S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#2427 Re: Re:

2013-09-06 10:24

#2425: - Re:

efectele unei instaurari abuzive si neconstitutionale

oamenii astia ies in strada de aproape un an, in fiecare zi

homofobi, necivilizati francezii astia

ma intreb totusi de ce amelia & co ignora acest articol

http://www.culturavietii.ro/2013/09/05/mesajul-unei-mame-crestine-din-franta-despre-scoaterea-termenilor-tata-si-mama-din-formularele-administrative-nu-sunt-parinte-2%E2%80%B3-ci-mama-copiilor/#.UijZOsYwcYc

sau poate ea, familista cu coranita, se simte bine in postura de "parinte 2" ai copiilor ei

ia raspundeti dragilor, clar si raspicat si la subiect (daca se poate)

vi se pare normala scoaterea din documentele oficiale ale unui stat a cuvintelor MAMA si TATA?

aveti fobie de aceste cuvinte? sau?

Raspunsuri


Musafir

#2434 Re: Re: Re:

2013-09-06 11:31:10

#2427: - Re: Re:

buna intrebare

dar se pare ca amelia & co continua sa ignore si acest articol si intrebarea

sa le repetam

http://www.culturavietii.ro/2013/09/05/mesajul-unei-mame-crestine-din-franta-despre-scoaterea-termenilor-tata-si-mama-din-formularele-administrative-nu-sunt-parinte-2%E2%80%B3-ci-mama-copiilor/#.UijZOsYwcYc

doamna Amelia, familista convinsa, v-ati simti bine in postura de "parinte 2" ai copiilor dvs.?

raspundeti dragilor, clar si raspicat si la subiect (daca se poate)

vi se pare normala scoaterea din documentele oficiale ale unui stat a cuvintelor MAMA si TATA?

aveti fobie de aceste cuvinte? sau?

nu vi se pare totusi ca in "tarile cu cea mai infloritoare economie, civilizate"  comunitatea dumeavoastra incalca drepturi fundamentale ale majoritatii? si nu coexista tocmai fericit...

ei na , acum , amelia &co.

#2435 Re: Re: Re:

2013-09-06 11:34:56

#2427: - Re: Re:

simplu ca bunaziua ; in momentul in care mi se va cere asta voi preciza ca vreau sa fiu in continuare mama si sotul meu tata. in schimb , parinte 1 si parinte 2 se poate specifica in cazul cuplurilor gay , ce e asa de greu?si , da , eu "familista cu coronita " as iesi in strada daca m-ar obliga dar nu cred ca vafi cazul si oricum legiuitorii din Franta chiar lucreaza la modificarea acestui statut adica mama si tata sa ramana si parinte 1 , parinde 2 sa fie optional .




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...