Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Alege numele de user Nae
Musafir

#1501 Da ,plus amenda adoptatorului neglijent

2014-01-17 12:15

Drepturile animalelor(cainelui)  nu trebuie sa incalce drepturile OMULUI.Scurt si fara alte comentarii.Da,sunt de acord cu eutanasierea in a 15 zi si AMENDAREA  celui care,eventual, l-a adoptat si n-a avut grija de el

Musafir

2014-01-17 12:52

trebuie sa terminam odata si cu asta

Musafir

2014-01-17 13:02

I-mi plac animalele , dar sa nu uitam daca nu sunt hranite si nu au afectiune , devin salbatice . E o transformare naturala trebuie sa vaneze ca sa supravietuiasca . VOI TREBUIE SA HOTARATI ASTA CAND MERGETI PE STRAZILE DIN ROMANIA . SA VA FIE FRICA DE CAINI MAIDANEZI S-AU SA MERGETI LINISTITI PE STRADA CA IN ORICE ALTA TARA SAU ORASI DIN EUROPA .
:( :( i-mi pare rau dar trebuie

#1504 Pentru binele copiilor vostri , pentru batrani vostri si nu in ultimul rand pentru voi.

2014-01-17 13:05

I-mi plac animalele , dar sa nu uitam daca nu sunt hranite si nu au afectiune , devin salbatice . E o transformare naturala trebuie sa vaneze ca sa supravietuiasca . VOI TREBUIE SA HOTARATI ASTA CAND MERGETI PE STRAZILE DIN ROMANIA . SA VA FIE FRICA DE CAINI MAIDANEZI S-AU SA MERGETI LINISTITI PE STRADA CA IN ORICE ALTA TARA SAU ORASI DIN EUROPA .

Musafir

2014-01-17 13:16

cei care gandesc asa merita sa fie nu muscati ci mancati de maidanezi

Musafir

2014-01-17 13:17

Nu nu cred ca e bine.Mai bine ar trebui castrati ca si asa Basescu(jigodia) a furat mii de milioane si acum nu sunt ban?....
vasile draghia
Musafir

2014-01-17 16:26

Mai mult .
As vrea să fie sancţionati foarte dur şi acei posesori de câini ,care-i scot la plimbare şi îi lasă să se CACE ori unde , ba se mai uită ca nişte ANIMALE NESIMŢITE dacă îi vede cineva . am ajuns să merg pe stradă cu privirea în jos să nu calc în excremente de câine . Sunt aşa de revoltat încât pe aceştia iaş băga în cuşti şi să-î adopte câini . Ducem lipsă de mult bun simţ şi respect faţă de vecinii noştri , de copii care nu îşi dau seama de pericolele care-i pândesc . Când le atragi în mod politicos atenţia sunt în stare să te bată ,că-i jigneşti . Sunt multe de spus .

vasile draghia

#1508 Re: Pentru binele copiilor vostri , pentru batrani vostri si nu in ultimul rand pentru voi.

2014-01-17 16:30

#1504: :( :( i-mi pare rau dar trebuie - Pentru binele copiilor vostri , pentru batrani vostri si nu in ultimul rand pentru voi.

Foarte  bine  şi  frumos  , dar  nu  ştiu  cui  îi  foloseşte .  Vor  fi  luate  în  seamă  aceste  păreri

Musafir

2014-01-17 16:36

Am fost muscat de m-ai multe ori atit eu cit si copii mei de ciini fara stapin (maidanezi)Omorirea acestor ciini este singura solutie de a scapa de aceasta mizerie.N-am gasit maidanezi la Bruxeles,Londra,Dresda,Chisinau.Charleroi.Noi cind intram in Europa?!

Musafir

2014-01-17 17:04

ciine maidanez (fara stapin)=EUTANASIERE|.

Musafir

2014-01-17 18:47

30 de zile sunt prea multe. Ok, dar ar trebui sa fie cel mult 30 si doar in cazul puilor sanatosi.

Musafir

2014-01-17 19:12

Cred ca sunt foarte multe persoane care au copii si care ar face orice pentru siguranta lor.Am fost martora unui act de manifestare canina asupra unui copil si nu mi-as dori ca copilul meu sa pateasca asa ceva. Sustin aceasta cauza si sper ca macar acum conducerea tari sa faca ceva in acest sens.

Musafir

2014-01-17 19:21

Cainele este animal carnivor, fara stapan este la fel de periculos ca si hienele. Moartea cainilor fara stapan este un beneficiu omenirii!

Musafir

2014-01-17 20:05

Mai ,oameni buni, nu am nici-o placere sa calc de cand is din scara blocului si pa unde sa-mi fac interesele sa calc in cacati de caine ( fie cei ce sunt scosi in lesa s-au maidanezi ) , sa inhalez praf de cacat de caine uscat .Eutanasierea este un act de protectie a populatiei; pe scurt,cei de rasa se tin in casa de iubitorii de rasele selecte canine ,se face selectie .STAPANII acestor caini au de repectat legile invigoare.Pe langa ingrijirea sanitara a lor ,la iesirea afra cu ei ,trebuie sa posede ;maturica,foraselul si punguta ptr. a culege murdaria facuta de ,, catelus" . Costurile inutile din banul public , enorme , sa fie folosite in, shcoli, spitale, sanatate........... Este la mintea COCOSULUI !

Musafir

2014-01-17 21:06

sincer i-mi plac ciinii!Dar iubesc omul!Si daca un singur copil sau adult este mutilat de un ciine!Nu mai vorbesc despre oamenii omoriti!Prefer sa nu mai existe nici macar un singur ciine!Cei care sustin ciinii mai presus de om sunt EGOISTI pentru ca daca copilul sau parintii lor ar fi omoriti de un ciine!sigur ar dori ca toti ciinii sa dispara!

Musafir

2014-01-17 23:55

viata oamenilor este mai importanta.cei ce iubesc asa mult cainii,sa-i ia acasa.

Musafir

2014-01-18 09:59

fenomenul "ciini fara stapin''deja a luat o amploare mult prea mare si nu poate fi adus la normal decit prin aceasta metoda...

Musafir

#1518 Sunteti o gasca de ...

2014-01-19 21:03

maimute iesita din pivnitele Evului Mediu. Nu va ajunge ca ati inchis in lagare de exterminare mii de caini nevinovati. Ca stau cate 7-12 in custi de 1,5 x 1,5 m si se bat pe mancarea proasta si putina. Nu va ajunge ca sufera de foame de sete, frig si de frica. Vreti neaparat moarte... ptr ca sunteti fara inima si fara cap. O sa va trazneasca Mama Natura cum nici nu va inchipuiti. Veti muri in chinurile pe care le-ti produs acestui pamant. Abrutizarea si ura nu va va duce decat sa va ucideti intre voi cand se vor fi terminat cainii.

Musafir

2014-01-19 21:05

Viata copiilor este mult mai importanta decat cea a cainilor. Sa procedam la fel ca in celelalte tari europene.

Musafir

2014-01-20 12:01

cei care sunt contra eutanasierii nu au decit sa-i ia acasa si sa aiba grija lor,pentru ca padocurile sunt o sursa de facut bani,pentru cei care le administreaza. alocatie copil=40 ron cheltuiala pentru caine=?

Musafir

2014-01-22 21:27

Cainii maidanezi si marcela pasla nu au ce cauta in libertate pe strada. În adapost sau in ceruri cu ei. Injectie usoara!

Musafir

2014-01-22 21:53

Total de acord cu aceasta petitie. In aceasta seara mi-am intarit parerea ca multi proprietari de caini sunt niste nesimtiti (ca sa folosesc un cuvant mai putin dur). Unui asemenea proprietar de caine i se pare normal ca acesta sa-si faca nevoile pe masina altuia, in conditiile in care era cu el de zgarda.

Musafir

2014-01-23 00:51

Se face un adapost pentru catelusi si daca cineva vrea sa ajute cu orice, chiar si cu munca fizica este binevenit.Adapostul este in Fundulea la 30km de Bucuresti si poate adaposti foarte multe animale.Cautati pe facebook Adapostul "Si Ei Sunt Ai Nostri" pentru mai multe detalii

Musafir

#1524 victima

2014-01-23 08:39

Sunt satul de atitia caini maidanezi.Asociatiaiile de protectie a animalelor nu fac nimic, de ce nu se face si o Asociatie a persoanelor muscati de cainii maidanezi?Singura solutie este eutanisirea lor deoarece sunt foarte multi si vad ca se pune pret mai mult pe un caine decit pe un OM.Sterilizarea nu este si nici nu va fi deoarece acest lucru se face doar pe hirtie si asociatiile doar SUSTRAG niste bani, imi asum raspunderea pentru ce spun, nu fac nimic.Vrei caine ia-l cu tine in pat.A fost adoptata legea cainiilor fara stapin dar au trimis legea la CCR, niste handicapati psihic.

Musafir

#1525 Re: Sunteti o gasca de ...

2014-01-23 08:45

#1518: - Sunteti o gasca de ...

Mai du-te undeva cu cainii tai...Vrei caine ia-l cu tine in pat daca ii iubesti asa de mult ca sa nu mai fie pe strada.Pina nu vom lua noi atititudine si sa stam pe bordura si sa ne plingem de mila nu se va face nimic deoarece autoritatile nu fac nimic trebuie sa facem noi ceea ce trebuie in locul lor.Daca autoritatile nu vor sa-i eutanasiere folostiti spray paralizant pentru a va apara de cainii maidaezi unde sunt multi si umbla in haita, rezultatul este garantatat 100%