Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Musafir

#1001 Re:

2013-09-06 12:55

#16: -

Un biet catel maidanez s-a hranit cu un copil rau si periculos de 4 ani. Cu cine propuneti sa-l mai ospatam!!??

Musafir

#1002 Re: Re:

2013-09-06 12:56

#1001: - Re:

Eu zic sa-l dam pe Oprescu la caini, si pe restul primarilor din Bucuresti care nu cunosc legea!

Sa le facem cunostinta cu legea junglei, care domina in Bucurestiul condus de ei!

Musafir

2013-09-06 13:00

M-am săturat sa simt că traiesc în salbăticie, și nu într-un oraș civilizat!

Musafir

2013-09-06 13:07

cainele fara stapan reprezinta un pericol atat pentru societate cat si pentru el insusi.pentru societate e usor de inteles,pentru el insusi:e si el chinuit,lipsit de afectiune si e predispus la accidente si violente.deci nu i o afacere lasarea lui nespuravegheat din nici un punct de vedere,asa ca sunt de parere ca ori ar trebui adoptati in cel mai scurt timp,ori eutanasiati.....si asa s ar termina cu chinul si pentru oameni si pentru caini.parerea mea.....

Musafir

2013-09-06 13:10

Sustin eutanasierea animalelor(nu doar a cainilor) vagaboande.

Musafir

2013-09-06 13:28

De acord,daca nu au stapan,eutanasiati sa fie.

guest2

#1007 Re: SOLUTIEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!

2013-09-06 13:29

#974: X - SOLUTIEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!

Solutii exista, numai ca fiecare trebuie sa faca ceva! Cei care cresc caini in fata blocului ar putea sa le faca tarc si custi!

Cei care sunt muscati ar trebui sa anunte autoritatile ca acei caini sa nu mai stea liberi pe strada!

De asemenea, am putea sa cautam stapani ptr cainii sterilizati la sate. Cainii agresivi pot fi donati la stane de exemplu!

Din pacate majoritatea oamenilor in loc sa faca ei ceva, asteapta sa faca autoritatile. Autoritatile nu vor face nimic. Vor ca atentia oamenilor sa nu se mai focuseze pe Rosia Montana, de aceea este scandalul asta acum.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-06 13:30

guest2

#1009 Re:

2013-09-06 13:31

#1005: -

Da? Daca nu ar exista pisici ne-ar manca sobolanii. Acestia se inmnultesc foarte repede.

Musafir

2013-09-06 13:40

Iubesti cainii ?! IN CURTE NU PE STRADA !! CAINII MAIDANEZI NU SUNT ANIMALE DE COMPANIE!!!!

Musafir

#1011 Re: Re: Re: Oaie fara minte

2013-09-06 13:40

#1008: Cetateanul Turmentat - Re: Re: Oaie fara minte

Comparatiile astea intre oameni si animale nu-si au rostul.

Animalele umbla libere in salbaticie, iar oamenii umbla liber in orase!

Invoci civilizatia, dar nu stii ce-i aia! In orasele civilizate nu prinzi picior de animal lasat de capul lui!

Daca iubesti cainii, adopti unul si il iei acasa!

Daca iubesti animalele, esti vegetarian! Esti?

Vii pe-aici sa latri un pic, pe urma mergi sa papi un hamburgher sau o saorma!

Musafir

2013-09-06 13:41

Nu sunt de acord cu amanarea acestei decizii pana in februarie 2014. Actiunea trebuia inceputa imediat si repetata pana la rezolvareai ei in totalitate.
Cine spune ca un caine este prietenul omului sa il ia acasa, ca doar nu si-ar lasa prietenul sa golaneasca pe stada.
Cetateanul Turmentat

#1013 Re: Re: No comment

2013-09-06 13:44

#982: - Re: No comment

Daca chiar vrei sa dai un citat, macar fa bine si cauta-l inainte. Ca sa te asiguri ca il postezi corect. Desteptule :).

"Prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul" - Asta e ce cautai cred.

Ce legatura are vegetarianismul cu intelectul redus? Daca tu imi arati articol sau studiu care arata ca vegetarienii sunt mai prosti ca restul lumii(si care sa fie acceptat, nu o balarie scrisa de un obscur) pe bune ca imi retrag cuvintele spuse pana acum :)).

Si eu pot spune ca am salvat mai multi maidanezi(caini si pisici) si am facut toate cele spuse de tine(si le-as mai face oricand ca sa ii apar de oameni ca voi), tu poti spune asta? Tu ai facut vreodata ceva, pentru cineva, care sa nu imiplice un castig propriu? Sau iara vorbiti voi, expertii in animale, care habar nu aveti ce inseamna si ce implica detinerea unuia. Care habar nu aveti de cata afectiune e capabila fiinta aia doar pentru ca o bagi inseamna si ii dai atentie si dragoste.

Toata lumea sare in cur pentru un copil de 4 ani....Dumnezeu sa-l ierte in pace, a fost o intamplare nefericita, si cainii respectivi agresivi probabil ca vor fi eutanasiati...dar restul ce vina au? Cati copii de 4 ani frumosi si adorabili nu au murit la mana semenilor vostrii? De cate ori v-ati rasculat atunci? Unde va era marinimia atunci?

Ii faceti pe altii ipocriti pe-aici, dar cei mai ipocriti sunteti voi insiva, pentru ca daca situatia ar fi implicat o crima facuta de un om, cu totii ati fi tacut, ati fi spus rugaciuni acasa in liniste si cam atat. Rusine sa va fie! Ca stiti sa aveti voce cand acuzatul nu se poate apara, dar cand si ala are voce sunteti o natiune de muti.

Musafir

2013-09-06 13:44

Sa terminam odata cu fariseismul tuturor politicienilor post-decembristi !
Sa aratam ca suntem o forta de care trebuie sa se tina seama !
Sa continuam lupta pentru inlocuirea tuturor politicienilor hoti si smecheri (gen "ma Doamna") care s-au perindat prin fruntea "bucatelor" atata amar de ani doar ca sa se imbogateasca si apoi sa ne sfideze !
Sa-i intrebam de unde atatea averi cu care se lauda si cu care se afiseaza ostentativ,ca si cum ne-ar face in necaz si ne-ar arata ca sunt smecheri si noi prosti !

Ati vazut ca nu cunosc legile ? Ei au alte treburi...

Nu au citit cum a rezolvat un primar cu carte din Tulcea-Romania problema cainilor maidanezi ! Simplu,conform legii din 2002.

A avut multe procese cu ONG-urile "Cutzu-Cutzu" pe care le-a castigat !

Musafir

#1015 Re: Re: Re: Oaie fara minte

2013-09-06 13:54

#1008: Cetateanul Turmentat - Re: Re: Oaie fara lizat?minte

pai si ce sa facem cu restul, sa zicem 63994 jivine blande??????????????? sa le lasam sa umble in libertate printre noi? asa e civilizat? si de ce mereu compari cu oamenii? CAINII NU SUNT OAMENI!!!!

Musafir

2013-09-06 13:57

Tulcea si Bucurestiul nu sunt in aceiasi tara si traiesc dupa aceleasi legi?
Cum de primarul din Tulcea a curatat perfect legal orasul de caini si Oprescu nu poate. Daca nu stie legile, sa lase locul altuia care le stie si vrea sa le aplice.
Da; sunt de acord cu euranasierea cainilor maidanezi si mai repede, nu dupa 30 de zile.
Cetateanul Turmentat

#1017 Re: Re: Re: Oaie fara minte

2013-09-06 13:58

#601: gata - Re: Re: Oaie fara minte

Serios? Doar asta am facut? Sa aduc injurii si jigniri? Sau poate am incercat sa expun o idee pe care nu ati inteles-o, pentru ca nu sunteti in stare sau pentru ca nu vreti. Ai citit macar ceva din ce am scris sau si tu te-ai poticnit in loc la prima greseala de tastat si ai spus:" Asta e un lucru bun de care sa ma leg si scap si de citit cu ocazia asta".

Esti ofensat sau ofensata ca te fac oaie fara minte? Vrei sa te fac geniu pentru ca ai intrat pe o petitie si ai fost in stare sa scoti: "Moarte Cainilor!!"...."Sa scapam de Maidanezi!", etc?

Ai stat vreun minut sa analizezi situatia? Ai stat vreun minut sa te gandesti a cui e vina cu adevarat? Pentru ca un caine, (care apropo, e o fiinta fara ratiune) a facut ceva rau pentru care probabil va fi omorat, inseamna ca o specie intreaga trebuie sa moara? Daca tu ai comite o crima, ar trebui sa-ti bagam toata familia la parnaie? Sau tot neamul? Te-ai gandit vreo secunda cine are de castigat din schema asta? Ti-ai pus vreodata intrebarea, daca tu omori cainii aia, cati bani intra in buzunarul statului si ai conducatorilor? Bani care trebuiau folositi pentru sterilizare si adaposturi?

Sunteti oameni si se presupune ca ganditi, cine e devina aici? Cainele sau omul? Cainele e un animal, omul are inteligenta, unde era inteligenta aia cand si-a lasat copilul nesupravegheat sa colinde pe proprietati private?

Dumnezeu sa-l aibe-n grija pe copilul ala ca e nevinovat, dar cainele ala nu a ucis din ura, si pentru asta va fi eutanasiat, dar restul de caini care nici macar nu stiu ce inseamna sa musti ce au facut? Cu ce i-au gresit copilului ala?

Voi ce faceti aici e razbunare, din ura, nu e justitie pentru un copil. Asa ca nu va mai miniti ca faceti un bine. Faceti ceva pentru a va satisface pe voi insiva, nu pentru amaratul ala.

Musafir

2013-09-06 13:58

Iubesc ciini si eu am dar ii tin in curte ,cei ce nu inteleg ca ,un ciine lasat liber e un pericol ar trebui si ei eutanasiati

Musafir

#1019 Re: Re: Re: No comment

2013-09-06 14:01

#1013: Cetateanul Turmentat - Re: Re: No comment

Eu nu pretind ca iubesc animalele, asa cum fac altii!

"Toata lumea sare in cur pentru un copil de 4 ani" ??? Nemernicule! Sa fi fost copilul tau, dar ia sa fi fost tu la 4 ani!

Tie nu ti-e clar: poti oricand sa salvezi un caine. Mergi acum si adopta unul macar! Daca toti iubitorii de caini ar adopta un maidanez pe bune (nu doar pe hartie), n-am mai avea problema asta, intelegi?

"restul ce vina au?" Mergi si intreaba-i pe francezi, pe americani ce vina au cainii pe care ii eutanasiaza.

http://adevarul.ro/news/societate/solutiaamericana-problema-cainilor-vagabonzi-1_522968a2c7b855ff564feb0c/index.html

Musafir

2013-09-06 14:03

Sa terminam o data pentru todeauna cu cainii maidanezi,cei vinovati de neaplicarea legii sa fie trasi la raspundere si sa restituie sumele de bani furati de la buget .Chipurile cheltuim 600 lei cu un caine si nu avem bani pentru medicamente in spitale.Oare cat vom mai suporta?
Cetateanul Turmentat

#1021 Re: Re: Re: Re: Oaie fara minte

2013-09-06 14:05

#1015: - Re: Re: Re: Oaie fara minte

Sa nu-si mai bage statul bani in cur si in case/piscine/curve si sa ii sterilizeze asa cum trebuiau sa fac. Sa faca adaposturi inafara oraselor si sa ii duca acolo sa fie ingrijiti. Nu cainii sunt devina, statul isi baga bani in buzunare si minte ca i-a sterilizat. Sa subventioneze adaposturile pentru a avea mai mult spatiu si in primul rand, sa amendeze pe oricine care isi arunca cainele/pisica pe strada ca nu mai are timp de el.

Sa se tina o evidenta a animalelor de companie si sa nu se mai permita abandonul. Crezi ca daca ii omori pe toti rezolvi ceva? O sa vina iara oamenii buni care o sa-si imperecheze odraslele si sa arunce puii in strada. Nu cainele e de vina, omul e, pentru ca e dobitoc. Oamenii sunt mai rai ca bestiile de care se tem atat de tare. Intreaba-ti compatriotii de pe aceasta petitie, sigur sunt cateva suflete bune, iubitoare de animale, care au aruncat pui in strada si i-au lasat acolo ca apoi sa vina sa se planga aici.

Musafir

#1022 Re: Re: Re: No comment

2013-09-06 14:06

#1013: Cetateanul Turmentat - Re: Re: No comment

NR 1- omul, el asa ca si animal, e OMNIVOR, adicatele mananca de toate... vegetarienii au carente mari care in timp ii afecteaza fizic si intelectual(vegetarienii, nu ipocritii ca voi care sunt vegetarieni pt ca e la moda  )

NR 2-"toata lumea sare in cur pentru un copil de 4 ani...." esti complet dus... , tu chiar aperi fiarele alea, meriti,si sper sa ti se intample si tie, ce a patit baietelul ala

NR 3 - nu ne rasculam din marinimie(?!), dar se pare ca tu nu prea intelegi despre ce e vorba.

deci propun sa te strangi tu si prietenasii tai iubitori de animale sa-i strangeti si sa faceti ce vreti cu ei, nu ma intereseaza daca sunt vii sau nu, doar sa nu-i mai vad pe strada...atat, io ,si nimeni de pe aici, nu cred ca-i vrem morti, doar sa nu mai coabitam cu ei, si singura solutie, pt ca suntem prea saraci , e sa-i eutanasiem

Spor la salvat!

Musafir

#1023 Re: Re:

2013-09-06 14:10

#992: Cetateanul Turmentat - Re:

Minti cu nerusinare!

Iti imaginezi ca mancarea e singura cheltuiala cu un caine! Pentru "iubitori" ca tine, beninteles: tot ce faci e sa versi niste laturi in fata blocului si numesti asta avut grija de un caine!

Nu ai nici un caine in grija! Ai fi stiut ca trebuiesc deparazitati, vaccinati, spalati.

Daca ii tii in adapost ai toate cheltuielile de cazare, iluminat, personal medical, personal auxiliar, fara sa punem la socoteala terenul!

Te rog sa mergi ACUM si sa adopti un caine! Inainte sa mai faci vreun comentariu pe aici! Ori semenezi petitia asta, ori mars!

Cetateanul Turmentat

#1024 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu

2013-09-06 14:11

#636: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este

Mama stie ce fac si e mandra de mine, doamna ma-ta e mandra de ce ai ajuns? Ma intreb eu oare daca pe vremea cand erai mic/mica s-a gandit: " Fiul/Fica mea o sa creasca mare si o sa ajunga un/o anonima, un musafir care poasteaza pe petitii de macelarit zeci de mii de animale, in timp ce insulta pe altii pentru ca mai mult nu il/o va duce capul. Ce mandra voi fi"

Cu stima

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-06 14:23

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...

Facebook