Salvati natia romana

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati natia romana

MARIA

#1 nu sunt sigura care este natia mea. sincer.

2013-04-14 22:33

MI-A PLACUT ARTICOLUL. DAR CE SA SEMNEZ? CA SA CE? DEFAPT CARE ESTE OBIECTUL PETITIEI?
stiti ce am observat in serialele istorice coreene? ca foplosesc tricolorul (rosu, galbe si albastru) : panglici , steaguri, draperii etc. sa fie intamplator? sa aibe vreo legatura cu hotii si talharii unguri din nordul coreei?
io nu stiu ce au cu utonomia asta.
ei fac eforturi mari de conservare a natiei lor. si-au infiintat scoli si universitati. noi de ce nu facem asta in diaspora? adevaru este ca natia romana ii natie de tigani. eu nu cred ca sunt romanca. sincer. probabil ca daca as studia genealogia familiei mele as descoperi ca nu am nimic de a face cu hotii, mincinosii si tiganii romani. romanii is natie de tigani. stiu sigur ca nu ma trag din natia romana care ii natie tiganeasca.
sau.
mai exista o varianta. si anume aceea in care romanii sunt ocupati deja de tigani. cand scriu tigani nu ma refer la etnia roma ci la hotie, inselatorie furt ca trasaturi caracteriale. romanii nu au fost nici hoti, nici mincinosi nici talhari. eu cred totusi ca sunt romanca get beget si mai cred ca romania este demult ocupata de tigani. demult. de ce autoritatile nu au reactionat cand simbolul lui iancu a fost ars? simplu pentru ca autoritatile sunt tigani. !!!!!!!!!!!!!!!!
da. acuma cred ca imi este foarte clar ca sunt romanca si ca romania a fost si este ocupata si condusa de TIGANI!.

 

acuma imi vne in minte imaginea lui stefan cel mare care ardea ogoarele din calea turcilor infometandu-se. riscau sa moara iinsa stiau ca mai repede vor muri turcii osteniti de pe drum numai ca sa-si apere ceea ce era al lor. si imi vine acum in minte arthur de la ceptura care a preferat sa-si darame casa decat sa o imparta cu unchiul sau plecat la bucuresti. toata lumea spune ca este nebun. dar imi vine in minte si cei care se judeca in instanta pentru un metru de pamant de zeci de ani. de ce? pentru ca si in justitie sunt tot tigani. cred ca toate functiile in stat sunt ocupate de tigani.

ungurii si tiganii deja au autonomie demult in romania. ungurii si taganii conduc romania.