Petitie :Feriha si Emir impreuna! Emir and Feriha together!

Quoted post


Musafir

#55

2014-04-13 15:12

Desi mi-as dori foarte mult sa se reia filmarile, nu cred ca Hazal si cagatay ar mai accepta sa joace impreuna, ar fi prea mare presiunea din partea fanilor Femir ca ei sa fie impreuna si in viata reala si s-ar ivi tot felul de speculatii iarasi. In primul rand si scenaristii ar trebu i sa gaseasca un scenariu credibil care sa prinda la public macar inca vreo 50 de episoade ca sa fie rentabila aceasta continuare. Dar speranta moare ultima...cine stie...

Raspunsuri

Isabelle Rozin
Autorul acestei petitii

#56 Re: MOTIVE PENTRU CONTINUAREA SERIALULUI

2014-04-13 18:27:20

#55: -

Scenaristele acestui serial sunt FOARTE TALENTATE, nu am vazut replici in gol, de umplutura, fiecare fraza a avut sens ,intamplarile au decurs  lin, din una in alta, in mod logic, tensiunea a fost creata treptat , iar povestea ...extraordinar de frumoasa, datorita ,in primul rand , personajului principal masculin :Emir. El este cel care evolueaza de la rasfatatul cluburilor si al fetelor la o persoana care ajunge sa inteleaga adevaratul sens al iubirii: sa-l iubesti pe celalalt pentru el insusi si nu pentru tine , sa-ti doresti ca persoana iubita sa fie fericita chiar daca n-ar mai fi cu tine  In lumina acestui sentiment , desi se muta in blocul lui Feriha pentru a o pedepsi pentru minciunile spuse si care lui ii aratau ca fusese luat de prost (scuzati limbajul) el isi schimba atitudinea treptat fata de ea si ajunge sa fie coplesit de sentimentele contradictorii care il cuprind. Sentimente care alterneaza la inceput intre furie si surprindere, intre neincredere-durere si intelegere pentru ca , incet-incet furia sa faca loc acceptarii situatiei , duiosia sa ia locul  neincrederii iar dragostea sa invinga in inima lui.Deci , cu asa scenariste, eu nu  mi -as face griji, ar gasi ele o cale sa rastoarne situatia ! Iar actorii de ce sa nu vrea sa mai fie impreuna pe platourile de filmare unde s-au simtit minunat? Iar producatorii, care au dat-o in bara cu cele 14 episoade (parca) aberante si fara audienta de ce n-ar drege busuiocul cu inca vreo cateva episoade in care i-ar aduce impreuna pe Feriha si Emir? Ocazie cu care ei si-ar recupera pierderile iar fanii...ar fi foarte fericiti ca , in sfarsit, totul e bine cand se termina cu bine!