Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-04 15:15

viviana

#227 Drepturi si obligatii

2013-09-04 15:17

Europarlamentarul Sebastian Bodu a depus azi la Poliţia Capitalei o plângere penală pentru omor din culpă împotriva Asociaţiei „Caleidoscop", care adoptase maidanezul ucigaş.

Sper sa infunde puscaria resposabilul de la asociatie. daca era om cinstit , chiar daca primaria inchide ochii la magarii , el sau ea nu trebuia! sper sa fie un exemplu care sa sa-i oblige pe ceilalti voluntari si asociatii sa fie responsabili si cinstiti.

Musafir

#228 Re: cristi

2013-09-04 15:17

Omule tre sa intelegi ca nu mai avem unde duce copii.in fata blocului sant caini,in parcuri sant caini.peste tot sant caini

Musafir

2013-09-04 15:19

30 de zile pana la eutanasiere este mult, dar e mai bine dacat sa fie eliberati.

2013-09-04 15:20

Musafir

2013-09-04 15:22

Locuiesc pe str. Petricani Nr 1 Y, in Peninsula TEI, avem aici in jur de 30 de caini vagabonzi. Nu putem iesi din casa, decat cu masina prin garaj. Am fost intr-o lupta cu un caine, care a venit sa ma atace. a sarit la piciorul meu. O alta fetita de 3 ani,a fost muscata, si a trebuit sa mearga la spital. O bona de asemenea a facut injectii dupa o muscatura a unui caine. Nici un musafir nu poate ajunge la noi, deoarece se sperie de acesti caini negri, rai si fiorosi. Nu putem scapa de ei. Avem un parculet la intrarea in cartier foarte frumos amenajat, dar unde nu putem merge, deoarece sunt caini si acolo. parca suntem prizonieri in propria noastra casa.
Cetateanul Turmentat

#232 Re: Re: Re: Re: Turma de oi behae

2013-09-04 15:25

#172: - Re: Re: Re: Turma de oi behae

Doamne...cum? Nu o sa va manance iepurii? Nu o sa va traumatizeze? Daca fac haita si vin pe voi? Au incisivi puternici!

Am o propunere pentru oile de pe aceasta petitie.

Ce-ar fi daca v-am schimba pe pietre? Gandesc la fel de mult ca voi si pot servi ca ciocan sau element decorativ.

Sau si mai bine, ce ar fi sa pleci in Germania, la colonia de iepuri, posibil sa te simti mai in largul tau acolo.

Nu ai mai avea parte de controverse si lucruri care necesita gandirea inainte de a tasta ceva la calculator.

Dar, ai dreptate, chiar ai nevoie de o schimbare....de creier cred pacat ca nu s-a inventat inca.

Cetateanul Turmentat

#233 Re: Re: Re: Re: Turma de oi behae

2013-09-04 15:30

#201: :-) - Re: Re: Re: Turma de oi behae

Cat ti-a luat sa cauti cuvantul asta pe google? Zi sincer :), desi sunt sigur ca ai uitat sa cauti si definitia, ai zis ca axioma sunt pompos si da bine.

Faptul ca ai citit ce am sustinut mai sus e de-a dreptul impresionant(...de fapt...faptul ca citesti este impresionant), pacat ca nu ai inteles o boaba si ti-a scapat substratul.

Cauta pe google substrat sau sublim pentru postul urmator ;)

Musafir

2013-09-04 15:33

Eutanasierea cainilor in mod sistematic si consecvent e unica soluti. 23 de ani s-au incercat alte solutii, n-a mers nici una. Restul sunt bla blauri si intre timp copiii ne sunt ucisi!

Musafir

2013-09-04 15:34

Si in blocul in care locuiesc,administratora scarii, intretine(in afara celui personal din apartament)gazduieste ,in bloc, 2 maidanezi care se reped la copii care vin, cu parintii lor in vizita la rudele din scara blocului.Cu toate atentionarile primite din partea locatarilor, intretine, prin prezenta acestora pe de o parte o stare de disconfort, dar si o sursa de microbi.
Isa

#236 Concluzie ?

2013-09-04 15:39

Stimati participanti la dezbatere, incercati sa nu va mai jigniti reciproc si, intr-un mod constructiv, haideti sa tragem o concluzie. Chiar as vrea sa aflu cum s-ar putea rezolva problema intr-un mod realist. Multumesc anticipat.

Musafir

2013-09-04 15:39

Semnez cu mentiunea ca, eutanasierea cainilor vagabonzi ar trebui sa se faca in termen de 5 zile.
Cetateanul Turmentat

#238 Re: Re: Re:

2013-09-04 15:41

#156: Vai capu' tau. - Re: Re:

La cata scoala ai, ma mir ca stii ce inseamna drepturi :). Ia zi oaie, Scrie undeva in drepturile omului ca ai voie sa omori animale pentru ca tu esti om si ai ratiune? Scrie undeva ca ai dreptul la genocid? La cati criminali le-ai citat drepturile? Pe cati i-ai tras la raspundere pentru ce au facut? Cred ca cel din coada ameninta ceva intradevar, dar nu viata, ci ca te depaseste in intelect.

Tu spui ca trebuie ai dreptul sa te aperi cand esti atacat, ok, poate cainele ala era intradevar agresiv(adus in starea asta tot de oi ca tine) si trebuie eutanasiat, dar ce treaba are asta cu restul cainilor? Cred ca traiti in Kuweit, nu Romania de va asediaza pe voi toti cainii cand 90% din ei nu stiu cum sa se mai gudure sa-i bagi in seama.

lucas

2013-09-04 15:41

Mai Popescu Daniela nu vezi ca esti in derizoriu! Ce-ti fac cainii...te ungi cumva cu smantana pe nu stiu eu pe unde si apoi se pun pe lins? Rusine sa-ti fie ca tii niste bestii care se caca si tu sigur nu aduni ceea ce fac ei pe strada...aaa si apropo tu te aperi ca esti ,,fortoasa,, dar un copi; cum poate face asta in fata javrelor de caini??

Musafir

2013-09-04 15:42

in luna iunie sotia mea a fost muscata de un maidanez in Targoviste in zona coafor Emylii, in luna august cumnatul meu a fost muscat de un alt maidanez in zona poarta Bucurestiului,iar la Opelul meu mi-au muscat bara de protective tot maidanezii fiind in traffic in micro 6
Popescu Daniela
Musafir

#241 Re:

2013-09-04 15:45

#239: lucas -

Tin niste bestii? Nu curat dupa ei? Baaaai, aoeeeluuu, dar ai binoclu pana la mine sau esti ghicitor? Hai mai taci ca esti penal! Ma abtin la viitoare comentarii.

io

#242 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacat

2013-09-04 15:48

un om cu mintea sanatoasa

#243 sustin petitia pentru eutansierea javrelor

2013-09-04 15:48

As dori sa ajung sa ma bucur de orasul meu asa cum se bucura alti cetateni ai Uniunii Europene si chiar ai altor orase din tara asta . Sa incepem sa facem ceva ,sa il iubim mai mult pe cel de langa noi si nu banii si mai nou javrele .
Rusine celor care au transformat orasul in care locuies intr-un maidan plin de javre raioase si de autoritatilor care nu-si vad decat propriile interese si care nu sunt constiienti ca tot fara nimic pleaca de pe lumea asta.
Popescu Daniela

#244 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din p

2013-09-04 15:56

#242: io - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacat

Foarte sigura. Am un ONG in inima mea, e bine asa sau cumva esti Fiscu' si vii sa ma verifici?

Musafir

2013-09-04 15:56

omul este mult mai important in romania mor mai multi oameni mancati de caini decat de ursi lupi si altele

Musafir

2013-09-04 15:58

Ar trebui eutanasiati si cei care sustin cauza maidanezilor, asa-zisi "iubitori de animale"... din cauza lor avem 300.000 de caini vagabonzi in Bucuresti...

Musafir

#247 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, d

2013-09-04 16:02

#244: Popescu Daniela - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din p

sunt fishcu si tare as vrea sa te vad plangand la cosciugul copilului tau mort nu din alte motive decat sfartecat de catelushii tai dragutzi

2013-09-04 16:03

Gaby

#249 @Cetateanului Turmentat

2013-09-04 16:05

Ai inceput sa ma enervezi cu fitele tale de cetatean civilizat. Dute si linge sub coada un maidanez , eventaul toata haita asa...ca sa mai speli din pacatele noastre ale non evoluatilor care vor genocid in masa ...care cer sa fie eutanasiati cainii care ne streseaza cu prezenta lor , de multe ori agresiva, pe strazi. Eutanasierea se aplica si oamenilor in anumite cazuri, in unele tari a fost chiar legalizata daca nu ma insel...si nu este un mod crud de curmare a vietii unui om sau animal care este in suferinta. si maidanezii nostri sunt niste cauze pierdute..ii asteapta doar moartea prin infometare, boli, se omoara intre ei etc. Si la mijloc mai cad victime si niste copii sau adulti care nu au nici o vina sa fi cazut intre ciocan si nicovala...intre neprofesionalismul celor care ar trebui sa se ocupe de rezolvarea situatiei cainilor si prostia unor voluntari care cred ca sunt Dumnezeu ptr ca au adoptat 10 caini si pe urma le-a redat drumul pe strazi.
a...by the way..eu chiar am fost in Kuweit...si erau putini caini vagabonzi..ceva mai multe pisici insa.

Musafir

2013-09-04 16:07

De cate tragedii este nevoie pt a ne trezi la realitate? Luam masuri doar atunci cand este prea tarziu..... daca ne facem singuri dreptate sar babele ...ingrijitoare de catei si ne blesteama ....nu exista legi respectate in tara asta...cat despre Base ...cat a fost primar si a pus problema maidanezilor au sarit in strada toti si au spus ca e criminal.....acum nu a facut nimic in privinta asta .....sa faca Dl. PONTA atunci sunt chiar curioasa daca se rezolva aceasta problema sub guvernarea Ponta

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook