Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Quoted post


Musafir

#6 Re: Re:

2015-01-23 02:38

#5: Anonim - RDragii mei ....nu inteleg de ce atata revolta ....am experienta...lucrez de foarte multi ani in spital la terapie intensiva si din munca noastra avem multe reusite...copii nascuti prematur de la 600g la 2000g...copii care acum sunt la scoala si spre surprinderea voastra vin in fiecare an in vizita si ne multumesc ca datorita noua ei pot merge la scoala si TRAIESC.  Nu o sa puteti niciodata sa traiti asemenea sentimente minunate si sa aveti  asemenea satisfactie.....e un sentiment minunat si asta o pot spune si parintii copiilor salvati de noi,noi cei care nu avem nici o vina ca atunci se faceau doar 3 ani de scoala...noi cei care nu am judecat pe nimeni si sincer vorbind ...eu sincer pot spune cu inima impacata ca am fost la cursuri si la orele de practica si AM INVATAT MESERIA pe care azi o practic cu mult drag. Daca asa incepeti aceasta minunata cariera...poate nu intelegeti ce conteaza cu adevara. Imi pare rau sa vad "colegi " ai mei...ai nostrii gandind cu atata ura.....Nu puteti judeca doar pentru ca ...asa vreti voi sau stiu eu....Pacat ca exista atata rautate in conditiile in care bunatatea ar trebuii sa fie caracteristica meseriei voastre.

Raspunsuri


Musafir

#8 Re: Re: Re:

2015-01-23 03:02:48

#6: - Re: Re:  

 Am sa contrazic ceea ce ati scris mai sus

Avem o colega care a terminat aceasta facultate care are 23 de ani...bun...,ea a facut facultate pe care voi o divinizati. Ce folos? Habar nu are de nimic...nici nu vrea sa invete de la noi ...insa internetul e viata ei ...trebuie sa" o impingi de la spate" sa faca ceva.

Am facut liste cu vacuete pt recoltat,prescurtarile analizelor uzuale,dilutii...etc

NIMIC...NIMIC NU S-A PRINS DE EA...ETC...NU ARE ROST SA CONTINUI

Ca ea sunt multi si din cei care au "facultate",e adevarat nu toti dar multi

Voi cu ce drept vb la general cand sunt foarte multi asistenti care CHIAR CUNOSC MESERIE.Nu toata lumea e la fel....

va rog ,putin respect

MULTUMESC