Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

2013-09-09 18:45

spatiul public este al oamenilor,cum si cainii apartin oamenilor atunci sa-i tinem in casa si sa-i
respectam pe ceilalti oameni de langa noi.nu putem spune ca iubim animalele pentru care suntem stapani, daca nu ne respectam semenii care ne sunt egali.

Musafir

2013-09-09 19:38

VEDETI CUM AU REZOLVAT PROBLEMA TARILE DIN AFARA:
SURPRIZA , SI ACOLO SE EUTANASIAZA CAINII, SI NU MAI ZICE NIMENI NIMIC.

http://www.fao.org/fileadmin/user_upload/animalwelfare/WSPA_RSPCA%20International%20stray%20control%20practices%20in%20Europe%202006_2007.pdf

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-09 19:52

Musafir

2013-09-09 20:40

sa fie amendati cei care arunca cainii in strada, atat de mult incit sa le fie frica sa o mai faca. ei sunt adevaratii criminali

Musafir

2013-09-09 20:46

Criminali sunt si aia care se opun eutanasierii de 20 de ani!
De raul lor nu ajungem nicaieri!

Musafir

2013-09-09 20:51

Cred ca iubitorii astia de caini sunt cei care deverseaza pui la margine de oras, pt ca sunt milosi. Iar acum ca se apropie funia de par, tot ei sar in sus ca vai, nu-i omorati. In gandul lor: "eu i-am salvat, i-am lasat sa traiasca"
Deci sunt aceeasi categorie.

Musafir

#1182 Re:

2013-09-09 21:50

#1181: -

AS FI CURIOASA DACA ACESTI "IUBITORI DE CAINI" DAU CARNE DE MANCARE LA CAIINII LOR, SAU NUMAI LEGUME SI FRUCTE .

Musafir

2013-09-09 22:00

toti maidanezii sunt un pericol fie ei blinzi sau nu ,asa ca daca in 30 de zile nu sunt adoptati trebuiesc de urgenta stransi de pe strazi in orice mod ,eutanasiati sau nu trebuiesc sa dispara
gabriela grigorescu

#1184 petitia de pe facebook nu mai exista?

2013-09-10 02:18

am vrut sa semnez si eu petitia si nu mai este! va rog sa faceti alta.
parerea mea este sa ii castrati si sa ii exportati in vestul europei!
sa ii primeasca cei de acolo cadou ca sa inceteze sa ne urasca si sa ne umileasca!
de exemplu aceasta persoana: https://www.facebook.com/marie.torstensson.35
pretinde ca are 4 maidanezi romanesti si sunt niste animale extraordinar de bune!

Musafir

2013-09-10 06:34

Iubesc copiii. Iubesc câinii. Vreau sa trăiesc într-un oraș civilizat.

Musafir

2013-09-10 08:16

apreciez,
trebuie sa luam pozitie pt apararea si siguranta vietii,
a nu uita si de "ucigasii cu doua picioare",care urca la volan bauti si drogati si omoara tot ce le iese in cale !

Musafir

2013-09-10 09:19

Nu-i vreau morti doar scosi de pe strazi - asigurarea unui oras sigur fara stresul cainilor iesiti de unde nu te astepti.
daca nu e alta solutie atunci da- euthanasia. Nu e normal sa investim mai mult in caini decat in oameni.

Musafir

2013-09-10 09:37

s[per din toata inima ca sangele copilului martir Ionut sa nu se reverse peste capetele tuturor romanilor.Dumnezeu va pedepsi pe cei ce dau copiii la caini

Musafir

2013-09-10 10:13

Ar trebui sa se aplice cât mai rapid eutanasierea câinilor!

Musafir

2013-09-10 10:20

Faceti presiuni asupra autoritatilor sa se promoveze o lege clara pentru protectia oamenilor impotriva cainilor vagabonzi, sa se numeasca "Legea lui Ionut" !!!

Musafir

2013-09-10 11:15

Buna ziua,
Vreau sa dispara caini dupa strazi.Si fetita mea a fost muscata de un caine chiar de fund in timp ce alerga catre mine.
Au trecut de atunci 8 ani dar a ramas cu acesta teama pentru caini.

Musafir

2013-09-10 11:19

Nu sunt adeptul unui genocid asupra cainilor maidanezi, dar nici al terorii produse de caini fara stapan si care din diverse motive, ramasi in libertate printre oameni, sunt manti de instincte de ucigasi si omoara oameni nevinovati. Locul cainilor nu este pe strada, printre oameni ci in gospodariile oamenilor unde servesc pentru companie sau paza. In rest ei, lipsiti de un stapan, au exact acelasi statut ca si oamenii care dorm in canale, cersesc, jefuiesc sau provoaca alte fapte antisociale. De vina in acest caz sunt in primul rand oamenii, care abandoneaza caini sau care ii hranesc si ii stimuleaza sa se inmulteasca in spatiul public. In final eu cred ca pentru a evita astfel de tragedii in viitor, estye necesara eutanasierea cainilor liberi in spatiul public si care din diverse motive nu au un adapost sau un stapan. Sunt prea multi si daca nu facem ceva vor fi si mai multi si va fi si mai greu sa fie tinuti sub control. In nici o tara europeana civilizata, fie din vest sau din est nu vezi atatia caini fara stapan, liberi in spatiul public si mai ales extrem de agresivi.

Musafir

2013-09-10 12:08

sunt mama a doi copii si nu vreau ca ei sa ajunga hrana unor animale, mai ales ca si orasul nostru este plin de caini maidanezi si nimeni nu ia nici o masura

Musafir

#1194 Afacerea vagabonzilor

2013-09-10 12:48

Ne-am agitat cateva zile, crezand ca suntem tabere diferite: unii care vor un trai civilizat si iubitorii de caini.
Nimic mai fals! Iubitorii de caini sunt de fapt slugile unor iubitorii de bani: Oprescu si Co.!

Planul de afaceri este urmatorul:
Dog Town construit pe terenul primariei.
Banii vin din afara prin ONG-uri speical infiintate - bani ce nu trebuie justificati.
Bani de la buget pt "gestionarea" cainilor fara stapan.
Cainii se inmultesc, deci materie prima este!
Asta-i planul de afaceri pe urmatoarele decenii!

Oprescu si afacerea de familie n-au nici un interes sa stopeze fenomenul haitelor de caini prin eutanasiere! Cine-i tampit sa bage 100 000 EURO fara sa scoata profit!
Cum sa aplice legea si sa omoare gaina cainii cu oua de aur?
Au platit latrai sa agite spiritele cu injurii si amenintari pe forum si nu numai (vezi tatal lui Ionut, vei cazul Nadine).
Au o poezie de recitat si atat! De aia n-au fost in stare sa vina cu argumente logice.

Iubitorii de animale au semnat petitia pt eutanasiere, in partea cealalta sunt latraii lui Oprescu! Iar acum Oprescu treneaza situatia cu referendumuri, consultari populare, proiecte pt gestionarea cainilor in bucuresti, orice numai pt a nu aplica legea!

Oprescu nu poate fi arbitru. Demisia!

Musafir

2013-09-10 14:35

Si eu doresc eutanasierea cainilor fara stapan ! Dar ..., DE CE 30 DE ZILE ? DACA CEI DIN FRANTA, BELGIA, IRLANDA ...etc. AU TERMENE MAI SCURTE, NOI DE CE 30 DE ZILE ? SUNTEM MAI BOGATI CA EI? Trebuie scurtat acest termen! Cu banii economisiti putem face curatenie in toate orasele .
Ecaterina Florea

Musafir

2013-09-10 16:11

Trebuie sa cerem eliminarea din textul legii a prelungirii termenului dupa cele 14 zile "in limita fondurilor discponiile". Fonduri disponibile vor fi mereu, ca doar edilii fac bugetul!
Aia e portita prin care banii NOSTRI vor fi bagati in buzunare.
Trebuiesc opriti sa ne mai jefuiasca!
anonim

#1197 maidanezi

2013-09-10 17:29

Nu e vina cainilor ca le ia guvernul mancarea de la gura normal ca-s agresivi .Sterilizatii. Cum ar fi daca cineva superior dv v-ar omori ca ati batut pe cineva ?????????

Musafir

#1198 Re: maidanezi

2013-09-10 18:11

#1197: anonim - maidanezi 

Sterilizati-i voi, ca voi ii iubiti! Nu vrem sa crestem caini pe banii statului! Mai bine ajutam copiii sarmani!

Musafir

2013-09-10 19:45

in primul rand trebuie sa o luam de la zero iar apoi nu au decat sa raspunda cei care nu isi fac traba.Nu mi se pare corect sa mergi cu copilul in lesa in parc,cu inima stransa de frica pentru ca in tara asta legea este de partea cainilor,a puscariasilor si a ursilor iar noi trebuie doar sa ne temem de ei.cei care nu mai pot de dragul javrelor sa le tina in casa.Eu am trei caini in curte ,ii ingrijesc ii iubesc dar mi-e frica de cei de pe strada.

Musafir

2013-09-10 21:19

Civilizatie

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook