Examen National

Quoted post

Anonim

#1590

2016-06-29 13:49

Nu inteleg cum altii o tin numai pe a lor si nu se gandesc ca si ei ar fi putut sa greseasca, desi totusi nu e o greseala. Unii poate nici nu au gandit, poate daca se uitau la legenda aia mai bine, si ar fi analizat, ar fi scris 8, sau erau in dubii. Unii au scris 3, iar apoi se lauda ca sa se pastreze rezultatul. NU este corect! Pana si profesorul meu s-a incurcat, a zis ca raspunsul este 8, dar avand in vedere prostia facuta a exercitiului, au venit unii elevi si cica "nu exista note de la 0 la 8".

Ar trebui luate masuri. Pentru elevi care au muncit opt ani de zile, sa se greseasca chiar la o incompetenta a Ministerului sau a cui a conceput lucrarea asta! Ei nu gandesc? Ambele raspunsuri sunt corecte, avand in vedere cum privesti diagrama si legenda. Nu cred ca o sa se schimbe ceva in privinta asta, dar incercam. Am semnat pentru luarea in seama a ambelor raspunsuri, pentru ca asa este corect, chiar daca se presupune ca nu exista note de la 0 la 8. Diagrama aia chiar duce in eroare, iar la legenda trebuia scris notele elevilor, nu numarul de elevi. ASA ERA CLAR!

Raspunsuri


Musafir

#1645 Re:

2016-06-29 13:57:48

#1590: Anonim -  

 Nu este greseala ministerului ci a elevului care rezolva si se asteapta ca orice exercitiu de la subiectul 1 sa aiba raspuns evident. Daca treci cu superficialitate peste exercitiu atunci risti sa gresesti, nu este vina ministerului si nici a guvernului, ci numai a ta.