Pedepsirea celor 3 care au maltratat un catel cu un topor ruginit

Quoted post

cristi

#4858 Re:

2015-10-09 14:03

#11: Adrian -  

 Din fericire/pacate cum iti place, animalele nu au ceea ce oamenii numesc suflet. Au doar emotii si insticte. E cu totul altceva. Nu scuza comportamentul indivizilor dar nici nu putem Pune animalele Mai sus decat le este locul

Raspunsuri


Musafir

#4870 Re: Re:

2015-10-09 14:39:47

#4858: cristi - Re:  

  Bine punctat, o tinem tot asa, drept inainte, cand vine vorba de supravietuire, unele persoane nici atunci nu se gandesc doar la sine pentru a pune propria viata inaintea altora. Salveaza cate pot, asta e omul, avand inteligenta si ratiunea la indemna are grija de inferiorii lui, nu ii pune deoparte. In concluzie, daca te-ar fi costat ceva, pentru a mutila piciorul acelui caine, probabil ca i-ai fi taiat si tu piciorul gandindu-te sa-ti fie tie bine. Sustii 50% faptele celor 4. Asta e ceea ce eu am inteles din comentariul tau. Eu nu sunt adept al credintei in Dumnezeu, treaba asta e pentru fricosi, daca tie iti e frica de el, ar trebui sa iti reconsideri cuvintele. Daca nu, ramai la teoria ta.


Musafir

#4876 Re: Re:

2015-10-09 14:50:52

#4858: cristi - Re:  

 alo baiatu'!cum adica nu au suflet?!si totusi daca nu au,ti se pare normal asa ceva?asta inseamna ca esti bolnav la cap si nu inteleg ce cauti aici

Am 3 catei acasa si iti spun categoric si sustin ca au o inteligenta mult mai presus decat cea a unui "om" care priveste si tu ce face.In ciuda faptului ca reactioneaza instinctiv sau nu.Asa ca stai si gandeste-te de doua ori inainte sa aberezi aiurea si sa le cauti scuze acestor depravati!