Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#9

2014-01-09 16:33

Aproape nu mai e nimic de comentat, asistam cu toti parca neputinciosi la abuzurile fara margini, ale justitiei si ale unor autoritati care nu inteleg cu adevarat principiul separarii puterilor in stat. Observ cu mare stupoare, ca insu-şi noi oamenii care ar trebui sa fim uniti si sa reactionam atunci cand suntem privati de drepturile noastre proteguite de lege, suntem tot mai ABRUTIZATI în ultimul timp, suntem tot mai dezbinati.

Raspunsuri


Musafir

#9746 Re:

2014-01-10 10:50:55

#9: -

are de ctre cine ? de cei de langa noi de cunoscuti de ...romani care se murdaresc tinind cu dintii de scaunele lor !

 

Musafir

#16136 Re:

2014-01-11 09:24:35

#9: -

Din pacate in tara asta toata lumea are internet si toata lumea se plange, toti aven mobile si alte mijloace de comunicare, dar nu suntem in stare sa punem un protest calumea pe picioare. Va amintiti protestele pt rosia Montana? Cati oameni au fost acolo, din cei 20 si ceva de milioane de locuitori?! Daca au fost 1 milion in toata tara eu cred ca este exagerat de mult, pt ca probabil nu au fost nici jumatate... NOI trebuie sa FACEM CEVA, pt ca daca NOI NU FACEM nimic, NIMENI NU VA FACE! Si cine sa faca? Cei pe care ii vrem trasi la raspundere? Oameni ca "europarlamentarul" nostru care a fost "inchis" intr-o celula de 5 stele?! Asa sa fie puscaria pt toti, ca eu cred ca jumatate din Romania ar trai la puscarie. Hai sa fim seriosi, daca noi nu ne punem odata pe picioare si ne cerem drepturile si nu ne plangem numai pe la toate colturile ce greu este si ca nu avem bani. Trebuie sa actionam si sa ne luam un pic macar destinul in mana. Daca numai stam si tacem, restul fac ce vor si uite unde ajungem. Trebuie doar sa ne uitam in Germania spre exemplu: O tara distrusa aproape complet in al doilea razboi mondial si uite unde au ajuns: Sute de mii de kilometrii de autostrazi, orase curate si civilizate, salarii cum trebuie si o tara care o duce foarte bine. Noi nu am avut nici pe jumatate greutatiile Nemtiilor si nu suntem nici macar la o zecime de unde sunt ei... Asta ar trebui sa ne puna pe ganduri...


Musafir

#20560 Re:

2014-01-12 10:40:07


Musafir

#28051 Re:

2014-09-09 18:51:29

#9: -  

 like