GRATIEREA SI AMNISTIA

Quoted post


Musafir

#1

2014-04-17 16:21

Libertate

Raspunsuri

o mama

#26 Re:

2015-04-16 17:27:25

#1: -  

trebuie sa se aprobe,baiatul meu are o condamnare de 5 ani, inca nu a aparut motivarea si sunt deja 75 de zile, pt aderare la grup infractional,iar el defapt a cazut in plasa unora ce luau credite cu acte false, el luand un credit de 10000 lei(din care el a primit 2000 iar restul persoana ce la contactat) credit returnat la timp, sau mai facut acte ptr inca un credit care nu sa mai dat, astea sunt faptele, tribunalul la scos din grupul infractional pt ca sa dovedit ca nu facea parte iar curtea de apel la bagat iar la grup. sentinta este definitiva, am contactat  3 avocati diferiti, toti mi-au zis  citind dosarul , ca nu trebuia sa fie inchis dar fiind definitiva nu avem ce face.Nu pot sa cred ca asa judeca cei platiti de noi cu bani grei, iar noi nu avem ce face, nu este normal, si ii inchid a-i pedepseasca iar acolo stau15 intr-o camera de 5 locuri au paturi suprapuse, la munca nu ii scoate, la cursuri, nu, deci unde este reeducarea. Deci ptr niciun prejudiciu (doar ca a fost frair) iei 5 ani ,iar daca furi milioane de euro scapi, asta e dreptatea la noi.

aprobati amnistierea colectiva