Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-16 21:51

Cu cat citesc mai multe "comentarii" fara noima "Nu eutanasiere", cu atat imi vine sa iau legea in maini si sa-mi fac singur dreptate!
Nu eutanasiere, ATUNCI CE?
M-am saturat de caini pe strazi, m-am saturat de ipocritii care iubesc doar cainii!

Gata! Maine cumpar otrava si le servesc dulailor de la mine din cartier. Sa nu aud vreun NU, ca ii ia dracu!
De 2 saptamani se miorlaie fara nici un scop. Cainii sunt tot pe strazi!
Pana aici le-a fost! Sa tina parastas la caini!
niciunu

#1277 Re:

2013-09-16 22:25

#1276: -

cu parere de rau... iubesc toate animalele, am iubit mereu cateii! Tin minte cand eram copil nu reusea mama sa ma conviga sa nu mai aduc zilnic cate unul in casa... dar acum s-a ajuns mult prea departe. Sa ajunga sa omoare oameni e mult prea mult!! Un catel maidanez la o scara de bloc e un lucru, dar 10 in haita intr-un colt de parc, sau intr-un gang sau o straduta mai retrasa e deja foarte periculos. Nu eutanasiere? Bun! Ce alt ceva exista? Castrare? deja ati dat-o-n bara cu asta! Sa-i strangeti in adaposturi? Deja e o fabula si treaba asta... toate tarile civilizate i-au eutanasiat.. nimeni nu se gandeste ca maidanezii oricum nu au un trai bun si oricum nu vor fi niciodata veseli sa vada un strain pe "teritoriul lor" care defapt e al nostru al oamenilor... pacat ca s-a ajuns la cazuri de deces din cauza maidanezilor, pentru ca ne bateam cu pumnul in piept ca suntem o tara civizilata..

Musafir

#1278 Re:

2013-09-16 22:45

Otrava nu e o solutie, gandeste-te macar la victimele colaterale, orice animal ar putea inghiti mancarea otravita. Un om a murit intr-un spital psihiatric pentru ca cineva pusese carnati otraviti  in curte, sau in preajma cladirii, nu retin. Se poate intampla orice.

Musafir

2013-09-17 07:33

Familia mea include si un caine pe care il iubim si de care avem grija, asa incat suntem iubitori de caini. Dar , ca orice animal de companie, necesita timp si atentie.
Consideram ca cine iubeste cainii comunitari poate sa ii ia acasa sa ii ingrijeasca si nu sa sprijine inmultirea lor fara numar . Noaptea nu putem dormi de latratul haitei de caini de la bloc, peste tot sunt excremente pentru ca nu are cine le strange si trebuie sa mergem cu un bat in mana afara sa plimbam cainele. Copilul nostru a fost muscat de un caine comunitar, atunci cand am mers printre blocuri, pe teritoriul lui.
In afara de aceste aspecte de cartier, aspectul unei capitale europene cu caini vagabonzi si excremente este total dezagreabil si nu ne va aduce mai multi turisti si nici o stima deosebita din partea vizitatorilor.

Musafir

#1282 Re:

2013-09-17 07:42

#1281: -

oricum nu mai vin strainii decat pana la jumatatea tarii , ceea disnpre vest.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-17 08:18

Musafir

#1284 Re: Re:

2013-09-17 10:03

#1283: - Re:

Orase fara maidanzei si fara iubitori de caini, asa ca tine! Vedeav-as la nebuni, unde va e locul!

AURICE
Musafir

2013-09-17 10:40

nu cred ca este om sa nu iubeasca animalele .. dar sunt prea multi .. si stau pe strazi dak ii iubiti asa mult de ce nu le oferiti un cami .. ce viata e aia ce o duc ei pe strazi...nu vreti sa fie eutanasiati fiti responsabili si aveti grija de el ...si grija incepe cu un camin mancare dresaj ..iar daca nu sunteti capabili taceti din gura mancavar caini pe voi ...

AURICE

#1286 FARA CAINI PE STRAZI

2013-09-17 10:50

APP... IN CE TARA VEDETI VOI ANIMALE FARA STAPAN PE STRAZI ...UNDE SAU MAI INTAMPLAT ACCIDENTE CU MAIDANEZI IN EUROPA..? NUMA IN ROMANIA DIN CAUZA OAMENILOR CARE NU GANDESC SI NU LASA AUTORITATILE SA ISI FACA TREABA ... VOI MERITATI EUTANASIATI OAMENI FARA CREIER VRETI O TARA DE MAIDANEZI SA FIM SI LA CAPITOLU ASTA DE RASU LUMI . NU DOAR IN BUCURESTI SA CULEAGA JAVRELE IN TOATA TARA SI DACA TREBUIE PLATIM LA PRIMARI SA CURETE CAINI FARA STAPAN UNI DIN VOI NU SUNTETI IN STARE DE VOI ...SA NU MAI VB DE UN CAINE DE AIA VA CONVINE SITUATIA ..

Musafir

2013-09-17 11:10

Toti cainii care nu au stapan si sunt bolnavi,batrini si care in termen de 30 de zile nu-si gasesc stapan trebuie ucisi acolo unde nu au loc in adapost si nu pot fi hraniti

2013-09-17 12:34

Musafir

2013-09-17 12:38

http://www.hotnews.ro/stiri-maidanez_in_bucuresti-15589758-infografic-povestea-maidanezului-din-bucuresti.htm

Sterilizare mascul - 90 RON/caine
Sterilizare femela - 120 RON/caine
Eutanasiere - 94 RON pe caine
Cazare/luna - 150 RON/caine

Nu mai e nici o dilema: cainii neadoptati trebuiesc eutanasiati!

2013-09-17 12:42

Musafir

#1291 Re: Re:

2013-09-17 12:57

#1290: - Re:

Dilema e a iubitorilor de caini, care pana acum avansau minciuni, cum ca eutanasierea costa 300 de Euro si ca e mai ieftin sa-i pastram in adaposturi. "Nu eutanasierii", "vai, cum sa facem genocid" bla bla bla

Dar acum ai inteles, da? Nu mai e nici o dilema. CAINII NEADOPTATI VOR FI EUTANASIATI!

2013-09-17 14:33

Musafir

#1293 Re: Re: Re: Re:

2013-09-17 14:57

#1292: - Re: Re: Re:

Fa petitie pt ei atunci! Aici discutam despre soarta maidanezilor neadoptati!

P.S.: Nu ne mai deranja, te rog, daca nu asculti ce avem de spus!

Iulia

#1294 Pentru 17.330 de umanisti

2013-09-17 15:18

Propun ca fiecare din acesti sustinatori patrioti sa isi ia copilul de manuta si sa procedeze la eutanasierea unui caine (cu ce-i pica la indemana: otrava, ranga, cazma si alte unelte specifice folosite de obicei la ''eutanasiere'' de 24 de ani incoace). Apoi sa-i explice copilului ca de acum incolo va fi in siguranta pe strazile frumoasei noastre tari. In acest fel banii vor fi redirectionati (CU SIGURANTA) in azile si orfelinate (ca vorba aceea, suntem umanisti, nu?!).

2013-09-17 16:52

2013-09-17 18:02

Musafir

#1297 Re:

2013-09-18 07:04

#1289: -

Cazare pe luna , 150 lei ? Unde, la adapost? Dvoastra credeti ca se cheltuie la un adapost cu mancarea, apa, curentul, medicamente  si personalul 150 lei pe luna pe un caine?

Musafir

#1298 Re: Re:

2013-09-18 09:11

#1297: - Re:

Alocatia unui copil este de 42 de lei, in  timp ce pt un maidanez costurile depasesc 300 de lei.

Cand alocatia unui copil va fi mai mare decat cea a unui caine, mai discutam. Pana atunci, ramane cum am stabilit: Cainii neadoptati vor fi eutanasiati!

Musafir

#1299 Re: Re: Re:

2013-09-18 10:12

#1298: - Re: Re:

Tu stabilesti asta?

Alocatia copilului singur este de 42 lei? Cel care nu are parinti? Sincer intreb si eu asa. Parintii  cand au hotarat ca vor copil  si-au asumat raspunderea ca au bani sa-l   si creasca  normal. Nu te contrazic." Ai hotarat" ca vor fi eutanasiati, f bine, decat chinuiti in diferite moduri pe strazi mai bine asa. Tu esti autorul petitiei?

Musafir

#1300 Re:

2013-09-18 10:28

hooo, agresivule..