Dorim schimbarea sistemului reprezentativ cu cel direct .

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Dorim schimbarea sistemului reprezentativ cu cel direct .


Musafir

#1

2016-06-30 16:49

Sunt de acord

Musafir

#2

2016-07-05 19:49

Pentru că îmi doresc, o tara civilizata, respectiv de popor ,pentru popor guvernată.A se vedea Elveția.

Musafir

#3

2016-07-06 06:31

Actuala forma de "democratie reprezentativa" este o DICTATURA LA TERMEN... Nivelul la care a ajuns tehnologia informatiei permite implementarea "DEMOCRATIEI DIRECTE"...

Musafir

#4

2016-07-06 17:11

Schimbarea clasei politice.legi corecte.

Musafir

#5

2016-07-07 04:32

Poporul este ,,suveranul tarii",care se poate conduce singur ,fără să asiste la asa numită ,politică reprezentativă ",ce nu aude si nu vede interesele noastre,doar frauda si însușirea bunurilor in scopuri personale, (au devenit milionari,alții chiar miliardari,nu pot fi nici măcar trasi la răspundere pt.că folosesc diferite mijloace al codului penal care le facilitează chiar frauda!)ROMANIA A FOST JALNIC FURATĂ, INDOCTRINATA,SUPUSĂ DOAR LA OBLIGAȚII SI DATORII,PUSĂ SUB PAPUCUL UE SI A INTERESELOR ALTOR STATE CARE NE VOR CHIAR SCHIMBAREA ISTORIEI CU DICTATELE LOR să nu uit, ,acuzată de genocid si crime in timpul Holocaustului chiar de presedinte"!.... (domnu presedinte românii nu au facut decit sa-si apere teritoriul o istorie întreagă iar in timpul holocaustului amestecul altor țări pe teritoriul nostru a avut repercursiunile săvârșite doar din voința acestora nu a poporului român! Am ajuns astăzi să realizăm că, ,Istoria se repetă ",iar vina nu este a poporului român, însă daunele materiale le vom suporta tot noi ,cum am mai patit-o cu înstrăinarea Moldovei,tezaurului de aur,...etc...toată viața urmasii nostrii vor plății muncind pentru alții mai inteligenți,pentru că s-au nascut ,,Barbari"!

Musafir

#6 Re:

2016-07-07 20:23

#5: -  

 Va Multumesc si uniți putem face ceva in acesta tara .


Musafir

#7

2016-07-28 11:12

Pentru mai multă democratie !