Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

IIMBECILA

#1426 eu sustin eutanasierea cainilor care UCID (nu fara stapan) oameni daca sustineti si voi petita mea

2013-10-15 20:15

sustin eutanasierea cainilor care ucid oameni daca si numai daca sustineti si voi eutanasierea oamenilor care ucid caini. atunci suntem egal egal. si nici atunci nu suntem egal egal deoarece cainii nu au constiinta omorului pe cand oamenii o au.  
iata petitia http://www.petitieonline.com/solicit_aceeasi_lege_pentru_oamenii_care_ucid_caini_ca_si_caini

Musafir

2013-10-18 20:51

sa speram ca pe viitor sa ne putem duce copiii la joaca in parcuri
fara grija ca ne-ar putea ataca haitele de maidanezi.

Musafir

2013-10-21 07:55

Vreau ca pe strazile din Romania sa nu mai vad maidanezi. Banul public nu trebuie cheltuit pe maidanezi. ONG_urile baga multi bani in buzunar din aceasta afacere, bani publici adica banul fiecaruia dintre noi este cheltuit aiurea.

Musafir

2013-10-23 20:10

chiar şi iubitor înrăit de animale să fii, atunci când copilul îţi este traumatizat, muşcat, desfigurat sau şi mai rău de atât, este logic să fii uman, deci solidar cu semenii.
câinii nu aduc vreun beneficiu, decât celor cărora le protejează proprietăţile de prădători.
Şi dacă ar fi mai puţini câini, noi am fi mai generoşi cu ceilalţi? Asta în ideea că o prea mare parte din resurse se risipesc pentru animale.

Musafir

#1430 Re:

2013-10-25 14:23

Musafir

2013-10-25 17:38

fara maidanezi pe strazi!

Musafir

2013-10-28 19:44

vreau o tara fara maidanezi pe strazi

Musafir

2013-10-29 17:34

..ciudat imi pare ca trebuie sa ne straduim sa aratam unora ca nu e bine sa umble cainii liberi, si spun asta in conditile in care toti stim ce se intampla, zilnic-zilnic...nemaivorbind de faptul ca ne costa, un caine mai mult decat un copil...halal gandire, halal oameni....mai bine s-ar da banii alocati animalelor, copiilor nevoiasi, sute si mii se culca fara sa fi mancat macat un codru de paine in ziua respectiva...noua ne arde de .."Protectia animalelor"..!Paradoxul este ca cei ce se afiseaza pe la Tv ca mai iubitori de animale, daca a-r avea un pic de bun simt, ar putea merge din usa in usa sa stranga bani pt animale, sa se convinga , daca mai e cazul de vointa majoritatii !!!

Musafir

2013-10-30 11:36

DA,PENTRU CA NU-I MAI VREM PE STRAZI,AU LA DISPOZITIE 30 ZILE CEI CE DORESC SA ADOPTE.

Musafir

2013-10-31 14:01

este o rusine ca am asteptat atata timp si au murit oameni nevinovati. Cei vinovati de starea de fapt trebuie sa dea socoteala

Musafir

2013-11-01 10:09

Pentru rezolvarea problemei nu este suficienta legea eutanasierii cainilor maidanezi aflati pe strazi. Mai este necesara o lege foarte dura a adoptiei si detinerii animalelor de companie, pentru a evita adoptiile fictive. Orice caine adoptat trebuie sa aibe cip de identificare, astfel ca stapanul lui sa poata fi tras la raspundere. Nici un stapan nu are dreptul sa-si abandoneze animalul; daca o face, trebuie sa raspunda penal. (Daca animalul se pierde, stapanul trebuie sa declare; va fi ajutat sa-si recupereze patrupedul pierdut, dar va trebui sa plateasca toate cheltuielie - plata pentru neglijenta - plus o amenda, mica pentru prima data, dar care sa creasca semnificativ daca "pierderea"se repeta.) Stapanul nu are dreptul sa-si lase cainele neinsotit in spatiul public (se va interpreta ca abandon.) Cainele va fi obligatoriu tinut in lesa si va avea botnita, indiferent de rasa.
Profesoara

#1437 Re:

2013-11-01 10:12

#1433: -

... daca ar avea (nu a-r avea) un pic de bun simt...

Cu continutut comentariul sunt de acord, dar nu admit batjocorirea limbii romane

Alexandra

#1438 Re: Pentru presedintele Curtii Constitutionale

2013-11-01 10:14

#20: Bogdan Toparceanu - Pentru presedintele Curtii Constitutionale

Eutanasierea la noi i8n tara inseamna mai rau de atat. informati-va. banii se fura si cainii sunt omorati in cele mai crude moduri pentru ca ideea lor este sa ii chinuie bine inainte. copilul nu a fost muscat de caini, asta e doar o manipulare. a fost gasit pe terenul dusmanului cel mai mare al tatalui cu care s a judecat in trecut, iar tatal a uitat sa precizeze. chiar nu va spune nimic? este doar un mare circ pentru a manipula populatia. si functioneaza pentru ca voi permiteti.a fost facut in primul rand pentru a atrage atentia de la proiectul Rosia Montana. apoi pentru a fura 300 euro pentru fiecare caine!!!!! 300 DE EURO!!!!! ROMANIA, TREZESTE-TE!!!

Musafir

#1439 Re:

2013-11-01 10:20

#1433: -

imi pare rau dar nu este adevarat. acum costa un caine mai mult...cam 300 euro unul...si banii se fura...si in tara asta iesi din casa si vezi cadavre sfartecate de caini. asa vreti sa va cresteti copiii? sa devina criminali? altceva nu pot sa iasa, daca mamele sunt de acord cu cruzimea fata de animale. daca s-ar vb de eutanasie ar fi ceva, dar la noi in tara nu se foloseste eutanasia. se folosesc mijloace barbare inclusiv lasati sa moara de foame, sete sau sa se mamnance intre ei. dat fiind faptul ca va intereseaza subiectul, puteti sa va informati. banii alocati de U. E. nu se gireaza unde vrem noi. sunt pentru aia sau cealalta. si in nici un caz pt casele parlamentarilor, pentru ca in trecut s-au furat f multi bani din asta, iar acum se fura si  mai mult. si se instiga poporul la violenta. ceea ce este ilegal. chiar azi primarul devei ii multumea celui care a impuscat azi noapte din masina aflata in mers toti cainii pe acre i-a vazut. azi cand copiii au plecat la scoala era plin de cadavre de caini impuscati pe strada si primarul multumeste si cere ajutorul si altora. AM AJUNS INTR-UN HAL FARA DE HAL. RUSINE ROMANIA!!!!!!!!!iar oamenii ca tine sustin toata porcaria asta. de aia de permite sa nu se mai respecte nici o lege. si ne vrem a fi o tara civilizata dar am ingrozit in 2 luni O LUME INTREAGA. mai uitati-va la TV pe posturi internationale sa vedeti cat se vorbeste despre barbaritatea cu care sunt omorati cainii in romania. RUSINE, ne am facut de rusine!

Musafir

#1440 Re:

2013-11-05 05:34

#231: -

Buna ziua!Si eu locuiesc cu dvs pe strada, si am sunat de nenumarate ori la ASPA.Nu ma las pana cand nu dispar toti cainii de pe strada.Deja o prima reusita exista.Prefer sa nu-mi dau numele deoarece exista vecini ( dupa cum stiti) cu care deja am intrat in conflict pentru acest subiect.Cu toate ca vecinii au curti de 2000-3000 de mp, insa prefera sa hraneasca cainii in strada,si sa ii suport si eu.Acum mai sunt 5 pe strada, 3 la rom silva, si 4 la parc.Va sugerez sa sunati si dvs la ASPA 021 9844, IN FIECARE ZI, pana cand ii ridica pe toti.Nu este normal sa nu pot folosii strada in 2013!!In schimb ne denumim zona rezidentiala exclusivista .......sau cel putin asa este numita zona noastra pe internet, cu case si terenuri la vanzare de milioane de euro.

Musafir

2013-11-08 10:26

Omul e mai presus decat un animal

Musafir

2013-11-10 11:39

O fosta victima...

Musafir

2013-11-19 14:05

M-am saturat de mizerie,sa merg cu frica pe strada,sa aud "vorbeste cu ei,se da la tine ca iti este frica si te simt",cind eu doar cind ii vad simt ca nu mai am grai ,imi tremura picioarele si simt ca mi se ridica tensiunea.Oare frica nu este ceva uman?

Musafir

2013-11-19 17:02

Vrem sa trăim civilizat. Cerem prea mult?
ANTIMAIDANEZ

#1445 Nici 10 zile, imediat !!!!

2013-11-26 14:14

#6: -

Re: 2 zile sint deja prea multe in conditiile in care avem sute de mii de maidanezi in Romania. Imediat !!!!

NU MAI VREM JAVRE PE STRADA !!!!!

Musafir

#1446 Gigel

2013-11-29 22:46

Era sa fiu mancat de caini astazi in fatza unui ONG pentru caini numit Vier Photen. Au un centru pe undeva la capatul Bulevardului Timisoara, langa ADP, si pe langa cainii care ii au in custi mai au si cativa caini lasati liber prin curtea lor, cu acces direct pe strada. Luati-i de pe strada fratilor! Eutanasiati-i pt ca aia e singura solutie. Nici prin cap nu va trece cum e sa fii in situatia de a fi mancat de caini.

Musafir

2013-12-09 15:36

Intre copii si caini nu se poate sa punem semnul egal.Oamenii au ajuns sa fie terorizati de caini.Iar marii iubitori de caini sant de fapt smecherii care stiu cum sa atraga bani pentru "binele" animalelor. Ce ar fi daca acesti bani ar fi canalizati spre copii orfani sau case de batrani???Stiti cat se aloca la hrana intr-o casa de copii? Intre 8,3 lei si 13 lei pentru un copil pe zi. Sa speram ca se va aplica legea eutanasierii maidanezilor cat mai curand.

Musafir

2013-12-10 07:39

Normal că susţin.
Oricum, mi se pare un termen prea lung.
În unele ţări civilizate sunt reglementate numai câteva zile.
Japonezu - Bucureşti, 10 dec. 2013
japonezu

#1449 maidanezii

2013-12-10 07:41

să fie eutanasiaţi într-un timp cât mai scurt.
Să scăpăm oraşul de aceste jigodii.
Să le luăm caşcavalul mămicilor ONG-iste şi scripcarilor şi curvelor care se cred Vedete.
Japonezu - Bucureşti, 10 dec. 2013

Musafir

2013-12-16 09:27

banii pentru caini mergeau tot la caini cu 2 picioare ,dar pot merge in spitale unde este si mai mare nevoie de ei