Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#156

2014-01-09 18:21

suntem o familie carelocuim in italia mama tata fiu,iubim romania si in special copilul meu doreste sa traiasca in romania dar aici munceste pt ca in tara noastra nu avem posibilitatea si oportunitatea de a munci pt ca in romania doar familia basescu poate deveni mosier ,noi romani de rand nu putem lua credite de la cec tara noastra nu e a noastra e a lui basescu si clanului ,am fost la vot doar sa il dam jos cand am votat guvernul ponta,dar si acesta ne/a dezamagit,sunt extrem de trista pt parintii nostri care sunt umiliti cu pensiile si serviciile sanitare. asta e romania

Raspunsuri


Musafir

#4166 Re:

2014-01-09 20:39:07

#156: -

Dragii nostri, sunt romanca acasa in Romania, sunt inginer programator, supravietuiesc cu meseria asta dar si eu si familia mea suntem dezgustati de ce se intampla. Ma rog lui Dumnezeu sa ajute acest popor si imi doresc din suflet sa veniti acasa toti cei plecati si sa impuneti in tara normalitatea pe care ati vazut-o afara.Noi trebuie sa razbim si ei...nesimtitii sa umple puscariile si sa ia labele de pe tara noastra....Doamne ajuta!