(probabil i-au eliberat in drum spre plecare pt ca peste cateva zile erau tot acolo) ca pacient sau medic nu poti umbla noaptea prin curte ca e jale... si nu singurul spital aparat de caini

Musafir

2013-09-04 19:24

Nu este posibil ca intr-o tara din UE sa iti fie frica sa iesi din casa datorita acestor animale salbatice care traiesc pe strazi. Animale "ingrijite" de niste "babe" care nu au alta activitate decat sa ii hraneasca la ore din noapte si dimineata devreme. Sa nu mai vorbim de focarul de infectie care rezulta din mancarea lasata pe strazi si trotuare...Pe langa eutanasierea cainilor pe care o sustin 100% as dori si pedepsirea acestor "specimene" care au contribuit la amploarea acestui fenomen.

Musafir

2013-09-04 19:25

Este inacceptabil ce se intampla cu numeroase persoane ,banii alocati cainilor ar trebui dirijati la casele de batrani sau orfelinate,,TREZITI-VA OAMENI BUNI"

Musafir

#316 Iasi

2013-09-04 19:28

Si in Iași sunt foarte mulți maidanezi! Nu e normala aceasta situație, trebuie sa se facă odată ceva concret in privința asta!

Musafir

2013-09-04 19:29

Nu mi se pare normal sa ne fie teama sa circulam pe strazi.Inafara de Romania si Bulgaria nicaieri nu am mai intalnit animale fara stapan nesupravegheate si misunand pe strada!

Musafir

2013-09-04 19:29

Iubesc animalele. Am si eu un catel pentru care imi asum responsabilitatea. Ceea ce se intampla cu maidanezii este domeniul filmelor horror. Este inadmisibil!

Musafir

2013-09-04 19:30

Si in Iasi se inmultesc mai ceva ca oamenii!

Musafir

2013-09-04 19:32

Cainii maidanezi reprezinta un pericol public pentru toata lumea. Nu ascultati de babele iubitoare de animale , pun mai presus o javra decat un copil..

Musafir

2013-09-04 19:33

Cati copii trebuie sa mai moara ,pana cand se va ajunge la o stare normala ?... "Raspunsul prieteni,e vanare de vant,raspunsul e vanare de vant..."

Musafir

2013-09-04 19:33

Eutanasierea este singura solutie!!!!

Musafir

2013-09-04 19:34

Un alt pas catre civilizatie! Strazi fara haite de caini!

Musafir

2013-09-04 19:36

EU CONSIDER CA AR TREBUI SA NU SE MAI FACA ATATA PUBLICITATE PE TEMA EUTANASIARI.DACA CAINI AR FI STRANSI SI EUTANASIATI FARA SA APARA ARTICOLE IN ZIAR SAU LA TV SITUATIA AR FI ALA.PREA MULTA RECLAMA PE TEMA ASTA FACE MAI MULT RAU DECAT BINE.POATE CU SEMNAREA ACESTEI PETITI SA SE FACA CEVA.PACAT CA A TREBUIT SA MOARA UN COPIL NEVINOVAT.

Musafir

2013-09-04 19:39

Copiii nostri sunt mai presus de maidanezi!

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook