Anularea impozitării bacșișului

Quoted post


Musafir

#14

2015-05-07 14:57

Florin. tine-ti gura. tu vorbesti de doctori si altii care lucreaza pe meserii decent sau bine platite aia ar trebui sa fie descurajati sa ia bani. eu lucrez intr-o agentie de pariuri si sunt extrem de afectat de legea asta absurda. in primul rand va fi afectata servirea clientilor(agentiile au ore aglomerate sau zile aglomerate, in care clientii spun numai "baga si mie repede la ....") , deci cand vrei sa multumesti pe toata lumea?, si spaga ta de cele mai multe ori este din suma de dupa virgula ..ca ex 3,27 lei ..0.27. sa stau sa ii bat pe casa? mi se va sparge vitrina casieriei in foarte scurt timp din cauza latentei in servire. deci? alt exemplu ar fi ospatarii care au 700 de lei salariu si rotunjesc cu spaga..aceeasi ospatari care se duc vara la mare sa aiba si ei 3 luni cu spaga(astia nu se vor mai duce) si vom avea servicii mai proaste ..clienti nemultumiti, incasari mai mici. si vom pierde pe 10 planuri pentru o lege abuziva data intre pauzele de somn ale senatorilor.

sunt extrem de multe meserii platite prost si bazate pe tips. daca le ucid p-astea am o senzatie ca vor intra mai putini bani la stat decat mai multi. de ce nu iesim in strada?

Raspunsuri

Alexandra

#45 Re:

2015-05-08 18:02:36

Ai perfecta dreptate,si eu lucrez la o ag de pariuri si patesc la fel,iar daca totusi am bate mereu 0,27 in casa de marcat,cum am face in situatiile cand castiga clientul 3,80 de exemplu si dam 4 lei? Iesim automat pe minus!!!#14: -  

 

eu

#159 Re:

2015-05-10 20:22:38

#14: -  

 s-au gasit "hotii tarii " noi oamenii de rand..cei care au palate si averi peste noapte sunt cei corecti...iar noi trebuie sa batem fiecare 0.01 banut pe casa de marcat pt ca in cazul unui control o sa muncim 2 luni sa platim amenda, o sa ajungem sa platim taxe si pt aerul care il respiram. :))) si culmea culmilor bacsisul nostru se impoziteaza cu 16%, iar premiile pana in 15000 de euro 1% . Traim intr.o tara guvernata de niste oameni de tot rahatul si se mai mira de ce plecam toti din tara.