DEMISIA PRESEDINTELUI TRAIAN BASESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DEMISIA PRESEDINTELUI TRAIAN BASESCU

cocostarc

#1 demisia Basescu

2012-06-21 00:44

Cine esti tu, sa ceri demisia presedintelui ales prin vot de populatia tarii ? Presedintele Basescu a fost ales pt. un mandat , nu te trezesti tu un neica nimeni sa initiezi o petitie in acest sens. Tu il vrei pe Antonescu fara vot ? Tu stii ca intr-o tara democratica sunt niste legi ? Ori n-ai auzit de asa ceva ? Mai asteapta ca tot degeaba, n-o sa-l voteze lumea pe Antonescu , ca n-are niciun merit.
Anonim

#2

2012-06-21 01:13

Marsh ma! La puscarie cu infractorii!

Musafir

#3 ANONIM

2012-06-21 12:35

SUNT O PERSOANA CARE A SUFERIT ,VOTANDU-L TOTII PROSTI PE BASESCU,TOTII INCULTII SI ANALFABETI ,PROBABIL ESTI DE LA PNL,SAU OI FII ELENA UDREA.

Musafir

#4

2012-06-21 13:21

Poate vrem pe cineva care respecta intelectuali,care respecta doctori,politisti,militari,pompieri,asistenti medicali,profesori,care sunt pe bune ,nu genul pnl,in care unul intra in clasa si are expresii ''e persoane multe proaste'' dar el are titularizare luata cu brio,psihologii trebuie sa fie respectati,cati functioneaza in scoli sau in
gradinite,poate vrem salarii normale,poate vrem conditii normale,poate vrem locuri de munca ,nu sa stam in soamaj ,nu sa muncim iar patronul sa nu ne plateasca.

Musafir

#5

2012-06-21 13:26

da ,aveti dreptate.

Musafir

#6

2012-06-21 17:08

asa e
DORU

#7 HAI SA NE-MPUSCAM!!!!

2012-06-21 20:36

DEOCAM DATA, E SINGURUL DIN 3 CARE SI-A ASUMAT O GROAZA DE RASPUNDERI .ILIESCU A CHEMAT MINERII SA-LAJUTE SA SCAPE DE INTELECTUALI, CONSTANTINESCU, S-A RECUNOSCUT INVINS DE SECURISTI, DAR BASESCU A RENUNTAT LA IMUNITATE.DECE NU L-ATI ARS ATUNCI?DECE NU L-ATI ARS LA REFERENDUM? SI NICI ACUM N-O SA-L ARDETI CA UITE VA ARDE EL PE VOI PINA UNA ALTA-SI BINE VA FACE JIGODIILOR!!!
Vladimir

#8

2012-06-21 22:08

Am simtit ca sant aparat de un presedinte puternic in fata unei opozitii nenatural unite cu pronuntate izuri antinationale.Nu poti ignora opinia a 5 milioane de romani si sa o topesti prin manipulare.Posturi de radio si TV,deservite de excelenti reporteri care joaca insa la un ordin de inducere in mase a ideii ca presedintele este un pericol ,conduita fiind a domnului Voiculescu care are toate calitatile unui mare afacerist (sau mai bine zis - smecher )dar nu si pe cea de ideal national (se limiteaza la interesul personal sau de grup ales in mai multe partide si nu numai ales ci si platit).Stalpul tarii,PRESEDINTELE BASESCU trebuie aparat tocmai pentru a ne apara si noi .Romania nu mai trebuie sa ia drumul anilor de practica stalinista ,drum pe care acum santem in pericol sa fim condusi de un guvern condus din umbra de un imatur cu instabilitate si sperjur politic.
Basescu

#9 Re: ANONIM

2012-06-21 22:54

#3: - ANONIM

mare bou esti;;;) Basescu e cel mai bun presedinte,pana in momentul de fata nici un Crin sau ponta nu au gabaritul lui Basescu,prefer  sa votez Basescu decat toti embryoni care fac doar telenovele si se zbat ptr putere nu ptr Romani,voii vedeti ca pana acum PNL si PSD singurul lucru care il fac e sa-l atace pe basescu ca niste hiene flamande,ai doare in cort de Romani interesul lor e PUTEREA


Musafir

#10 ANONIM

2012-06-22 23:58

ma ,nene atunci sa muncesti tu cu basescu ca doar voi doi o sa ramaneti in tara si cu rromi ,bineinteles,dar cred ca nici rromi nu il mai voteaza pe basescu,iar pe base nu il mai vrea nimeni pentru ca este antipopor,a facut multe gafe politice care sunt de neiertat,asa cred ca altu; e "BOU".,asta e o practica antipopor ce face base cu noi,5 mil de romani l-au votat pe base,pe naiba,poate prin voturi furate,bucurestiul nu a votat cu base ,doar 3 prosti si restul din partidul p....

Musafir

#11

2012-06-22 23:59

da,asa e ,jos basescu.

Musafir

#12

2012-06-23 00:07

de ce sa mai impusc ma,fac banii dar nu in tara mea ma duc in alta pentru ca in asta altul trage ciolanul gros nu ,eu l-a, votat pe base in strainate ,in ninciun caz,de ce face ma bine ca manjeste tara,de asta face bine ,in loc sa atraga oomeni sa vina sa investesc la noi pentru ca este o tara foarte frumoasa si luxoasa cu tot ce are,asta fugareste toti investitori,de ce in perioada de criza nu v-ati vadut masinile luxoase si circulati cu bicicleta,nu in niciun caz niciunul nu a facut gestul asta ,in polonia pentru ca tineretul sa o duca bine guvernul a facut sacrifici mari ,voua v-a placut de Elena Udrea cu rochia de 20,000 de euro si noua sa ne spuna sa macam mai putin,il felicit pe Tariceanu cand spunea despre ca Base e un n////m///e/..

Musafir

#13 ANONIM

2012-06-23 00:07

brv
cristina

#14 demisia lui Traian Basescu

2012-06-23 14:01

Imi doresc din tot sufletul sa isi dea demisia pentru a scapa tara de aceasta ciuma,nici nu pot sa exprim toate jignirile care i se cuvin pentru tot raul pe care l-a facut acestei tari.De aceea il rog sa-si analizeze tot comportamentul din ultimii opt ani si sa faca bine sa plece inclusiv cu cei care l-au votat ,eventual intr-o alta tara asa cum ne-a sugerat el.Pentru ca daca stai si privesti in jur nu vad nimic facut de el de care sa ma bucur decit numai vrajba,rautate,tristete si saracie.Asa ca ma rog din tot sufletul sa ajung ziua in care el nu va mai fi presedintele tarii.

Musafir

#15

2012-06-23 17:44

F BINE,RUSINE SA-I FIE LUI BASE CU CONVENTIA LUI CIVILA SI SA SI-O BAGE IN FUND,AUZI UNUL CU MIN PE EC SA PLATEASCA 200 RON IMPOZIT,

Musafir

#16

2012-06-23 17:45

si ala cu miliarde este scutit de impozit.

Musafir

#17

2012-06-23 17:45

suntem mai multi ma,nu doar unul.

Musafir

#18

2012-06-23 17:46

asa e ,jos base,jos udrea,placinta,vasile blaga

Musafir

#19

2012-06-23 23:01

da cum sa nu ,jos cu ei

Musafir

#20 Re: ANONIM

2012-06-26 09:32

#13: - ANONIM

demisia ,e un nesmtitit,comportamentul lui e inacceptabil sa se duca el cu funeriu si sa plagieze ei in Germania,nesmtititi,astia doi,nici poporul nu-i handicapat cum crede base ,in bistrita nasaud oamenii sunt amenintati sa voteze cu pdl,si cu base,in parcuri au dat mita 500 ron,rusaci,umbrele,tricouri,cine este corupt acum


Musafir

#21 Re: demisia Basescu

2012-06-26 12:12

#1: cocostarc - demisia Basescu

asa cum a fost votat.asa poate fii dat si jos ,din moment ce face tara de ras in toata Europa,asta nu se cheama presedinte,sa se angajeze impreuna cu funeriu la publicatia germana si acolo sa ramana s-a gaseasca pe eba agramata si pe funeriu fara studii echivalate in tara hmmm,poate vreti sa traiti cu salarii taiate,sa iesiti la pensie la varsta de 70 de ani ,si sa platiti impozit 40% din venit la un salariu de rahat,asta  nu e viata ,a fost votat,a demonstratca nu poate conduce tara,mai mult de atata ce mai vrei?e dreptul meu sa decid soarta mea si a copiilor mei si sunt cineva nu un neica nimeni care se duce la publicatia germana dar el nu are studiile echivalate in tara.


Musafir

#22

2012-06-26 22:34

asa e ,jos base

Musafir

#23

2012-06-26 22:34

jos funeriu

Musafir

#24

2012-06-26 22:36

brv lui TARICEANU IN 2007 l-a caracterizat foarte bine pe presedinte,nimeni nu il credea ,uite ca am ajuns la vorbele lui dupa 5 ani,mai rau e ca suntem de rasul lumii ,asta antisemist,antipopor,antieducatie,cultura,etccc.

Musafir

#25

2012-06-26 22:56

cine omoara caini ,asa e si sufeltul lui negru,rusine ,sa va fie ,sa va faceti propia tara de ras ,sa va comportati ca un copil rasfatat ,ma m duc,ba nu ma duc la Bruxell,oare nu considerati ca si propia dvs persoana este luata in ras ,oare,dar de unde ,sunt mai BUNI . Manelisti, de ce nu -i impozitati pe ei,pe un amarat ,stiti,sa-l impozitati,dar ala ca face mii de euro pe noapte nu mai stim ,nu?pe milardari nu-i impozitam,pentru averi, venituri,il impozitam grosolan pe ala care are o garsoniera si un balcon,in curand o sa ne impozitati si aerul pe care il expiram,jos,basescu,funeriu,ati dat dovada de incompatabilitate si de prostime grasa,atat timp cat va comportati ca niste copiii de 2 ani care paraaasc,dar nu stiu ce parasc si mai improvizeaza sa dea bine la publicatii germane,si de e sa fie plagiat sa plateasca,desi nu cred,este usor de acuzat ,dar publicatia germana ,nu a reletat decat ce povestea Otv_ul,cum de avem concluzii identice ?cuvant cu cuvant au fost relatate de catre publicatia germana,de ce nu au auzit jurnalisti ,impuscaturile,pentru ca erau basisti si limbiincuristi,din cauza asta,uite asa dar de ce s-a vazut o lupta acolo,de ce politistul avea sange pe el?de ce funeriu nu are Bac-ul echivalat,de ce presedintele se joaca de de-a soarecele si pisica?de ce ati promovat totii analfabeti? de ce ati lasat tineretul sa plece din tara si nu ati oferit locuri de munca pentru ei?
de ce v-ati batut joc de elevi,profesori? s-a purtat copiatul pana la eba ,nu?pe urma am facut-o pe grozavi ,nu?sa aratam lumii ,ce ?ca suntem,saracii,prosti,infantili si plagiatori ,rusine sa va fie ,noi v-am votat,noi va dam jos ,