Romani nu sunt deacord cu primirea refugiatilor pe teritoriul Romaniei


Musafir

#326

2016-03-07 14:00

Din convingere.

Musafir

#327

2016-03-07 14:38

Din interes.

Musafir

#328

2016-03-07 16:07

Dacă nu facem ceva urgent și nu suntem uniți o sa fim călcați în picioare și la propriu și la figurat de musulmani

Musafir

#329

2016-03-07 16:08

NU NE PUTEM PERMITE!

Musafir

#330

2016-03-07 16:29

Nu găsesc normal sa fim obligați de -alții - a face ce nu dorim , bravo guvernului Maghiar , rușine bandiților noștri ( guvernanti) pentru lipsa de potență în fața UE , de "mănjiti " pe ochi .......ce sunt.
Așa se vinde şi terenul agricol !!!! Om ajunge robi la alții , dar cred ca suntem deja .

Musafir

#331

2016-03-07 17:27

Din moment ce refugiatii musulmani nu doresc sa se adapteze societatii din care provin, mai mult sint agresivi, nu au ce cauta in Romania. Sa se intoarca in tara lor de provenienta.
Nota bene: vezi Canada

Musafir

#332

2016-03-07 17:29

pentru siguranta si stabilitatea Romaniei

Musafir

#333

2016-03-07 19:26

Pentru ca nu doresc refugiati in tara noastra. Pentru ca vin sa faca rau!

Musafir

#334

2016-03-07 20:41

Pentru o mai mare transparenta in luarea deciziilor la nivel national si european

Musafir

#335

2016-03-07 22:32

sa-i ia ce-i ce au facut razboiul in tarile lor adica SUA

Musafir

#336

2016-03-08 10:07

Nu vreau straini musulmani in Romania !

Musafir

#337

2016-03-09 19:15

Din surse sigure, cei 15 refugiati primiti la Galati sunt doar pentru inceput. Vor fi primiti cu miile si imprastiati in fiecare judet. Fiecare judet va avea cate un centru de refugiati. Cadrele active ale MAI , la sfarsitul anului 2015, in cadrul bilantului au fost prelucrate la masurile ce trebuie luate cu refugiatii. In cazul unor incidente li s-a ordonat masurile exacte pe care trebuie sa le aplice :
- in cazul celor care vor pleaca din centrele de refugiati si vor deveni recalcitranti, tulburand ordinea si linistea publica, sa fie condusi inapoi in centre fara folosirea mijloacelor de imobilizare ; ( !!?? )
- acordarea intregului sprijin in cazul in care refugiatii nu mai nimeresc drumul de intoarcere in centre ;
- in cazul unor incidente cu populatia locala, jandarmii, politia sau politia locala sa-i protejeze si sa-i apere.( !!! )
Dar in acest moment nu exista centre de refugiati in fiecare judet. Asa ca , se va aplica metoda deja folosita in Elvetia la o manastire ortodoxa romana : alungarea vietuitoarelor si adapostirea imigrantilor.
In mod asemanator, la Timisoara, IPS Ioan Salajan a propus sa fie introdusi refugiati in M-rea Hodos - Bodrog unde sunt putini vietuitori. Asadar tampenie si tradare maxima, caci cea mai mare parte a refugiatilor sunt finantati si trimisi de satanistul Soros ca sa faca si in Romania ce fac de cateva luni in Germania.

Musafir

#338

2016-03-10 10:53

Suntem tradat de clica politica si nu suntem intrebati in nici o problema atunci cand ei iau o decizie f.importanta pentru tara.

Musafir

#339

2016-03-12 14:59

Romania, sa rezolve mai intai situatia ROMNILOR fara adapost, fara hrana si fara venituri, oameni care cauta resturi de mancare la ghenele de gunoi.
Romania este o tara crestina iar refugiatii sunt musulmani, care de regula nu se integreaza in cultura si populatia locala, aducand cu ei, obiceiuri medievale, lipsa de respect pt femei, pe care le considera inferioare.
Ar trebui sa fie initiata si o petitie, pt introducerea in constitutie, a prevederii, ca Romania este o tara crestina( vezi Ungaria).
Tarile arabe bogate( Arabia Saudita, Quatar, Dhubai,etc), refuza sa ia macar un singur refugiat.Asta spune mult despre ipocrizia clasei politice din tarile respective.
Romania, mai bine ar selecta o echipa de juristi romani si internationali, sa dea in judecata Turcia, la Haga, pt compensatii financiare de cel putin 1000 miliarde de dolari, pt jaful, crimele, si nenorocirile produse de imperiul Otoman.

Musafir

#340

2016-03-13 10:57

Am semnat aceasta petitie pentru ca imi pasa si nu pot ramane pasiv cand vad ceea ce se intampla , acesti refugiati creaza doar dezordine , un haos si un dezechilibru economic , eu unul nu ii vad niciodata muncind sa prospere la un trai mai bun sau sa traiasca in armonie , o sa se stabileasca in toata europa , o sa se inmulteasca , o sa faca copii , o sa traiasca din ajutor social pentru ca ei nu sunt genul de oameni care sa munceasca . Mie unul imi place sa fie ordine si disciplina ,ordinea si disciplina sunt de departe cele mai principale reguli de dezvoltare personala ,asa am fost crescut de mic cu bun simt si respect , unde nu este ordine si disciplina nu este nimic decat HAOS ...chiar nu avem nevoie de asa ceva .

Musafir

#341

2016-03-22 17:06

Nu vreau imigranti in romania

Musafir

#342

2016-03-22 17:55

Am semnat pentru siguranța familiei mele și un viitor sigur al urmașilor copiilor noștri. Avem emigranții noștri care trăiesc la limita subzistentei. Nimeni nu ii ajuta. Sa ii ia cei care au decis asta.

Musafir

#343

2016-03-22 19:01

vreau liniste pentru copilul meu!

Musafir

#344

2016-03-22 20:04

Nu vreau ca țara mea să fie iar cotropita.

Musafir

#345

2016-03-22 20:07

Eu cred ca ne sunt impuse multe lucruri de catre conducatorii Uniunii Europene si nu se tine cont ca suntem o tara saraca, ai carei cetateni slugaresc pe unde pot prin lume,ca sa isi castige painea si sa-si ajute familiile ramase in tara.Cand este vorba de obligatii, ne obliga , dar cand cerem drepturi , ne sunt refuzate.Si tara noastra cu pensionari ce au 100 de euro pe luna ,are nevoie de ajutor.Si nu ne ajuta nimeni , din contra, tot timpul aceasta "Uniune Europeana " incearca sa ne ingradeasca drepturile. Ce uniune este aceasta unde unii pot castiga intr-o tara 2000 euro iar altii 200?Nu este o uniune,este o inselatorie unde cei bogati fura tot ce pot de la cei saraci(aici ma refer la tari).Sa se duca acesti refugiati in tarile arabe, aici nu au ce cauta.


Musafir

#346

2016-03-22 20:25

Pentru ca nu doresc refugiati la noi in tara, vreau ca copii nostrii sa fie in siguranta!

Musafir

#347

2016-03-22 20:47

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt DAC !

Musafir

#348

2016-03-22 21:13

Vreau o Romanie sigura nu teatru de razboi al musulmanilor .

Musafir

#349

2016-03-22 21:49

Am semnat acesta petitie pentru ca daca un europen este prins in tara lor este luat ostatis si posibil decapitat find considerat necredincios in schimb ei vin la noi in tara cer azil politic subineaza religia si daca sunt deranjati cu ceva ne considera rasistii mai bine sa stea in tara lor

Musafir

#350

2016-03-22 22:57

Semnez pentru binele copiilor mei, nepotilor si pentru intreg neamul Romanesc si tot odată pentru o EUROPA LINIȘTITĂ.