GRATIEREA SI AMNISTIA

Quoted post


Musafir

#10

2014-08-16 03:28

statul ia in custodie detinutul,practic garanteaza pentru sanatatea lui. la noi te mananca insectele, sobolanii. detinutilor le este frica sa faca plangeri pentru lucrul acesta pentru ca li se fac rapoarte din ,, te miri ce,, . eu nu cred ca acei politici contrari amnistiei si gratieri stiu cum sta treaba in inchisoare. in ITALIA ptr ca stau 4 in camera de 3 au fost amendati cu 100 milioane de euro de cedo ptr ca sant multi care lupta ptr semenii lor.. cine greseste sa fie pedepsit dar dati-le conditii sanitare si igenice cat de cat normale.. cand este vorba despre amnistie politicii si statul in general zic ca ue nu este de acord cu asa ceva in romania, atunci invocam ue  dar  cand este vorba de conditii o , ardem,, romaneste . in puscariile din romania te manaca insectele sobolanii si nimeni nu face nimic.. rusine politicienilor rusine traian basescu..

Raspunsuri

X

#207 Re:

2017-01-19 21:35:40

#10: -  

 Tu nici nu stii limba romana si vii si iti dai cu parerea ? Daca iti dau un carnat si 3 paini ma votezi ca senator. Ia si mai pune un lemn pe foc ca la vara pleci iar 3 luni in germania la strans rosii